reklama

Szybka akcja i wpadka złodzieja

Oława. Na targowisku kradł wszystko, co się dało. Już nie będzie

Policjanci zatrzymali 20-latka, który na początku września włamał się do kilku sklepów na targowisku. – Jego łupem padły różnego rodzaju artykuły, poczynając od spożywczych, kończąc na wędkarskich – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. – Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, ich wartość wyceniono na blisko 10 tys. złotych.

Jak zatrzymano złodzieja? Dyżurny policji odebrał w nocy anonimowe zgłoszenie. Komuś wydało się podejrzane, że o tej porze, ktoś przebywa na placu przy ulicy Sportowej. Na miejsce wysłano patrol. Policjanci zauważyli mężczyznę, który natychmiast zaczął uciekać. – Zaczęli go gonić, a on wyrzucił worek z kosmetykami, artykułami chemicznymi, które ukradł. Po krótkim pościgu sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – dodaje Jędo.

Reklama

Funkcjonariusze znaleźli na targowisku inne skradzione przedmioty, m.in. artykuły wędkarskie, spożywcze, tekstylne. Oławianinowi postawiono zarzut kradzieży z włamaniem. To dla niego żadna nowość. Już wchodził w konflikt z prawem, popełniał przestępstwa przeciwko mieniu oraz zdrowiu i życiu. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(AH)

Kategorie: Na sygnale

Komentarzy (2)

  1. taka postać powinna stanąć przed pręgierzem w rynku i otrzymać stosowne baty od każdego z poszkodowanych jako część kary

    Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.