reklama

Aprilisowy Ryczyn

Gmina Oława Piknik słowiański

Warsztaty tkackie i motankowe, pisanie woskiem, pokazy przędzenia runa i barwienia tkanin naturalnymi metodami – to tylko nieliczne atrakcje kolejnego aprilisowego spotkania w Grodziskach Ryczyńskich

– Będzie to piknik słowiański z mnóstwem tematycznych atrakcji, zabaw i fajnych nagród  – mówi Małgorzata Łuszczyńska, członek Oławskiego Stowarzyszenia Turystycznego Ryczyn, które jest współorganizatorem imprezy. – Nowością tegorocznego pikniku jest spotkanie z nurkami archeologami, zajmującymi się wykopaliskami w jeziorach i rzekach, które są skarbnicą wielu znalezisk historycznych. Opowiedzą o swojej pracy, pokażą sprzęt, a może nawet zanurkują w Odrze, co jednak będzie zależało od pogody. Przyjadą też goście z zaprzyjaźnionej z gminą Oława niemieckiej Neckerody, którzy zaprezentują metody barwienia tkanin naturalnymi metodami.

Miłośnicy średniowiecza będą mogli też wziąć udział w warsztatach tkackich i poznać metody od przędzenia na runie do tkania na bartku. Można też będzie nauczyć się motać lalki motanki. W programie są też warsztaty pisania pszczelim woskiem i robienie świec z wosku, a także smakowanie ryczyńskich miodów.

Reklama

Organizatorzy przygotowali kilka konkursów i zabaw o tajemniczych nazwach jak „Bić Wikinga” czy „Szczudełka” – których uczestnicy mogą zdobyć wyjątkowe nagrody.

W programie są też spotkania z archeologami z Uniwersytetu Opolskiego, pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrzycy. Można też będzie przymierzyć średniowieczne i sprzęty, poznać historię Ryczyna, zjeść pyszną grochówkę i spróbować lokalnych trunków.

Tegoroczny piknik odbędzie się 22 kwietnia w Grodzisku Ryczyńskim (bystrzycki las). Uroczyste otwarcie na polanie o godz. 10.00. Dojście na własną rękę.

Więcej informacji i szczegółów na stronie www.swojskie-klimaty.pl

(WK)

Kategorie: Aktualności

Tagi: ,,,,,,,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.