reklama

Zdjęcie ilustracyjne

Sąd skazał ją za znęcanie się nad psem

Przyznała się, a sąd nie miał wątpliwości co do jej winy. Wrocławianka zostawiła psa w lesie w okolicach Oławy i odjechała

6 marca 2017 roku Izabela M. wywiozła samochodem psa do lasu. Przywiązała go do drzewa i pozostawiła go bez opieki i odjechała. Ktoś to zobaczył i zawiadomił odpowiednie służby. Pies przeżył, a kobietę namierzono. Sprawą zajęły się organy ścigania.

Prokuratura wnioskowała do Sądu Rejonowego w Oławie, do którego trafił akt oskarżenia, o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy. Posiedzenie w tej sprawie odbyło się 29 sierpnia. Oskarżona nie stawiła się. Podczas prokuratorskiego śledztwa przyznała się do popełnionego czynu i wnioskowała o wydanie wyroku bez procesu.

Reklama

Sąd nie miał wątpliwości, że była winna znęcania się nad psem. Oskarżona naruszyła zapisy Ustawy o ochronie zwierząt, sąd skazał ją na 4 miesiące ograniczenia wolności oraz 20 godzin prac społecznych miesięcznie. Kobieta musi zapłacić także koszty postępowania sądowego w wysokości 190 zł. Zdaniem sądu, wymierzona kara ma konsekwencje nie tylko karne, ale także wychowawcze. Ma działać także prewencyjnie.

Wyrok nie jest prawomocny.

(MON)

Kategorie: Na sygnale

Komentarzy (8)

 1. ŻAL PATRZEĆ

  W zawiasach? Nawet bez to jest smiech na olawskich salonach sadowych. Jeden z bardziej sq..ych sądow.

  Komentarz
  • Gdzie tam masz zawiasy? Z resztą kara ograniczenia wolności jest lepsza, pozamiata ulice przez 4 miesiące to ją to czegoś na pewno nauczy.

   A swoją drogą pani redaktor proszę doczytać co to jest kara ograniczenia wolności i poprawić artykuł.

   Komentarz
 2. Powinno się tą przygłupawą przywiazać do drzewa chociaz na 48 godzin,z głodu by nie zdechła,ale moze cos zrozumiała !!

  Komentarz
 3. Była olawianka

  Skandal…..sądy są zbyt łaskawe dla takich oprawców……musi być zmienione i zaostrzone prawo aby ulżyć niedoli wielu zwierząt….

  Komentarz
  • O taką karę wnioskowała prokuratura (ta, zreformowana, którą już od 2 lat zarządza Ziobro). Z resztą czy 4 miesiące zamiatania ulic to zła kara?

   Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.