Oławianie, którymi na zawodach w Lubinie opiekował się Henryk Szuba (na fot. pierwszy z prawej) przywieźli z mistrzostw regionu LOK cztery medale, a drużynowo zajęli trzecie miejsce

Celne oczy oławskich strzelców

Nasi w czołówce. Dobrze spisali się zawodnicy Oławskiego Klubu Strzeleckiego w otwartych mistrzostwach Dolnego Śląska Ligi Obrony Kraju. W rywalizacji indywidualnej zdobyli 4 krążki, a drużynowo zajęli trzecie miejsce

Zawody zorganizował Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Lubinie, przy wsparciu Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK we Wrocławiu. Rywalizacja odbywała się 25 marca, na strzelnicy sportowej przy ul. 1 Maja w Lubinie. Uczestnicy, rekrutujący się z dolnośląskich klubów LOK, strzelali z broni pneumatycznej – z pistoletu i z karabinka. Indywidualnie klasyfikowano odrębnie mężczyzn i kobiety, z podziałem na dwie kategorie wiekowe. Drużynowo liczyły się wyniki ośmiu zawodników z każdej kategorii (juniora i juniorki oraz seniora i seniorki, strzelających z karabinka i z pistoletu).
Z oławskiej ekipy najlepiej spisała się Julia Piotrowska, wygrywając rywalizację seniorek w konkurencji karabinek. Uzyskała 196 punktów na 200 możliwych, wyraźnie wyprzedzając legniczanki – Annę Greń, która wystrzelała 169 pkt, oraz Agatę Kołodyńską – 154 pkt. Oprócz zdobycia złotego medalu i dyplomu, Julia wróciła do Oławy z okazałym pucharem.
Po rywalizacji kobiet, strzelających z pistoletu, na trzecim stopniu podium stanęła Monika Szczeciak, z LOK Oława, uzyskując 164 pkt. Zacięty bój o pierwsze miejsce stoczyły w tej konkurencji Joanna Pater z Lubina i Anna Gałka z Legnicy. Ostatecznie o jeden punkt więcej (180) wystrzelała lubinianka.
W grupie seniorów, w strzelaniu z pistoletu, piąte miejsce zajął Jarosław Tulej – 258 pkt (na 300 możliwych), a wśród strzelających z karabinka, na siódmym uplasował się Marek Połchowski – 180 pkt.

Dobrze strzelali w Lubinie oławscy juniorzy. Na drugim stopniu podium stanęli
„pistoleciarze” – Magdalena Matusiak (116 pkt) i Jakub Kobylnik (200 pkt). Pozostałe punkty dla oławskiej drużyny, która w klasyfikacje zespołowej zajęła nagrodzone pucharem trzecie miejsce, zdobyli juniorzy strzelający z karabinka – Jakub Janiak (IV miejsce, 220 pkt) i Aneta Ciepła (VI pozycja, 113 pkt).
*
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach i konkurencjach będą reprezentowali Dolny Śląsk na mistrzostwach Polski LOK, których finał zaplanowano na koniec września, w Tarnowie.