reklama

W świecie bębnów

Gorący klimat. Te warsztaty i zajęcia miały odbywać się również w Oławie, ale trwa remont Ośrodka Kultury. Dla zakochanych w rytmie to pewnie żaden problem, żeby pojechać do Brzegu

Organizatorzy – członkowie zespołu Black Drums Icon proponują warsztaty jedno i kilkudniowe oraz cykliczne zajęcia indywidualne lub w grupach. To spotkania dla (dzieci i dorosłych) początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Będzie można poznać historię, technikę gry, budowę oraz strojenie bębnów afrykańskich. – Uczymy wyczucia rytmu i gry na bębnie Djembe oraz basowych Dun-dun – mówią muzycy. – Budujemy rytm od podstaw i staramy się przygotować grupę do wspólnych występów. Zapewniamy też profesjonalne i oryginalne afrykańskie instrumenty.

Reklama

Co oprócz artystycznych doznań dają takie spotkania? – Gra na bębnach integruje i uczy pracować w grupie – dodają. – Rozwija koordynacje słuchowo-wzrokowo-ruchową, pobudza pracę obu półkul mózgowych, rozbudza kreatywność, rozładowuje stany zwiększonej pobudliwości nerwowej oraz stany lękowe. Daje uczucie zadowolenia, satysfakcji, błogości oraz bezpieczeństwa.

(AH)

Kategorie: Aktualności,Kultura

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.