reklama

Józef Urbańczyk (z prawej) często na sesjach RM porusza problemy osiedla Nowy Otok

Nowy Otok – tam ciągle są problemy

Miasto powoli poprawia stan dróg na osiedlu Nowy Otok, ale efekt ciągle nie jest zadowalający. Zdaniem radnego z tego rejonu Józefa Urbańczyka władze Oławy lekceważą prośby ludzi i nic z nimi nie robią

– 29 marca 2017 roku razem z mieszkańcami wystosowaliśmy pismo do burmistrza o naprawę nawierzchni ulicy Szafirowej – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Józef Urbańczyk (PiS). – Problem dotyczy także mieszkańców Gaju Oławskiego, bo kawałek ulicy łączy się z wsią. Od marca nie dostałem żadnej odpowiedzi. Mieszkańcy mnie pytają, co jest grane?

Reklama

Radny przypomniał, że szef Zarządu Dróg Miejskich i Zieleni Tadeusz Ceglarek deklarował wykonanie nawierzchni mineralno-asfaltowej na 11 drogach osiedla Nowy Otok. Pytał, czy jest szansa na tę inwestycję, skoro zostały pieniądze zaoszczędzone na zimowym utrzymaniu dróg.

Burmistrz Tomasz Frichmann odpowiedział, że owszem, pismo w sprawie Szafirowej wpłynęło: – Droga jest na terenie gminy wiejskiej. Na razie ten samorząd nie jest zainteresowany inwestycją, będą robione jeszcze przyłącza i inne rzeczy. Poinformuję o tym mieszkańców. Pan Ceglarek mówił o przystąpieniu do zrobienia dokumentacji projektowej. Jest już gotowa. Będziemy przystępowali do wyłonienia wykonawcy pierwszych czterech dróg.

Nie rozwiało to wątpliwości radnego PiS. Uważa, że nie ma sensu składać wniosków do budżetu, bo i tak nie są brane pod uwagę, skoro składa je radny opozycji. Niewiele znaczą także głosy mieszkańców. – Tak po ludzku jest mi przykro, bo dużo inwestycji na Nowym Otoku robimy – kilkanaście dróg, oświetlenie – odpowiadał burmistrz Frischmann. – Zarzut, że nic się tam nie robi, to nieprawda. Mieszkańcy widzą, ile się dzieje.

(MON)

Kategorie: Aktualności,Aktualności,Najnowsze,Wydarzenia

Komentarzy (44)

 1. Ale dobrze ze pan burmistrz robi koło swoich bloków tzn Iwaszkiewicza zaciszna itp… chodniki place zabaw ścieżki rowerowe zieleń itd…

  Komentarz
 2. Burmistrz Frischmann. – ” Zarzut, że nic się tam nie robi, to nieprawda. Mieszkańcy widzą, ile się dzieje.”
  Każdy mężczyzna produkuje 104 miliony plemników , więc zarzut że nic sie nie robi jest nieprawdziwy !

  Komentarz
  • Buta jak u poprzedniego burmistrza, który też był „wszechwiedzący”, a dwa razy za basen zapłacił.

   Komentarz
 3. Mieszkańcy owszem widzą, bo sami się zrzucili na asfalt i podpisali umowę z wykonawcą nawierzchni. A miasto nawet nie potrafi tych głupich 100-200 metrów Południowej zrobić żeby przynajmniej wjazd na osiedle był sensowny.

  Komentarz
 4. On naprawdę myśli, że coś robi dla miasta. Samo podpisywanie kwitów to za mało.
  Oława wciąż czeka na prawdziwego burmistrza.

  Komentarz
 5. Burmistrz jest wszechwiedzący i najmądrzejszy. Za nieprzychylne komentarze pozwy składa. Czas na zmiany

  Komentarz
  • Takim zastępcą, co to nic nie potrafią przeforsować a jedynie biorą niemałe pieniądze co miesiąc też należy podziękować.

   Komentarz
 6. Mieszkańcy Nowego Otoku, Złota.

  Sa ulice np Złota, na ktorych pobudowano domy i szeregowki, ludzie mieszkaja z malymi dziecmi a z powodu braku drogi bardzo czesto nie mozna nawet dojsc do swojej posesji bo kaluze sa na kilkanascie metrow dlugie, szerokie na cala szutrową droge i głębokie nawet na ponad 20 cm. Z wózkiem z dziciaczkiem tez nie da sie przejechac. Burmistrza i zastepcow zapraszamy po deszczu… nawet nie trzeba sie spieszyc bo taki stan utrzymuje sie przez kolejne dlugie dni…
  Rachunki sciagac potraficie, podatki nasze trafiaja do budzetu a za takie olewanie mieszkancow nadaje sie TACZKA.
  Zacznijcie cos robic w tej sprawie bo dziury sa potężne!!!
  Żyć sie nie da normalnie!!!

  Komentarz
  • Niech drogi buduje ten co sprzedał wam działki budowlane ,”widziały gały co brały jak nie widziały to po co brały”.

   Komentarz
    • Czemu całe miasto ma się składać na wasze drogi gruntowe?
     Trzeba było przy asfalcie kupić albo zmusić sprzedającego aby drogę zrobił.
     Sprzedający z pola rolnego zrobił działki, wziął potężną kasę i śmieje się z wszystkich teraz.

     Komentarz
     • Śpij spokojnie. Twoje podatki są bezpieczne. Mieszkańcy sami się zorganizowali i sfinansowali, kilka ulic ma dzięki temu asfalt po domami. Ciekawe kto sfinansował Twoją drogę pod domem? Działki pod budownictwo zawsze na początku to są pola. Osiedla Chrobrego czy Sobieskiego też nie zawsze nimi były, kiedyś to były grunty, które musiały zostać przygotowane infrastrukturalnie a więc zostały wydane publiczne pieniądze na to. Mniej populizmu proponuję.

 7. prowincjonalny

  Wypadałoby jeszcze otworzyć przejście przez tory kolejowe dla pieszych.Ścieżka rowerowa z ciągiem dla pieszych zostały zrobione rok temu a na przejściu przez tory nadal szlaban.Nadal jest niebezpiecznie.

  Komentarz
 8. Doświetlenie przejście blisko skrzyżowania Ul. 3-go Maja i Chrobrego i Młyńskiej ( koło sklepu „Żabka” ) jest koniecznie potrzebne – teraz w czasie deszczu wieczorem nic nie widać, było już wiele wypadków !

  Komentarz
  • Bo te przejścia to niewypał! Powinny być podłączone do sygnalizacji która jest na skrzyżowaniu. Jadąc od strony Dworca PKS w kierunku J-L (lewoskręt) auta nagle na zielonym się zatrzymują ponieważ przepuszczani są piesi ! Auta blokują skrzyżowanie i cykle są tam bezużyteczne! Pozdrawiam Fachowców od oznakowania dróg. :)))

   Komentarz
 9. Rewitalizacja oświetlenia jest w toku.Grupka ludzi majstruje coś przy lampach,malują stare słupy ale jakość światła pozostawia nadal wiele do życzenia.Po prostu ciemnota.

  Komentarz
 10. Koło bloków to robią spółdzielnie Odra i Powszechna, z opłat mieszkańców , a wam niech pomogą ci co sprzedali działki. Obecnie Burmistrz daje duże pole manewru dla zastępców, podzielił kompetencje ( wiem bo załatwiam sprawę ) i zastępca w pełni ponosi odpowiedzialność za załatwienie sprawy, Na temat pracy zastępców sie nie wypowiadam.

  Komentarz
  • Nie żartuj Oliwka.Żadnego pola manewru nie daje. To tylko pozory. Przemądrzały wszechwiedzący myśli że jest nieomylny i ma być jak on chce. Niestety taka prawda.

   Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Tak! mafia PO musi się odrodzić!

   Przestała kraść, bo rząd nie pozwala, przestała niszczyć polską gospodarkę na korzyść obcych koncernów, straciła swoje wpływy w mediach publicznych i nie może już tą drogą oszukiwać Polaków, polityczna przykrywka (że to niby partia polityczna, a nie zwykła organizacja przestępcza) spadła i rozbiła się na drobne kawałki, ojcowie chrzestni i matki chrzestne publicznie skompromitowani aż do szpiku kości, tratwa ratunkowa (.Nowoczesna) dziurawa i właśnie tonie, kupionych prokuratorów i sędziów zaraz utracą, protektorzy w brukselskich elitach tracą twarze i zaraz stracą władzę, itd. itd.

   Jak tak dalej pójdzie, to całe naczalstwo PO wyląduje w więzieniach, więc mafia musi się odrodzić i zaprowadzić porządek. Polak ma być biedny i karmiony kłamstwami, a Polska ma być rezerwuarem taniej siły roboczej, a najlepiej, żeby jej w ogóle nie było, wtedy mafia PO znowu urośnie w siłę, a mafiosom będzie się żyło dostatniej.

   A tak na marginesie, Francuzi mówią, że nie chcą już u siebie polskich hydraulików, dziś chcą polskich ministrów.

   Komentarz
   • .Gdzie ta dobra zmiana? Czy dobrą zmianą są nowe podatki a w efekcie podwyżki prądu, wody, gazu, ubezpieczeń, cen podstawowych artykułów w tym np masła o 100% ,w momencie gdy płace ciężko pracujących Polaków stoją niemal w miejscu; ochłap osiem zł podwyżki emerytur w momencie gdy miernotom typu pomocnik aptekarza zatrudnionym na jakichś fikcyjnych stanowiskach wypłaca się 50 tys; przekazywanie sobie kopert na posiedzeniach rządu z nazwiskami pociotków którym trzeba zapewnić ciepłe posadki; Bizancjum, w tym zakupy luksusowych samolotów i limuzyn dla rządowych kacyków; planowana likwidacja 200 szpitali i wprowadzenie odpłatnych zabiegów w państwowych placówkach; wykonywanie zabiegów na dzieciach bez znieczulenia ; zakup niemieckich autobusów dla wojska z jednoczesnym pogrążeniem państwowego Autosanu; zamiecenie pod dywan afery Skoków gdzie rozkradziono i wytransferowano do Luksemburga blisko pięć mld; zadłużenie kraju przez 1,5 roku na 160 mld co jest absolutnym rekordem w dziejach Polski; najniższy poziom inwestycji od 1996r itd itd itd I nie piszce o rozdawnictwie pięćsetek, bo to tylko promowanie patologii i nieróbstwa, a wzrost ilości urodzeń jest praktycznie żaden

    Komentarz
   • Panie Rolf jak tu się z Panem nie zgodzić, ci z totalnej przestali kraść , bo trudno dzisiaj kraść we dwoje, stracili wpływy w mediach publicznych i tu też szanowny pan jegomość ma racje, bo TV już nie jest publiczna tylko rządowa, czy będą siedzieć, ba jeśli władza przejmie sądownictwo to kto wie, więzienia będą pękać w szwach ?
    … Francuzi mówią, że nie chcą już u siebie polskich hydraulików, dziś chcą polskich ministrów.Ciekawa teza, jeśli tak jest faktycznie to nasi i ministrowi maja wzięcie, niech jadą do Francji ścinać drzewa, reformować armie, obniżać wiek emerytalny no i najważniejsze niech każdy z sobą weźmie zestaw widelców, tam podobno te żabojady dalej jędzą żabie udka palcami.
    Pozdrawiam Pana Rolfa, naszego wizjonera.

    Komentarz
 11. Śmiechu warty z tymi waszymi aktywnymi radnymi którzy lansują się przed kamerą aby znowu w kolejnej kadencji zasiąść za te bidne wręcz głodowe 1000 zl. diety. Na tym forum są dwie grupy komentatorów , ci którzy bronią burmistrza i ci którzy sami siebie wychwalają. Wszyscy doskonale wiemy , że o wszystkim w naszym mieście decyduje tylko i wyłącznie jedna osoba -burmistrz , bo to on odpowiada za finanse miasta, a radni którzy walczą o swoje okręgi mogą krytykować poczynania burmistrza że tam nie robi to co by chcieli albo jemu dziękować jeśli cokolwiek zrobi. Hasło dla radnych;
  ,,Najlepszą radną jest Kowalska.Kreatywna osoba. Przed Nią przyszłość w polityce. Super radna – to mówiłam ja radna !”

  Komentarz
 12. Rolof Mialowski

  To pisałem – ja Rolof Miałowski – patron oławskiej ósemki i przyjaźni Jaruzelskiego z Fidelem Castro.
  Ale już niedługo będę Roll- off. to lepiej brzmi.

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Jak brakuje rzeczowych argumentów, a prawda wychodzi na jaw, to ubecy, esbecy i inne postkomunistyczne kanalie chwytają się fałszerstw, do podszywania się pod inne osoby, w celu ich oszkalowania, włącznie. To jest właśnie ta „opcja”, która chce powrócić do władzy i znowu rozkradać Polskę na setki miliardów złotych.

   Prawdziwy Rolf Michałowski

   Komentarz
   • zaniepokojony obywatel IV RP

    Panie Rolf, to w naszej ukochanej ojczyźnie gdzie rządzi dobra zmiana dalej szaleją ubecy, esbecy i inne postkomunistyczne kanalie?
    Jak tu żyć panie Rolf , kiedy po 27 latach podobno wolności, bo tak przynajmniej mówili ci co już rządzili , a tu dalej szaleją ubecy,esbecy i inna swołocz,?
    Dzięki Bogu, że mamy Pana na forum , bo człowiek żyłby w politycznej nieświadomości, a teraz dzięki Panu trzeba się mieć na baczności -licho nie śpi, agentura czuwa!
    Pozdrawiam Pana Rolfa prawdziwego partyjotę!

    Komentarz
    • A jak myślisz? Z kogo składa się „totalna opozycja”? Kim są „KODeraśći”? Kim są „UBewatele RP”? Kto siedzi w Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa? Kto siedzi w większości samorządów? Pan Rolf ma 100% racji.

     Komentarz
 13. Roloff Miałowski

  Obserwuję was z wysokości i widzę, że mafia to pis, główna siła niszcząca Polskę.
  Kiedy wreszcie powiecie tym komuchom z pisu – koniec ? Ale macie cierpliwość.

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Obserwujesz to z wysokości dna w TOI-TOI-ce, gdzie najwyraźniej świetnie się czujesz. Tak właśnie powstaje nienawiść do wszystkiego, co nie jest g..nem.

   Prawdziwy Rolf Michałowski

   Komentarz
 14. PO wróci do gry szybciej niż myślicie. Trzeba tylko dać im szansę a jest tego warte. Najlepsi !W PO nadzieja na dobre zmiany.

  Komentarz
 15. Rolf Michałowski

  To jest obserwacja z wysokości dna w Toi-Toi-ce, gdzie widać świetnie się czujesz. Tak się rodzi nienawiść do wszystkiego, co nie jest g..nem.

  Prawdziwy Rolf Michałowski

  Komentarz
 16. Fan zapachów naturalnych

  Jak widać dla nie których wygódka jest miejscem gdzie rodzi się nienawiść do wszystkiego ,co nie jest g…nem ?
  Ja, nie zgadzam się z taką teorią , przecież po wypróżnieniu człowiek jest lżejszy , a więc bardziej wolny od wszelkich toksyn.
  Prawda jest taka , jeden lubi zapach pomarańczy a drugi lubi zapach z wygódki.

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.