reklama

Adam Młotek i Rafał Jasiński (z lewej) podczas meczu turniejowego we Wrocławiu

Boule – sport dla każdego!

Zdrowa moda

Cykliczne turnieje w Janikowie, pierwszy oficjalnie zarejestrowany klub petankowy w Oławie czy akcja „boule na bóle” w ramach projektu Decydujesz-Pomagamy (organizowanego przez sieć sklepów Tesco) – o co cały ten hałas?

 

Boule (inna nazwa petanque) to sport wyjątkowy. Popularność zdobywał głównie we Francji, Hiszpanii, Włoszech, ale bardzo szybko zyskał uznanie w pozostałych krajach Europy i świata. Wbrew pozorom to gra bardzo dynamiczna, o niezwykle prostych i przejrzystych zasadach. Grać może w nią praktycznie każdy. Nawet na profesjonalnych turniejach widuje się graczy 6-letnich, a także seniorów. Ten nietuzinkowy sport przebojem wdarł się także na oławskie place i parkowe alejki.

Reklama

O co w tym wszystkim chodzi? Czytaj artykuł w całości w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. Już w sprzedaży, czytaj również e-wydaniehttp://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-04-13

Kategorie: Sport

Tagi: ,,,,,,,

Komentarzy (6)

  1. Wszytko piknie na tych turniejach w Janikowie ale jak się tam robi spęd ludzi na kilka godzin to należałoby tym zawodnikom i kibicom postawić choć jednego toitoi-a. Bo inaczej pobliski las będzie zasra……y., że o śmieciach nie wspomnę. Przyjeżdżają i po kilku godzinach wyjeżdżają a syf zostaje.

    Komentarz
  2. A czemu nie można niby zbudować nowej tradycji? No chyba że siatkówkę czy piłkę nożną wymyślili oławianie;)) jak przyjdą sukcesy klubu to inaczej będziecie śpiewać;)

    Komentarz
  3. Polaczkom to jednak teskno do kolchozow. Odcieci od swiata, po uszy we wlasnym go**ie czuja sie najlepiej…

    Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.