reklama

Lipy i śliwy od Nowoczesnej

Oława Zachęcają

Oławscy działacze Nowoczesnej posadzą drzewa i namawiają do tego innych. Akcja odbędzie się 1 kwietnia, zbiórka o godz. 12.00 w Rynku, pod pręgierzem

– Poruszeni skalą zjawiska usuwania zdrowych drzew w całym kraju apelujemy o wyznaczenie miejsc pod nasadzenia drzew na terenach należących do miasta Oława – napisał do burmistrza Oławy Arkadiusz Kwiatkowski, przewodniczący zarządu koła Nowoczesnej w Oławie. – W związku z masową wycinką drzew na podstawie zmian w ustawie z 16 grudnia 2016  o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach zwracamy się do pana burmistrza z apelem o poparcie idei nasadzania drzew.

Reklama

Działacze chcą włączyć do akcji mieszkańców, przedsiębiorców oraz pracowników lokalnych firm oraz promować ideę rozwoju terenów zielonych dzięki upowszechnianiu zwyczaju sadzenia drzew w związku z upamiętnieniem narodzin dziecka czy też innych ważnych wydarzeń w życiu każdego oławianina.

Drzewa mają być sadzone w parku miejskim.

(MON)

(zdjęcie ilustracyjne)

Kategorie: Aktualności

Tagi: ,,,,,,,,,

Komentarzy (17)

 1. przynajmniej tyle pożytecznego zrobią , pokazówka , chyba tylko na tyle ich stać , bo jako opozycja to dno

  Komentarz
 2. .Nowoczesna Oława

  Mieszkańcy chcący wziąć udział w akcji sadzenia drzew w sobotę, 1 kwietnia, zamiast na oławski rynek – mogą udać się bezpośrednio w pobliże miejsca nasadzeń – czyli na obrzeże Parku Miejskiego obok oławskiego Dworca PKP przy schodach prowadzących od postoju taxi do parku. Powinniśmy dotrzeć w to miejsce z rynku około 12:40. Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na liczne przybycie, dobrze zaopatrzyć się w szpadel.

  Akcja sadzenia drzew w Oławie jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy partii .Nowoczesna Ryszarda Petru „Posadź Szyszkę, posadź drzewo”. W Oławie będziemy sadzić Wiązy oraz Śliwy Wiśniowe – każda para rąk do pomocy – mile widziana.

  Nasza akcja jest nadzorowana przez oławski Urząd Miasta – nasadzenia odbędą się według ścisłych wytycznych, w miejscu do tego przeznaczonym, dokładnie wskazanym na mapie i pod okiem pracowników magistratu z odpowiedniego działu.

  .Nowoczesna przygotowała i złożyła do marszałka Sejmu projekt nowelizacji ustawy o ochronie środowiska. Jego celem jest zastopowanie i przeciwdziałanie w przyszłości masowej wycince drzew. Nowoczesna proponuje m.in.:
  – upoważnienie samorządów do ochrony okazów o szczególnej wartości przyrodniczej, które nie są pomnikami przyrody;
  – by to, jakie drzewa będzie można wycinać bez zezwolenia, zależało od szybkości wzrostu drzew, przy czym wydzielone zostały rodzaje drzew według wcześniejszego podziału ujętego w rozporządzeniu. To oznacza, że bez zezwolenia można będzie wyciąć te drzewa, których drzewostan można szybko odtworzyć;
  – skrócenie terminów administracyjnych udzielania zezwoleń i zmniejszenie opłat za udzielane zezwolenia;
  – określenie maksymalnego obszaru wycinki drzew do 50 m kw. dla drzew szybko rosnących, i 25 m kw. dla krzewów.
  Zaproponowane przez Nowoczesną zapisy w projekcie nowelizacji powinny być akceptowalne zarówno dla właścicieli prywatnych działek, na których rosną drzewa, jak i dla władz samorządowych oraz przyrodników.

  .Nowoczesna Oława
  Adam Szczeciński,
  sekretarz Koła

  Komentarz
 3. Proponuje nasadzic kilka na ul.Kościelnej -latem niema gdzie sie ukryc przed sloncem…. Rosla puekna zdrowa czeresnia,tez ja wycieli bo kilkorga wlasnosciowcom przeszkadzala niewiadomo w czym. Porazka….

  Komentarz
 4. Ja wezmę udział

  Ciekawa inicjatywa, a ponieważ Burmistrz nie należy do nieudolnych gospodarzy, którzy władzę sprawują poprzez dzielenie, skłócanie, fermencenie, sianie intryg wśrod ludzi i przekupstwo to pewnie akcja zakończy się sukcesem. Powodzenia. Ja wezmę udział… Tylko słabi, zastraszeni, zakompleksieni, egiostyczni przywódcy rządzą poprzez dzielenie ludzi.

  Komentarz
  • Oooo oo tak, tak…znam takiego co tylko ploty i ferment sieje a jakie sianko za to grabi i jeszcze udaje, że ciężko pracuje.

   Komentarz
 5. Sadźmy drzewa. Jest tyle miejsc nie wykorzystanych, miejsc po wycinkach. Niech wszystkie organizacje pozarządowe sadzą drzewa. (od bardzo wielu lat sadzi się ich w Polsce i na całym świecie), każda akcja warta jest aby powiększać tereny zielone w Oławie, które są płucami miasta.

  Komentarz
 6. kto finansuje zakup sadzonek ????? , z treści apelu wynika , że to działacze Nowoczesnej będą koordynatorami ,,nadzorcami ,,, a wykonawcami będzie niezadowolony obywatel lub zwolennik NIEUDACZNIKÓW Z NOWOCZESNEJ , to się nazywa ustawienie , zrobić robotę czyimiś łapkami i zebrać profity ,tylko dla propagandy ,,,,, żałosne ….. jak dzisiejszy strajk szkolny ….

  Komentarz
   • pozdrawiam dennego komentatora , potrafisz coś napisać od siebie , czy tylko korzystasz z gotowych szablonów jak dla kogoś kto jest ciut , ciut , ograniczony
    miłego dnia ………………

    Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.