reklama

Nie tylko produkty i muzyka

To będą już siódme targi produktu lokalnego i piąty przegląd zespołów ludowych. Sołtys Marek Starczewski zaprasza na „Biskupicki Złoty Kłos”

Tym razem imprezę zaplanowano na 11 czerwca. Początek już o godz. 10:00.

Zwiększy się liczba zespołów, które wezmą udział w przeglądzie. – To piąta, więc jubileuszowa edycja – podkreśla Marek Starczewski. – Postanowiliśmy więc, że dopuścimy do udziału także te zespoły, których jeszcze u nas nie było. Przyjedzie więc aż 25 kapel z całego Dolnego Śląska.
Muzyczna walka o „Biskupicki Złoty Kłos” to nie wszystko. W imprezie weźmie udział również 35 wystawców produktu lokalnego z całej Polski. Tradycyjnie zakupić będzie można produkt ekskluzywny, czyli taki, którego nie dostaniemy w żadnym sklepie. Wytwarzany techniką lokalną, na sprawdzonych recepturach.

Reklama

O jakie produkty chodzi? Będą miody, cydry, piwa, wina, wędliny, ciasta i wiele innych. Pokaz przygotowała osada wczesnośredniowieczna ze stowarzyszenia „Ryczyn”. Dla dzieci przygotowano miejsce do poszukiwać geominerałów, gdzie każdy młody geolog będzie mógł pogrzebać w ziemi.
– Wręczymy również dwa kolejne tytuły honorowych obywateli Biskupic – kontynuuje Starczewski. – Gdy zakończymy przegląd rozpocznie się „Biesiada Polska”. Zapraszam mieszkańców całego powiatu, by 11 czerwca odwiedzali Biskupice!
Podobnie jak w poprzednich latach, honorowym patronatem objęli ją wicemarszałek województwa dolnośląskiego Ewa Mańkowska oraz burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak.


(kt)

Kategorie: Aktualności,Kultura

Tagi: ,,,,,,,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.