reklama

Ekipa MKS "Swim Academy Termy Jakuba" zajęła czwarte miejsce regionalnych w mistrzostwach drużynowych młodzików

Wiosenne medale „Swimaków” i „Manciarzy”

Pływanie

Na Dolnym Śląsku

Młodzi sportowcy UKS „Manta” Jelcz-Laskowice oraz MKS „Swim Academy Termy Jakuba”, udanie startowali w regionalnych zawodach pływackich

Reklama

Zawodnicy „Manty” rywalizowali w V Karkonoskim Pucharze Sprintu, rozgrywanym 25 marca w Jeleniej Górze, z udziałem ponad 400 zawodników z 24 dolnośląskich klubów.

Spośród licznej, osiemnastoosobowej grupy zawodników jelczańskiego UKP, najlepiej spisał się trzynastoletni Szymon Wrabec, który we wszystkich swoich startach awansował do finałów, zdobywając tam razem cztery różnokolorowe medale.  Złote otrzymał za zwycięstwa w wyścigach na 50 m, stylami dowolnym i motylkowym, srebrny – za drugie miejsce na 50 m grzbietem i brązowy – za trzecią pozycję na 50 m klasykiem. W klasyfikacji generalnej Szymon zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Dwa krążki wywalczył piętnastolatek Szymon Gilżyński – srebrny za drugie miejsce w  wyścigu na 50 m stylem klasycznym i brązowy za trzecią pozycję na tym samym dystansie, ale motylkiem. Szymon był także trzeci w generalce chłopców, w grupie wiekowej 14-16 lat.

Srebrny medal wywalczył też najmłodszy „Manciarz” – dziewięcioletni Szczepan Wilgosz, zajmując drugą pozycję w rywalizacji na 25 m grzbietem. W ogólnej klasyfikacji w swojej grupie wiekowej był także drugi. O podium otarł się także szesnastolatek Arkadiusz Kwapisz, czwarty w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.

Spośród dziewcząt brązowy medal wywalczyła rówieśniczka Arka Kwapisza – Agata Zatorska – była trzecia na 50 m klasykiem.

Medale zdobyły także obie sztafety „Manty” – żeńska (Agata Zatorska, Aleksandra Mruk, Joanna Zoglowek i Maja Muszyńska) oraz męska (Arkadiusz Kwapisz, Szymon Gilżynski, Cezary Szamburski i Roman Żerek), zajmujące drugie miejsca w wyścigach na dystansie 4×50 m stylem dowolnym.

W klasyfikacji generalnej klubów UKP „Manta” uplasował się na VII miejscu.

*

Pływacy „Swim Academy Termy Jakuba”startowali 24 i 25 marca w Nowej Rudzie, gdzie w  pływalni Centrum Turystyczno-Sportowego rozgrywano Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w kat. 12 lat. Z grona „Swimaków”  najlepszy indywidualny rezultat osiągnęła Laura Urban – zajęła trzecie miejsce w wyścigu na  200 m stylem klasycznym.

Blisko podium były Ola Flaga i Wiktoria Zając – zajęły czwarte miejsca w wyścigach na 100 m motylkowym (Ola) oraz na 100 i 200 grzbietowym (Wika).

W klasyfikacji klubowej MKS „Swim Academy” zajął czwarte miejsce. Oławską ekipę wyprzedziły jedynie wrocławskie potęgi pływackie – Juvenia, Koral i WKS Śląsk.

Szymon Wrabec (w środku) – najlepszy pływak w kategorii 14-16 lat

Krzysztof A. Trybulski kat@gazeta.olawa.pl

Kategorie: Sport

Tagi: ,,,,,,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.