reklama

Przyjaciele dla Agnieszki

Ciężka choroba i związane z nią powikłania pokrzyżowały życiowe plany Agnieszki Adamowicz z Bystrzycy. Chociaż dzielnie radzi sobie z chorobą, nie wystarczy już jej siła charakteru. Potrzebne jest finansowe wsparcie

Agnieszka Adamowicz pracowała w bibliotece w Niemilu, była też wolontariuszem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oławie. Zawsze była wrażliwa na problemy otaczających ją ludzi i wspierała ich na wszystkie możliwe sposoby, dziś sama potrzebuje pomocy.
Przeszło rok temu zachorowała na grypę AH1N1. W ciągu kilku dni wywiązał się zespół ostrej niewydolności oddechowej – ARDS. Zapadła w śpiączkę. Rokowania były bardzo złe, przestały pracować płuca oraz jej jedyna nerka. Po miesiącu lekarzom udało się ją wybudzić. Mózg funkcjonuje normalnie. Agnieszka ma w sobie ogromną wolę życia i walki, ale jej ciało odmawia posłuszeństwa. Do dewastacji nerek i kłopotów z innymi organami doszła polineuropatia.
– Agnieszka od wielu lat dzielnie radzi sobie z problemem zdrowotnym – mówią jej przyjaciele. – Teraz nie wystarczy już jednak siła charakteru. Agnieszka Adamowicz alarmująco potrzebuje finansowego wsparcia. Zapraszamy więc jej przyjaciół i wszystkich ludzi dobrego serca, którym los tej wspaniałej dziewczyny nie jest obojętny, na charytatywny koncert pod hasłem „Przyjaciele dla Agnieszki”, który odbędzie się 23 czerwca w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy. Początek o godz. 18.00.

Reklama

Wystąpią: – zespół raperów ze Szczecina – First Emption, Beata i Krzysztof Koncurowie, Paulina Teuchmann i Muzykująca Rodzina Linkiewiczów z Janikowa.
Wstęp na koncert jest bezpłatny. W trakcie prowadzona będzie zbiórka do puszek na rehabilitację i leczenie Agnieszki. Zebraną kwotę zasilą też pieniądze ze sprzedaży domowych wypieków, które można będzie kupić w kawiarence podczas koncertu.

(WK)

Kategorie: Aktualności

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.