reklama

Jak polski ksiądz Niemca witał

Janusz Giluń, proboszcz parafii św. Mikołaja w Miłoszycach podczas dożynek gminnych spotkał się z niemiecką delegacją z Gudensbergu. Po tym, co powiedział, prawdopodobnie już nigdy na takie spotkanie nie zostanie zaproszony

(…)

Reklama

Pierwsze sygnały otrzymaliśmy tuż po imprezie. – Wszystko fajnie, ale to, co zrobił ksiądz, było skandaliczne – mówi nam osoba, która prosi, by nie ujawniać jej nazwiska. – Powiedział do naszych gości z Niemiec, że nie będzie z nimi siedział przy jednym stole, ponieważ w trakcie wojny zabijali Polaków i przerabiali na mydło. Jak można było z czymś takim wyskoczyć? I to w sytuacji, gdy sami ich zapraszamy!

Gudensberg jest miastem partnerskim Jelcza-Laskowic. Stosunki między miejscowościami są bardzo dobre, a delegacje z Niemiec i Polski odwiedzają się wzajemnie. Słowo „przyjaźń” odmieniane jest na wiele sposobów. Podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem nasi zachodni sąsiedzi uczestniczyli w gminnych dożynkach.

– Przyszedł, najadł się za darmo, zmieszał nas z błotem i pojechał do domu – relacjonuje świadek zdarzenia. – Nie będę się wypowiadał się na ten temat. – odpowiada ksiądz Giluń.

Więcej o sprawie – w papierowym wydaniu „GP-WO”.

Kamil Tysa

ktysa@gazeta.olawa.pl

Kategorie: Samorząd,Samorząd lokalny,Samorząd lokalny

Komentarzy (82)

 1. Znam tego księdza na tyle i wiem jaki jest i do tego chamski beszczelny itd to nie ksiądz tylko diabeł .bylam u niego w parafii po dokument mówił że co łaska jak mu dałam np 10zl to mówił w twarz beszczelnie śmiechem i nerwami do mnie że to za mało. To jest ksiądz. Po kolędzie chodzi i do ludzi gada że ten tamta do kościoła nie chodzi i za Kościół tyle i tyle musi dać bo on ma niby cennik to nie ksiądz.juz tyle razy skargi były na niego listy pisane i co nic z tym nie zrobili dalej w parafii siedzi .wystarczy po dziuplinie i Miloszycach pochodzić i się dowiedzieć to ludzie sami wam powiedzą jaki z niego ksiądz za dyche.

  Komentarz
 2. Mnie to nie dziwi. Większość sukienkowych tak się zachowuje.
  Poradziliśmy sobie z komuną, czas wziąźć się za tą organizację z Watykanu.
  Nie bójmy się o nich mówić prawdy.

  Komentarz
  • Dość długo tliła się we mnie chęć odrzucenia życia w grzechu. Takiego życia z dnia na dzień, bez głębszej refleksji. Piszę – tliła bo była to chęć słaba jak ja sam – więc jest to dość celne określenie. Splot pewnych wydarzeń sprawił, że spotkałem na swojej drodze pewnego człowieka, młodego księdza, który bez większych starań utwierdził mnie w przekonaniu, że to jedyna słuszna droga. Jego dobra aura była wręcz wyczuwalna. Już sam uśmiech tego księdza sprawia mi wielka radość. Nie ból, cierpienie czy jakaś tragedia życiowa sprawiły, że odżywam. Dokonał tego dobry człowiek, swoim słowem. I tak ja widzę Kościół.

   Nie wierzysz, nie praktykujesz, dlaczego więc chcesz walczyć z czymś co cię nie obchodzi i nie dotyczy?
   Abstrahując już od kwestii wiary w Boga – nie trzeba być absolwentem historii, wystarczy odrobina oczytania aby wiedzieć, że na chrześcijaństwie zbudowana jest nasza cywilizacja. Nasz system wartości, moralność, kultura. Czy aż tak silna jest w tobie najpodlejsza z ludzkich słabości? Chęć niszczenia?
   Obiecuję się za Ciebie pomodlić.

   Komentarz
   • Tak, to wszystko prawda. Tylko 70% księży ZAPOMINA o swoim posłannictwie i prawdziwym powołaniu! A jeszcze do tego hierarchowie Kościoła nie potrafią usunąć z pośród kapłanów takich ludzi, którzy nie powinni być kapłanami.

    Komentarz
 3. Ten gbur w ogóle nie powinien być księdzem! Z miłosierdziem nie wiele ma wspólnego i jest bardzo złym człowiekiem.

  Komentarz
 4. Tego księdza zna cała okolica a może jeszcze dalej..
  niczego dobrego się po nim spodziewać nie można
  (…)
  fuj!! to wstyd i hańba..że to coś księdzem ludzie nazywają..

  Komentarz
 5. Ciekawe, jest to, że w większości małych miejscowości księża zachowują się fatalnie.
  A ludzie z przyzwyczajenia chodzą do kościoła i dają na tacę.
  Proponuję w końcu podjąć decyzję, aby nie chodzić i nie płacić dla takich fatalnych księży.
  Można pojechać do innej parafii lub pomodlić się w domu.

  Komentarz
 6. 1 .Biskupi polscy w liście ( orędzie) w 1965 roku do biskupów niemieckich – wybaczamy prosimy o wybaczenie.
  2. Wczorajsze czytania z niedzieli o przebaczeniu.
  3 .Gest pokoju kanclerza Niemiec i premiera Polski.

  i x. Giluń z oceną skutków wojny.

  Jeżeli gospodarzem tej imprezy był Burmistrz Szczęśniak to należy oczekiwać oceny zaistniałej sytuacji i potępienia x.Gilunia.

  Komentarz
 7. Znam tego księdza…mnie też obrażał wielokrotnie, że jestem zdrajcą i nie mam prawa się nazywać prawdziwą Polką, tylko dlatego że mieszkam w innym państwie.
  A moim dzieciom tłumaczył na kolędzie, że Hitler z ludzi mydło robił😱

  Komentarz
  • to prawde dzieciom mowil.niemcy maja swoje spojzenie na druga wojne swiatowa.biedni niemieccy mlodzi chlopcy bedac w polsce na pikniku wojskowym .byli brutalnie mordowani przez polskich partyzantow.wypad na narty do rosji popsula ostra zima i biedni zmarznieci chlopcy musieli do domu wracac .no i jeszcze wypedzeni pani e. steinbach.

   Komentarz
 8. do Magdy :I ksiądz prawdę powiedział twoim dzieciom,tylko nie rozwinął myśli że nie sam Hitler tylko jego ludzie. Nie bronię księdza różni są ludzie co mijają się z powołaniem nie tylko księża ale i nauczyciele,lekarze,prawnicy i niektórzy dziennikarze hehe.
  A ten anonimowy czego się boi niech się ujawni,ksiądz do więzienia nie wrzuci.haha

  Komentarz
 9. To nie jest ksiądz!! Mieszkam w Miłoszycach od urodzenia tak jak cała moja rodzina, niestety przez tego księdza odwracamy się od parafii-wolimy pojechać do kościoła do Laskowic lub do Wrocławia! Przy spowiedzi wyzywa ludzi od szmat do podłóg,szamb i innych przykrych rzeczy, obraża jak mu się podoba. Znajomi sakrament małżeństwa biorą w innych parafiach ponieważ X potrafi narobić wstydu, obrazić czy wyciągać sprawy sprzed kilku lat. Nawet podczas załatwiania pogrzebu robi problem!! Hańba!!! Nie mówiąc już o młodzieży, która całkowicie się odwraca od Kościoła..

  Komentarz
  • Tak tak chodz do laskowc do klechy ktory wylecial z Namyslowa a teraz z baba i swoim synem ma dom kolo Dobrzykowic. Brawo!!!!

   Komentarz
 10. Nauczycielka

  Tak wygląda typowa Polska parafia. Ksiądz to osoba ponad prawem, on rozkazuje a baranki mają słuchać.
  Jedyne wyjście to przestać chodzić do takiego kościoła. Brawa dla GP za ten artykuł. W większości mediów kler jest pokazywany tylko dobrze. Ich przestępstwa i machloje są przemilczywane.

  Komentarz
 11. Oj ten ksiądz ma wygórowane ego zawsze uwaza się za niewiadomo co. Co do obywateli z zagranicy jedzie po nich jak widać w artykule. Sam doswiadczylem tego pojechal mnie ze jeżdżę na zarobek do Niemiec

  Komentarz
  • jaka ciekawa? 3 osoby piszą do siebie, nic nie wnosząc. Ciekawsza jest tutaj
   ja czekam na artykuł o proboszczu z osiedla

   Komentarz
 12. TEN KSIĄDZ JAK CHODZI PO KOLEDZIE TO JAKIES MILOSIERDZIE ROBI ZE DAJE CUKIERKA DZIECIOM PARAFIALNA KRÓWKE I JEST Z SIEBIE DUMNY I JESZCZE COS MUSISZ NAJLEPIEJ ZROBIC ZA TO ZE ON CI TO PODARUJE JAKAS MODLWITWE ALBO KOLEDE ZASPIEWAC OGÓLNIE TO NIE MIŁA ATMOSFERA PRZY TYM KOLESIU CHWALI SIE ZE MA CUKIERKI PARAFIALNE I ZE KALEZNADYK NA NOWY ROK TEZ MA .. ZAL

  Komentarz
  • Rafał, widać, że za dużo cukierków w dzieciństwie a za mało nauki. Wiesz co to są znaki interpunkcyjne? I nie pisz z caps lockiem…

   Komentarz
 13. Koniec z Konkordatem

  Narzekacie wiecznie ale wytlumaczcie mi po jaki …. tam chodzicie? Pokazać się? Rewię mody kościelnej zrobić? Obgadać innych? Posłuchać oderwanych od świata rzeczy na stand-upie przy ambonie?

  Komentarz
 14. Gratuluje wielmożnemu i jakże wszem wiedzącemu moderatorowi obcinania komentarzy. Oszczędź sobie człowieku komentarz bez końca. Po co publikujesz urywki? Nic jednak w tym zaścianku oławskim się nie zmieniło.

  Komentarz
 15. Moherowe Berety😣😣😣😣😣😣😣

  O księdzu Januszu Giluniu można dużo pisać i na różne tematy . Gdy ten ksiądz chodzi po kolendzie i zbliża się koniec kolendy w danym domu to zazwyczaj daje się ofiarę, odpowiada na to że go w szkole uczyli jak ktoś dostaje ofiarę to ten ktoś musi poczuć to w kieszeni. Jeśli ktoś mówi że to jest taki wdowi grosz to na to odpowiada że na tej parafi wdowi grosz kosztuje od 100-150zł . I czy wedłóg was takie zachowanie przystoi księdzu, wiadomo każdy daje na tyle na ile może a ksiądz jeszcze podpisuje koperty z danego domu.

  Komentarz
 16. mocherowy beret

  O księdzu Januszu Giluniu można dużo pisać i na różne tematy. Nasz ksiądz chodząc po kolendzie potrafi również obrazić drugą osobę. Ksiądz kończąć kolendę w danym domu przeważnie dostaje ofiarę, w moim domu powiedział tak :
  Gdy dana osoba dostaje ofiarę to powinna poczuć to w kieszeni a jak ktoś mówi że to taki wdowi grosz odpowiada tak : na naszej parafi miłoszyckiej wdowi grosz kosztuje od 100-150zł . I taki jest z niego ksiądz że wszyscy odchodzą z naszej parafi na inne parafie a ławki są pustevw kościele.

  Komentarz
  • Tak? Ciekawe!!! Bo jakos jak jestem to jest masa narodu. A Tobie radze naucz sie poprawnej polszczyzny bo wstyd!!!!!!! Takie błedy na forum hahaha

   Komentarz
 17. Rolf Michałowski

  Nie jest dla nikogo tajemnicą, że polski Kościół Katolicki jest celem komunistycznej i postkomunistycznej dywersji, bo głosi prawdę o komunistycznej mafii i naucza, jak żyć bez zakłamania, oszustwa, złodziejstwa, rozboju i pomówień, czyli przekazuje elementarne wartości chrześcijańskie.

  W tym celu ubecja i esbecja poumieszczały w Kościele swoich agentów i prowokatorów, którymi zawsze są ludzie o moralności Lucyfera a nawet jeszcze gorszej. Na całe szczęście jest ich bardzo niewielu, a olbrzymia większość wśród ponad 30.000 księży i około 40.000 zakonnic i zakonników, to oddani chrześcijaństwu i Bogu słudzy polskiego społeczeństwa.

  Jest zatem olbrzymim nadużyciem, jeśli na podstawie jakichś pojedynczych przypadków szkaluje się cały Kościół w Polsce, a nawet sięga się do szkalowania Watykanu. Twierdzenie, że niewłaściwe zachowania kilku jednostek jest rzekomo typowym przykładem polskiej parafii, jest bezczelnym kłamstwem, za które autor takiego kłamstwa będzie się smażyć w Piekle.

  Jak jest mowa o sądownictwie w Polsce, przegniłym do szpiku kości korupcją i postkomunistyczną polityczną poprawnością , to wrzeszczycie, że to tylko jakieś pojedyncze przypadki, ale w wypadku Kościoła odwracacie kota ogonem i rzeczywiście zupełnie wyjątkowe przypadki odtrąbiacie jako rzekomą regułę.

  Już dość naszkodziliście Polsce! Wasz koniec zbliża się nieuchronnie i nic wam nie pomoże plucie na Kościół Katolicki i na głoszone przezeń wartości chrześcijańskie. Wrota do Piekła już się dla was szeroko otworzyły i wylądujecie tam razem z tymi nielicznymi księżmi, którzy za kasę zdradzili Naród i Boga, bo to są wasi kumple „po fachu”.

  Takim księżom, ale też tym, którzy takich księży wykorzystują do szkalowania całego Kościoła, wybaczać nie będziemy, bowiem, jak mówi stara mądrość ludowa, miłosierdzie okazane wilkowi jest okrucieństwem dla owiec.

  Komentarz
 18. Rolf Michałowski

  Tak, Panie „Adamie Fortuna”. Śmiertelnie poważnie. Jak ma Pan inne zdanie, to bardzo proszę merytorycznie.

  Komentarz
 19. Panie Rolf na litość Boską czy pan się szaleju najadł, przecież mamy XXI wiek, komuna upadła 27 lat temu, sztandar PZPR wyprowadzono a pan do znudzenia do każdego tematu przykleja swoje zwidy ; ubecja.esbecja, agentura , prowokatorzy itp. i itd. to już robi sie nudne i niesmaczne.Teraz kiedy sa rządy ,,dobrej zmiany” pan dalej straszy komuną?
  Co do meritum sprawy , zachowanie księdza ,było haniebne nie przystoi pasterzowi który głosi miłosierdzie, pojednanie i przebaczanie.

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Panie „Rudolfo”, na litość Boską czy to Pan się szaleju najadł? Czy nie widzi Pan, co wyprawia ta „totalna opozycja”, jak sama się nazwała i kim jest ta „totalna opozycja”? Nie widzi Pan, jak te zakłamane kanalie szkodzą Polsce, jak bronią interesów obcej agentury i różnych mafijnych struktur opartych na byłej bezpiece i nomenklaturze komunistycznej?

   Czy nie dotarło do Pana, że „okrągły stół” to było zwycięstwo i uwłaszczenie się komunistów działających do dziś pod takimi szyldami jak PO, PSL, SLD, KOD, Nowoczesna, sądownictwo itd.?

   Rządy dobrej zmiany są cały czas poważnie zagrożone przez postkomunistycznych dywersantów, którzy nie mogą się pogodzić z utratą władzy, a tym samym z utratą możliwości dalszego rozkradania majątku narodowego.

   Są dwie możliwości. Albo jest Pan głupi jak but, albo łże Pan świadomie jak z nut, uważając, że ci, do których Pan to mówi, są głupi, jak but. W pierwszym wypadku nie ma to żadnego znaczenia, ale w drugim może się Pan spotkać z bardzo przykrymi konsekwencjami, bo ludzie bardo nie lubią, kiedy się ich traktuje tak, jakby byli głupi jak but.

   Komentarz
   • Kochany Panie Rolf nie ma man innych zmartwień tylko jedno postkomuna to obsesja sfrustrowanego człowieka wszędzie widzi zło .

    Komentarz
   • Tymi postkomunistycznymi dywersantami jest prokurator Piotrowicz,sędzia Kryże , ambasador Przyłębski,by wymienić tylko tych najgłośniejszych. Pozdrawiam.

    Komentarz
   • Panie Rolf, żeby było wszystko jasne , totalną opozycję to ja mam daleko w niedomówieniu, a pańskie dewiacje polityczne potwierdzają , że ma pan jakieś problemy z oceną rzeczywistości?
    …zakłamane kanalie szkodzą Polsce, jak bronią interesów obcej agentury i różnych mafijnych struktur opartych na byłej bezpiece i nomenklaturze komunistycznej?Stawia pan tezy a jednocześnie stawia pan znak zapytania , o co panu chodzi?
    …. „okrągły stół” to było zwycięstwo i uwłaszczenie się komunistów działających do dziś? Ma pan racje , towarzysz prokurator poseł Piotrowicz z PiS to twór dobrej zmiany.
    Są dwie możliwości. Albo j Pan ma problemy w rozumowaniu tego co się dzieje w Polsce i tu proponuje skorzystać
    z pomocy z NFZ albo pan sobie świadomie robi ,,JAJA”, no i tu niestety nikt pana nie będzie traktować poważnie? Wątpię czy ktokolwiek z internautów poważnie pana traktuje czytając te banialuki rodem z Wąchocka – przepraszam mieszkańców tej miejscowości. Co do porównywania kogoś kto ma inne zdanie ,,głupim jak but” , niech pan zmieni ta retorykę , bo to już jest nudne i żenujące, tyle w internecie jest innych bardzie obraźliwych porównań, bo przecież o to panu chodzi ?
    Pozdrawiam i liczę na merytoryczna dyskusję a nie hucpę polityczna.

    Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Prawda, to nie jest hucpa polityczna, a popieranie opcji politycznej dbającej o Polskę i Polaków a także tępiącej zorganizowane rozkradanie Polski przez postkomunistów i obce koncerny, to nie jest „dewiacja polityczna”. Dewiantem politycznym jest jednak z pewnością każdy, kto popiera rozkradanie Polski, niszczenie i demoralizowanie Narodu Polskiego, oczernianie Polski i demokratycznie wybranego rządu za granicą i masową dywersję poczynań tego rządu.

     Hucpą zaś można nazwać jedynie to, co wyprawia dziś totalna opozycja i tacy bezczelni i zakłamani hejterzy jak Pan, zdradzający Polskę za garść srebrników.

     Komentarz
     • Panie Rolf , co do rozkradania Polski , miliony dla papy dyrektora na geotermie z kieszeni podatników to według pana jegomości jest ok.?
      Podobno pan jest człekiem wykształconym, czy używanie takich obraźliwych określeń wobec innych przystoi ?
      Nie uważam, że jest pan bezczelnym zakłamanym hejterem , panu trzeba po prostu współczuć, głupoty i zagubienie w świecie rzeczywistym.
      Nie będę się zniżać do pańskiego poziomu , pan nie zasługuje na merytoryczną dyskusję.
      Mimo wszystko mam szacunek dla Pana ale tylko i wyłącznie ze względu na Pański wiek !

     • Rolf Michałowski

      „Zmądrzeć”, to w Pańskim mniemaniu – przejść stronę postkomunistycznej mafii?

      I jeszcze jedno. W języku polskim nazwiska pisze się z dużej litery. A Pan skąd, jeśli wolno spytać?

 20. A teraz zadajcie sobie pytanie, kto ten kler utrzymuje? Z kogo się śmiejecie? Z siebie… Nie zapraszać na wszelkie uroczystości gminne, szkolne, sportowe itp., nie karmić, nie posylac dzieci na religię, nie całować w te złote pierścienie, nie wykorzystywać politycznie… Wystarczy?

  Komentarz
 21. Mam nadzieję, że Roman Kaczor będzie startował w następnych wyborach abym mógł na niego zagłosować.

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Ktoś tu się pode mnie podszywa. Jakiś żałosny idi…, aż żal, że tacy po tej Ziemi chodzą.

   Komentarz
  • Anna ze stowarzyszenia

   Dokładnie, najwyższy czas skierować się ku właściwej partii czyli platformie obywatelskiej.

   Komentarz
    • A co tam słychać w pańskim stowarzyszeniu.Podobno zawitał tam kurator , a sąd rozpoczął postępowanie likwidacyjne.

     Komentarz
     • Rolf Michałowski

      To nie jest moje Stowarzyszenie, lecz Mieszkańców, jak już sama nazwa mówi. Ja jestem tylko sługą Mieszkańców. Wszelkie informacje dotyczące Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców są na stronie internetowej tego Stowarzyszenia:

      http://stanowice-marcinkowice.npage.de

      Zapraszamy do lektury, bo jest tam wiele ważnych informacji.

      P.S.
      Kurator podwinął ogon i uciekł, a postępowanie likwidacyjne nie zostało wszczęte. Patrz tu:

      https://ems.ms.gov.pl/krs/danepodmiotu

     • Rolf Michałowski

      Po pierwsze, to nie jest „moje” Stowarzyszenie, lecz Mieszkańców, jak sama nazwa na to wskazuje. Ja jestem jedynie sługą Mieszkańców, a informacje o tym, co się dzieje, nie tylko w Stowarzyszeniu, można uzyskać na naszej stronie internetowej:

      http://stanowice-marcinkowice.npage.de/

      Po drugie, kurator faktycznie był, nasłany przez lokalną sitwę, ale podwinął ogon i się wycofał.

      Po trzecie, nie zostało wszczęte postępowanie likwidacyjne Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

      Drugie i trzecie jest łatwe do sprawdzenia w KRS nr 0000377608:

      https://ems.ms.gov.pl/krs/danepodmiotu

      Pozdrawiam w imieniu nowego zarządu, który jednak z powodu szykan i prześladowań ze strony lokalnej sitwy, jest niejawny.

     • Rolf Michałowski

      Panie „Qmax”! Szerzy Pan zakłamaną propagandę, jak za „najlepszych” ubeckich czasów. Wskazane przez Pana w Monitorze Sądowym i Gospodarczym postanowienie Sądu KRS mówi o o wszczęciu postępowania o rozwiązanie bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego podmiotu o nazwie: Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców w Stanowicach, więc łże Pan, aż się belki wyginają.

      Ponadto przemilczał Pan „dyplomatycznie”, że postanowienie to zostało skutecznie zaskarżone, ponieważ Stowarzyszenie posiada zbywalny majątek i faktycznie prowadzi działalność, co wyklucza wykreślenie go z rejestru.

      Cytat z ww. postanowienia:
      „W przypadku stwierdzenia, że podmiot wpisany do Rejestru nie posiada zbywalnego majątku i faktycznie nie prowadzi działalności, sąd rejestrowy może orzec o rozwiązaniu tego podmiotu bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego i zarządzić jego wykreślenie z Rejestru.”

      Stowarzyszenie nie zostało rozwiązane i nie zostało wszczęte postępowanie likwidacyjne. To są fakty.

      Kurator oczywiście był, ale się zmył. Jak już wcześniej napisałem, podkulił ogon i się wycofał, bo mu się zrobiło za gorąco, a sąd wydał postanowienie o jego odwołaniu. Wcześniej kurator widniał też w KRS, ale już nie widnieje ani w KRS ani w stopce adresowej Stowarzyszenia.

      Stowarzyszenie może utajnić skład zarządu w drodze uchwały, jeśli wymaga tego interes społeczny, nawet jeśli ustawa o stowarzyszeniach takiego rozwiązania nie przewiduje. Utajniliśmy skład zarządu i aktualną listę członków, żeby historia z ich zastraszaniem i szykanowaniem się nie powtórzyła. I co nam Pan zrobi?

      Jest Pan cynglem oławskiej mafii postkomunistycznej, że to Stowarzyszenia tak Pana uwiera? A może jest Pan wyżej w hierarchii tej mafii? Tym gorzej dla Pana, bo nie złożymy broni, dopóki lokalna sitwa nie zostanie definitywnie odsunięta od władzy, a ci, którzy dopuścili się przestępstw, nie staną przed prawdziwie niezależnym sądem.

      Pozdrawiam serdecznie.

     • Typowa odpowiedż:Dużo,byle nie na temat,ale oczywiście dużo epitetów .A całą sprawę załatwia jedna data,oraz podanie daty walnego zebrania.Pozdrawiam
      PS.
      Tak na marginesie to Urban to przy panu mały pikuś.

     • Panie Rolfie!
      Dawno nie czytałem takich bzdur o tajności zarządu.Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 roku ,,Prawo o Stowarzyszeniach: art 18 pkt 6 ust 2 jasno o tym mówi,że skład zarządu jest jawny dla wszyskich , nawet osób trzecich.
      Postępowanie likwidacyjne: Monitor Sadowy i Gospodarczy nr 197/2016 poz 25947.
      Mało tego,na stronie internetowej stowarzyszenia jest skan postanowienia sądu o wszczęciu likwidacji
      Kurator: Na każdym piśmie wychodzącym ze stowarzyszenia widnieje informacja :kurator tymczasowy-Paweł Kolak.,Dla jasności,proszć podać kiedy odbyły sie wybory nowego zarządu.Pozdrawiam

 22. Słoma z butów wylazła księżulkowi.
  Jedyna metoda to nie paść trutni.
  Nie chodzić do takiego kościoła, nie dawać kasy!

  Komentarz
 23. Widzę, że idi… z PeŁo chyba na bezrobociu siedzą, bo aż roi się tu od platfusów itp. szumowin. Jak napisał wyżej Pan Rolf zbliża się wasz koniec, także w samorządach a Kaczor to może sobie postartować w biegu koguta 😉 Swoją drogą to nie zazdroszczę wam tych waszych ikon. Wystarczy spojrzeć na ich życiorysy i wykształcenie. Śmiechu warte.

  Komentarz
 24. Czy pan Rolf mógłby zająć stanowisko względem pana Kaczora, bo krytykuje platformę, a tu pojawił się komentarz w którym chwali pana Kaczora i liczy na jego start w wyborach.

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   To nie był mój komentarz. Ktoś próbuje się podszyć pode mnie. Takich metod używają właśnie „wielbiciele” tego byłego posła, co świadczy o nim samym.

   Komentarz
 25. Rolf chłopino zajmij sie domem, moze wnukami (chociaż w trosce o ich dobro zabroniłbym kontaktu). Jesteś sfrustrowanym człekiem, ktory powinien szukac wsparcia psychologa. Moze psychiatry.

  Komentarz
 26. Drogi RR – zgadzam się z Twoją oceną i wskazówkami – w całości i na 200 %, ale mam prośbę – może nie ograniczajmy tego gościa w jego eksplozjach, Mamy z tego niezły ubaw a internauci niech widzą jak choruje i pisze przeciętny członek – pisiorek.

  Komentarz
 27. Panie Rolf z Pana to wesoły gość, co pan na tym forum napisze to zaraz wszyscy drą łacha. Tak trzymać nie będzie lepiej ale będzie za to wesoło.

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.