reklama

Powiatowa Grupa Wsparcia Ratowniczego z Oławy i Ochotnicza Straż Pożarna z Bystrzycy przeprowadziły akcję ratowania mężczyzny przygniecionego drzewem

Średniowiecze to nie przeszłość

XXIII Aprilis w Ryczynie

Brzydka aura nie zniechęciła miłośników Ryczyna do udziału w pikniku słowiańskim, który odbył się 22 kwietnia

– Przyjeżdżam tu od 10 lat, kiedyś jako dziecko z rodzicami, teraz pomagam organizatorom – mówi Marcelina Puchalska. – To jedna z najfajniejszych imprez w roku. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby mnie tu nie być
W podobnym tonie wypowiada się Magdalena Matusiak. Dziewczyny witają gości wchodzących na ryczyńską polanę, wypisują i wręczają dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe pieczątki. To jedna z wielu tradycji tej imprezy, pamiątka do kolekcji, bez której nie można wrócić do domu.
Od kilku lat piknik jest okazją do zapoznania się z historią średniowiecznych grodzisk ryczyńskich, które istniały w pobliżu polany, gdzie odbywa się impreza. Tak było i tym razem. Zadbała o to grupa rekonstrukcji średniowiecznej „Ryczynianie znad Odry” – współorganizatorzy pikniku – wespół z archeologami z Uniwersytetu Opolskiego. Oprócz opowieści o minionych czasach przygotowano dla gości szereg konkursów i zabaw z nagrodami. Miłośnicy średniowiecza mieli też okazję poznać kunszt tkania na bartku i motania lalek, a także pisania pszczelim woskiem. Była też lekcja barwienia tkanin naturalnymi metodami przygotowana przez gości z niemieckiej Neckerody – miejscowości zaprzyjaźnionej z gminą Oława. Na zakończenie imprezy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrzycy i członkowie Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego z Oławy dali pokaz akcji ratowania mężczyzny przygniecionego przez drzewo.

Reklama

(WK) Fot. Wioletta Kamińska

Kategorie: Aktualności,Galeria

Tagi: ,,,,,,,,,

Komentarzy (2)

  1. Szkoda pieniędzy na takie pozorów aneks akcje strażaków. To było rzenujace . Ośmiesza tylko tą formacje. Kto na to wyraził zgodę i dał pieniądze publiczne.

    Komentarz
  2. Jeżeli sobie wmowili że okradną kogoś z pieniędzy bądź też wyłódzą mieszkanie to sa na przegranej pozycji!

    Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.