reklama

Centrum kultury na miarę XXI wieku

Domaniów

Inwestycje

2 mln złotych na budowę nowoczesnego centrum kultury w Domaniowie i przebudowę biblioteki w Wierzbnie pozyskała Gminna Biblioteka Publiczna. Inwestycja ma się rozpocząć w czerwcu tego roku

Projekt obejmuje budowę Centrum Kultury w Domaniowie i przebudowę budynku biblioteki gminnej w Wierzbnie. Oba obiekty wizualnie będą nawiązywać do obecnej architektury miejscowości, ale powstaną  z nowoczesnych materiałów z dodatkiem aluminium i szkła. W obiektach znajdą się m.in.: wypożyczalnie książek, czytelnie tradycyjne, czytelnie czasopism, sale zabaw dla dzieci („małpie gaje”), pracownie komputerowe, pracownie do zajęć grupowych i językowych oraz nowoczesne, wielofunkcyjne sale audiowizualne, gdzie będą mogły się odbywać różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Reklama

– Dzięki tej inwestycji będziemy mieli obiekty kulturalne na miarę XXI wieku – mówi wójt Wojciech Głogulski. – Obecnie użytkowane budynki Centrum Kultury i świetlicy z biblioteką w Wierzbnie są w złym stanie technicznym. Nowe obiekty pozwolą nam na poszerzenie oferty kulturalnej zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Zarówno dzieci, dorosłych, jak i osób starszych.

Piętrowy budynek Centrum będzie budowany od podstaw na działce obok kościoła przy  obecnym Gminnym Ośrodku Kultury. Budynek biblioteki w Wierzbnie ma być całkowicie przebudowany i rozbudowany. Zgodnie z wymogami projektu obie inwestycje będą realizowane jednocześnie, w ramach jednego zadania, które ma być zrealizowane do jesieni przyszłego roku.

Gmina już złożyła wniosek i czeka na pozwolenie na budowę oraz na kosztorys inwestycyjny. Jak tylko otrzyma stosowne dokumenty, ogłosi przetarg na realizację zadania. Dopiero po jego rozstrzygnięciu będzie wiadomo, jaki jest całkowity koszt inwestycji. 2 mln zł na ten cel pozyskała jednostka samorządowa GBP z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozostały koszt inwestycji trzeba będzie pokryć z budżetu gminy Domaniów.

Wioletta Kamińska wkaminska@gazeta.olawa.pl

Wizualizacja źródło: UG Domaniów

 

Kategorie: Aktualności

Tagi: ,,,,,,,,,,,,

Komentarzy (17)

 1. Zeby zdazyl wojt odebrac inwestycje he he.. bo bedzie tak jak z salą w wierzbnie. Kto inny robil a kto inny odbierał.

  Komentarz
 2. Morze tak wyremontować Ośrodek Zdrowia
  Morze postawić ładne Ogrodzenie
  Morze wszyscy są ślepi i nie widzą tego SKANSENU
  Wstyd MINUS dla Pana Wójta!!!!

  Komentarz
 3. Szału nie ma. Tak zeby sie popisac na koniec. Szkoda ze teraz nic nie robia konkretnego w gminie. tylko same afery..

  Komentarz
 4. Cieszcie się ludzie 🙂 Powoli. Przecież to świetna inwestycja, a co może lepszy ciemnogród bo wszystko lud kupi? Gmina słynie z aktywności kulturalnej mieszkańców. A na ośrodek zdrowia też niech lekarze się starają, czyja to Przychodnia bo nie jestem z Domaniowa?

  Komentarz
 5. Wam to się nigdy nie dogodzi…. Nie dzieje się to źle, dzieje się to gorzej. Nie robią źle- robią też źle. Spójrzcie na siebie, swoje zagródki i posprzątajcie. Marudny, nieszczęśliwy, zawsze pokrzywdzony naród. Pozdrawiam i słońca życzę, bo witaminy D Wam wszystkim brakuje!

  Komentarz
 6. Sala w Wierzbnie???

  Jak wszystkim? W mojej ocenie te komentarze są pisane ewidentnie na polityczne zamówienie konkurencji szefa U.G.
  Pani Anna napisała:
  „Zeby zdazyl wojt odebrac inwestycje he he.. bo bedzie tak jak z salą w wierzbnie. Kto inny robil a kto inny odbierał.”

  A ja widziałem salę w Wierzbnie i serce się kruszy na te wszystkie niedoróbstwa projektowe. Przez filary meczu oglądnąć się nie da! SZOK kto zaakceptował taki projekt i zgodził się na wykonanie? Za ten brak kompetencji płacą dzieci ze szkoły i wszyscy mieszkańcy, bo powodów do dumy z takiej inwestycji nie ma żadnych!

  Oby tym razem przy budowie nie dopuszczono do odebrania podobnych idiotyzmów projektowych. Czas pokaże czy obecny wójt wykaże się większym zmysłem budownictwa niż poprzedniczka.

  Komentarz
  • Akurat to nie jestem ani za obecna wladza ani za poprzednia. Wiec jestes w błędzie. Ta sala to chyba nie jest az taka zla, skoro organizowali w zeszlym roku mistrzostwa polski w podnoszeniu ciezarow. Na glowe sie nie sypało. No zobaczymy czy biblioteki beda niezniszczalne!

   Komentarz
 7. Może zamiast takich budynków w których i tak nic się nie będzie działo zainwestować w drogi? Z Polwicy do Wierzbna jest tragedia, inne drogi w gminie też są w opłakanym stanie.

  Komentarz
 8. Większość dróg przebiegających przez gminę, w tym droga z Polwicy do Wierzbna, to drogi powiatowe i to w kompetencji powiatu leży ich przebudowa, remont, utrzymanie. Gmina w swoje drogi i mosty inwestuje niemałe środki

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.