reklama

Delegacja z Minkowic Oławskich - Daniel Iwański, Arkadiusz Próchnicki i Jarosław Łukasik

WOŚP dla strażaków

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała 178 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych 264 urządzenia i elementy wyposażenia, za łączną sumę 1,5 mln złotych. Wśród obdarowanych znaleźli się strażacy z Minkowic Oławskich

Fundacja zakupiła torby medyczne, defibrylatory, deski ortopedyczne, stabilizatory do unieruchomienia pediatrycznego, zestawy szyn Kramera, fantomy, motopompy, agregaty i pilarki. Uroczyste przekazanie sprzętu zorganizowano 6 października w Bydgoszczy.

178 wyróżnionych jednostek zostało wskazanych przez trzynaście centrów zarządzania kryzysowego, które koordynowały akcje ratownicze podczas sierpniowych nawałnic. WOŚP postanowiła pomóc także tym strażakom, którzy wcześniej zwracali się do fundacji o pomoc. Wśród nich byli ochotnicy z Minkowic Oławskich. Z inicjatywy Daniela Iwańskiego, członka Pokojowego Patrolu i wieloletniego szefa finałów WOŚP, poprosili fundację o sprzęt medyczny. Otrzymali profesjonalną torbę medyczną, dwa specjalistyczne zestawy do transportu amputowanych kończyn i nowoczesny defibrylator AED.

Reklama

– Strażakom za ich odwagę i poświęcenie należy się ogromny szacunek, a strażakom-ochotnikom szczególnie, bo działają całkowicie oddolnie i społecznie, a to często oni właśnie jako pierwsi trafiają na miejsce, gdzie ktoś pilnie potrzebuje pomocy – powiedział prezes WOŚP Jurek Owsiak – Obserwowaliśmy działania strażaków ochotników w czasie sierpniowych nawałnic i nie kryliśmy podziwu wobec ich sprawności i zaangażowania. Kiedy tylko pojawiły się apele o pomoc dla nich – decyzja fundacji była szybka i jednoznaczna. Tym bardziej, że mieliśmy już w fundacji cały segregator próśb nadesłanych wcześniej przez inne jednostki. Dzięki temu, że udało się pozyskać środki specjalnie na ten cel, Fundacja mogła wesprzeć w sumie 178 jednostek. Wszyscy dziś możemy czuć się bezpieczniej.

Pieniądze na zakup sprzętu pochodzą z darowizn, które wpływają na konto WOŚP przez cały rok. Oprócz Owsiaka w uroczystości brali również udział Waldemar Pawlak, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, oraz Iwona Waszkiewicz – wiceprezydent Bydgoszczy.

Strażacy ochotnicy z Minkowic Oławskich przekazali prezesowi WOŚP pamiątkową tabliczkę z podziękowaniem. – Dziękujemy raz jeszcze! – mówi Daniel Iwański. – Obiecujemy, że będziemy grać z orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej.

Sprzęt będzie wyposażeniem nowego samochodu strażackiego, który zostanie przekazany jednostce 28 października.

(kt)

Kategorie: Aktualności

Komentarzy (4)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.