reklama

Dawid Witek (pierwszy z prawej) poprowadził Orła J-L do zwycięstwa z "Futsalem" Nowiny

Orzeł w barażach

Orzeł „Futsal” Jelcz-Laskowice – „Futsal” Nowiny 7:2

Jelczanie wysoko pokonali drużynę z podkieleckich Nowin, ale początek meczu należał do przyjezdnych. Podopieczni Luisa Garcii zagrają o awans do ekstraklasy w spotkaniach barażowych

Żeby awansować bezpośrednio, gospodarze musieli wygrać i liczyć na porażkę „Lex Kancelarii” Słomniki w wyjazdowym spotkaniu z AZS Lublin.

Reklama

Przyjezdni od początku grali z lotnym bramkarzem, a ten manewr taktyczny zaskoczył gospodarzy. Podopieczni Piotra Lichoty szybko zdobyli dwa gole, po strzałach Dawida Dorowskiego i Pawła Szymonka, siedemnastoletniego juniora.

Orzeł długo nie mógł się otrząsnąć. Do ataku poderwał Dawid Witek, który zdobył kontaktowego gola, wykorzystując podanie Hiszpana Jose Gutierreza. To pobudziło jelczan do lepszej gry. Wyrównał Guttierrez, mocnym uderzeniem sprzed pola karnego. Przed końcem pierwszej połowy podwyższył na 3:2 Kamil Dziubczyński, najsprytniejszy w zamieszaniu podbramkowym.

Po zmianie stron błysnął Witek w drużynie gospodarzy. Wywalczył piłkę w środkowej strefie, pociągnął lewym skrzydłem i  strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Adriana Leskiego. Przyjezdni zagrozili kilkakrotnie bramce jelczan, ale udanie interweniował Pavlos Wiegels, wykazując się świetnym refleksem.

Końcówka meczu obfitowała w emocje dla kibiców. Obie drużyny mocno atakowały, ale skuteczniejsi byli jelczanie, niesieni żywiołowym dopingiem. Na 5:2 podwyższył Witek, kompletując hat-tricka, po indywidualnej akcji. Potem zdobył bramkę Dziubczyński, wykorzystując podanie Witka, z lewego skrzydła. Przed końcową syreną trener przyjezdnych wycofał bramkarza, zastąpił go zawodnik z pola. Wykorzystał to Witek – przejął piłkę i trafił do pustej bramki, ustalając wynik spotkania.

Orzeł „Futsal” J-L: Pavlos Wiegels i Bartosz Konieczny (bramkarze) oraz Gerard Martinez, Jose Gutierrez, Kamil Dziubczyński, Kamil Kozak, Mateusz Wierzgacz, Marcin Krajewski, Przemysław Matejko, Mateusz Jaskólski i Dawid Witek.

„Futsal” Nowiny: Adrian Leski i Sebastian Dobrodziej (bramkarze) oraz Paweł Łuszcz, Mateusz Zacharski, Paweł Markowicz, Damian Król, Tomasz Lasota, Dawid Dorowski, Paweł Szymonek i Piotr Markowicz.

Sędziowali: Henryk Bąk (Zabrze) i Wojciech Curyło (Kraków) – na parkiecie, a Marcin Podmostka (Opole) – sędzia czasowy

*

„Lex Kancelaria” Słomniki wygrała z AZS Lublin 4:3, więc awansowała bezpośrednio do ekstraklasy. Orzeł J-L zagra w dwuetapowych barażach. Pierwszym rywalem jelczan będzie wicelider grupy północnej I ligi – „Constract” Lubawa. Po ewentualnym wygraniu dwumeczu, kolejnym rywalem Orła będzie drużyna, która zajmie trzecie miejsce od końca w futsalowej ekstraklasie.

Tomasz Neumann sport@gazeta.olawa.pl

Kategorie: Sport

Tagi: ,,,,,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.