reklama

„Niech nasz powiat miodem słynie”

Zapowiada się pszczelarskie święto. W niedzielę 8 października, obok siedziby Starostwa Powiatowego w Oławie, na placu parkingowym od strony Banku Zachodniego WBK, o godzinie 13.00 rozpocznie się powiatowy piknik pszczelarski

Jeśli chcesz zobaczyć pokaz miodobrania (wirowanie miodu) i zwijania świecy z wosku pszczelego, wysłuchać prelekcji na temat metod profilaktyki oraz leczenia z zastosowaniem produktów pszczelego pochodzenia, obejrzeć wystawę uli i sprzętu pszczelarskiego (m.in. ul obserwacyjny oszklony i do inhalacji) także skosztować miodów odmianowych, to przyjdź 8 października na powiatowy piknik pszczelarski.

W trakcie imprezy odbędzie się m.in. kiermasz miodów i produktów pszczelich, oraz koncert orkiestry. Nie zabraknie konkursów i innych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Udział w pikniku zapowiedzieli przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Oławie, więc będzie możliwość rozmawiania na interesujące tematy, związane z działaniem i prawem pszczelarskim.

Reklama

Stoiska handlowe z miodami i produktami pszczelimi będą czynne już od godziny 10.00.

Piknik, którego motywem przewodnim są pszczoły, miód i pszczelarze – organizują: Starostwo Powiatowe oraz Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie.

Zapraszamy!

(WOKL)

Kategorie: Aktualności,Aktualności,Najnowsze,Wydarzenia

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.