reklama

Jest ugoda – strony przepraszają i ubolewają

To koniec sporu sądowego pomiędzy przewodniczącą Rady Miejskiej Magdaleną Ziółkowską a pracownikiem Starostwa Powiatowego Dawidem Karbowiakiem

Zaczęło się od obraźliwego wpisu w internecie, w kontekście sporu o obwodnicę Oławy. Oburzony nim Dawid Karbowiak za pomocą organów ścigania ustalił, z jakiego IP został wysłany. Okazało się, że z telefonu Magdaleny Ziółkowskiej, która oprócz tego, że jest radną, działa także w miejskich strukturach Platformy Obywatelskiej. Wpis z 11 lutego 2014 roku brzmiał: „Karbowiak, nie wszyscy są od myślenia. Twoja też nie jest mocna strona. Więc zakończ te absurdalne pomysły, które jedynie utrudniają życie i dojazd normalnym mieszkańcom. Nie szczekaj tyle, bo żadna z ciebie merytoryczna osoba do dyskusji. Szoferem jesteś, więc zacznij od pucowania auta na myjni.”

Reklama

Karbowiak, kierowca w Starostwie Powiatowym, działacz stowarzyszenia „Obwodnica dla Oławy”, organizator corocznego balu prawicy, związanego ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości, poczuł się urażony i pozwał przewodniczącą za znieważenie.

(…)

Kilka miesięcy temu Magdalena Ziółkowska złożyła do Sądu Okręgowego pozew przeciwko Dawidowi Karbowiakowi o ochronę dóbr osobistych i zapłatę. W odpowiedzi Karbowiak złożył pozew wzajemny. Wydawało się, że sprawa nie ma końca, zwłaszcza, że powołano wielu świadków – lokalnych działaczy partyjnych, radnych i członków stowarzyszeń.

Całą historię tego sporu oraz przeprosiny obu stron – można przeczytać w papierowym wydaniu „GP-WO. 

(MON)

 

Kategorie: Aktualności

Komentarzy (27)

  • Kolego czym tu sie cieszyć ,fakt prawda wyszła na jaw jak bylo naprawde kto kłamał przed sądem a dziś sie przyznał

   Komentarz
 1. Pani Magda po prostu nie miała wyjscia wiedząc że Karbowiak miał tym razem wielu konkretnych i dużo wiedzacych świadków z grona Pani Magdaleny Ziolkowskiej- wiedzieli jaka jest prawda!!!!!

  Komentarz
 2. dla mnie to lansowanie sie w necie i tyle, dobrze wiadomo jak bylo, teraz nie szanuje sie juz nikt a szkoda, na nikogo z nich na pewno nie zaglosuje

  Komentarz
 3. Pani Źiółkowska czy ma coś do ukrycia ? „Bardzo ładnie nazwała świętą Matkę Teresę z Kalkuty”.

  Komentarz
 4. Absolutny szczyt żenady , najpierw goscia zmieszała z błotem a później sama złożyła pozew o ochronę dóbr i jeszcze pieniędzy chciała – w encyklopedii pod hasłem hipokryzja powinno być zdjęcie Pani radnej.

  Komentarz
 5. Widać, że pani Magda to osoba która może iść na kompromis a to się w polityce bardzo ceni i liczy.
  Dobrze że się dogadali bo chodzenia po sądach nikomu nic dobrego by nie przyniosło.

  Komentarz
  • Kompromis ????? A od kogo to wszystko sie zaczęło.Dobre sobie zobaczyła p.Magda ze ma tym razem przegrane i szybko poszła na ugoda.Szacun dla p.Karbowiaka bo to no wyszedł z propozycja zakończenia tej sprawy której by nie było bez wpisu p.Magdaleny do którego autorstwa sie w końcu przyznała 🙂

   Komentarz
 6. Zapewne komentarze pełne jadu piszą te niekochane, sfrustrowane i przerażone życiem, często po rozwodach kaleki umysłowe, które nie dopuszczają do swoich małych główek myśli, ze można się dogadać nawet z wrogiem bo zgoda buduje.
  Dlatego wam z życiu nie wychodzi patafiany bo macie do wszystkich pretensje i żal, takie cebulaki jesteście. Tutaj widać, ze Ci Państwo stają ponad podziałami i pomimo wcześniejszych sporów ważniejsza jest dla nich zgoda bo tylko tak można budować lepsza Polskę !

  Komentarz
 7. Robin tobie chyba rozum odebrało. Najpierw rozwodników to i kaleki obrażasz. A jedna z bohaterek tego to wzór (singielka)? I ten zwrot „tak można budować lepszą Polsk”. Niech się skupia na budowaniu lepszej Oławy 😉

  Komentarz
 8. Czyli tak, jak w Polsce. Niby walka pomiędzy PiS, a PO.
  Co do M. Ziółkowskiej to jej haniebnego linku umieszczonego na Facebooku szkalującego Św. Matkę Teresę z Kalkuty oraz innych świętych Oławianie nie zapomną.

  Komentarz
  • Moim zdaniem umieszczenie jakiegoś linku o niewygodnej treści nie zawsze musi odzwierciedlać poglądy osoby która to zamieszcza. Natomiast ja bym się lepiej przyjrzał pracownikom niektórych organizacji humanitarnych jak np. PCK. Jedna pracownica oławskiego oddziału z chęcią pobiera uposażenie za swoją „prace” tylko , ze jej zaangażowanie w protesty w przyjmowaniu uchodźców, komentarze dotyczące społeczności ukraińskiej są raczej sprzeczne ze statutem pracodawcy. Niech się zdecyduje czy chce pomagać ludziom w potrzebie bez względu na rasę,wyznanie, wiek lub orientacje czy chce szkalowac ludzi którzy tej pomocy potrzebują. Bezczelna jeszcze bierze pieniądze za swoją hipokryzje !!!

   Komentarz
   • No, szczególnie tym z inną orientacją PCK musi pomagać. Zboczenia seksualne to przecież taka piękna rzecz.

    Komentarz
    • Ruski agent

     Oby ci się potomstwo trafiło człeku z taka przypadłością to wtedy szybko nabierzesz miłości do innych ludzi …

     Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.