reklama

Zobacz i usłysz sowy!

POWIAT Poznaj ptaki

Zapraszamy na Noc Sów organizowaną na terenie Nadleśnictwa Oława 31 marca. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona!

Akcję edukacyjną w całym kraju po raz szósty organizuje stowarzyszenie Ptaki Polskie. U nas będzie po raz pierwszy – współorganizowana jest przez Nadleśnictwo Oława. Można będzie poznać świat sów, nasze krajowe gatunki, dowiedzieć się o metodach ich ochrony oraz badań.

– Oprócz części kameralnej, która odbędzie się w sali nadleśnictwa lub leśniczówce, udamy się także w teren do Lasów Bystrzyckich – informuje Nadleśnictwo Oława na swojej stronie internetowej. – Ruszymy wspólnie na nasłuchiwanie sów, podczas pory roku, kiedy większość z tych ptaków jest bardzo aktywna. Po obserwacjach ornitologicznych, jeśli pogoda dopisze, zapraszamy na wspólne ognisko.

Reklama

Zbiórka uczestników o godz.18.00 pod budynkiem Nadleśnictwa Oława – Bystrzyca, ul. Lipowa 8. W programie prezentacja multimedialna, pokaz filmu o sowach, wycieczka terenowa, czyli poszukiwanie i obserwacja sów, wspólne ognisko. Spotkanie zakończy się ok.godz. 22.00.

Uczestnikiem Nocy Sów może zostać każdy – niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy przyrodniczej. Chęć uczestnictwa należy zgłosić na adres marcin.kiszka@wroclaw.lasy.gov.pl lub pod nr tel. 668-812-937.

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu odpowiedniej zgody od nich. Więcej informacji dotyczących Nocy Sów 2017 można uzyskać pod adresem: http://nocsow.pl/.

(ck)

Kategorie: Aktualności

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.