reklama

Ma 250 koni mocy i wideorejestrator. Policja ma nowy radiowóz

Na drogi naszego powiatu nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem wyjechał 24 lipca, a pierwsi kierowcy, lubiący jeździć za szybko już spotkali na swojej drodze to auto. Policja w ciągu jednego dnia zatrzymała trzy prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości

Oławska policja ma nowy nieoznakowany samochód. Zakup radiowozu sfinansował samorząd Gminy Oława.

– Od kiedy komendantem oławskiej policji został kom. Paweł Urbańczyk przy każdym spotkaniu z władzami samorządowymi, podkreślał, jak bardzo potrzebny jest samochód wyposażony w wideorejestrator – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. – Trudno sobie wyobrazić współczesną policję bez nowoczesnych samochodów i dobrego wyposażenia. Poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu oławskiego jest jednym z głównych priorytetów realizowanych przez komendanta Pawła Urbańczyka i podległych mu policjantów.  Wójt Gminy Oława, Jan Kownacki wraz z radą Gminy Oława, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom policji i zakupił nieoznakowany radiowóz.

Reklama

Wójt symbolicznie przekazał kluczyki 24 lipca (święto policji). – Samochód tylko wyjechał na drogi powiatu oławskiego, a już funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali trzy prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości i kierującego nie stosującego się do zakazu prowadzenia pojazdów – dodaje Jędo.

Kategorie: Na sygnale

Tagi: ,,,,,,,,,,

Komentarzy (35)

  • Czerwony na rejestracji DW, aczkolwiek moim zdaniem nieprzemyślany zakup, bo takie auto rzuca się w oczy a na ulicach jest mało Focusów z tego modelu a zwłaszcza w wersji sportowej, za podobną cenę można było kupić Skodę Octavię RS, gdzie Octavii jeździ pełno po naszych drogach, u mnie pod blokiem stoją chyba trzy, a wersja sportowa niewiele różni się wyglądem od wersji podstawowej.

   Komentarz
   • W Oławie i okolicach każdy (model) i tak będzie rozpoznawany przez mieszkańców – więc co za różnica.

    Komentarz
    • RS widziałem przynajmniej 2 z rejestracją DOA, o rejestracji DW nie wspomnę, a takiego sportowego Focusa jeszcze nie widziałem.

     Komentarz
 1. Znowu kasa a nie bezpieczeństwo, trzeba zająć się drogami, ścieżkami rowerowymi lub chodnikami a nie PR i lizusoztwem

  Komentarz
  • Trzeba sprawdzić, jak doszło do tego zakupu (w zasadzie słusznego, bo morderców drogowych trzeba ścigać) bo jakoś nie wierzę, żeby naszego Bonda opuściła jego kryminalna energia. Był przetarg? Nie był ustawiony pod handlarza Forda? Po klapie z niemieckimi wiatrakami trzeba było przecież znaleźć jakiś inny opłacalny „interes”. Może to Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie to sprawdzi?

   Komentarz
 2. (…) żadnej pożytecznej funkcji w społeczeństwie nie pełnia poza wykonywaniem pomiarów prędkości w każdym praktycznie przypadku nie zgodnie z zaleceniami producenta. Chciałbym zobaczyć te 3 filmy jak był pomiar dokonany

  Komentarz
 3. Brawa dla Pana grafika, świetna robota , szkoda tylko że jedynie niewidomy by nie zauważył różnych kolorów na dwóch ostatnich zdjęciach. Kawał dobrej roboty , jak zresztą zawsze:)

  Komentarz
 4. Drogi Kurczaku. Porozmawiamy jaką rolę spełnia, gdy stracisz kogoś bliskiego, a sprawcą wypadku będzie kierowca co jeździ szybko, ale bezpiecznie. Pozdr

  Komentarz
 5. Czy tylko ja mam wrażenie że fotografie są słabo obronione komputerowo i w rzeczywistość samochód jest czerwony a ten artykuł tylko dla „zmyłki”
  -Na każdym zdjęciu szary samochód ma inny odcień lakieru (Chyba że to specjalny lakier kameleon dla lepszego kamuflażu policji )
  – mimo zamaskowania nr rejestracyjnych po odsunięciu głowy od ekranu monifora, by wzrok skupił odcienie, rejestracja jest prawie taka sama jak czerwonego samochodu,
  -czerwony samochód z policjantami już chyba każdy widział na terenie Oławy a szarego jakoś nie xd
  Moim zdaniem to zmyłka a grafik redakcyjny się nie popisał

  Komentarz
 6. Brawo komendant, brawo wójt. Przepisy są po to, żeby ich przestrzegać. Boją się tylko Ci, którzy mają coś na sumieniu.
  Poleci kilka praw jazdy i mieszkańcy powiatu się nauczą, że trzeba jeździć rozsadnie. W końcu chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci, bo to one są najbardziej narażone na nadmierną prędkość.

  Komentarz
 7. Fajnie taki samochód powinien być w Oławie od dawna. Mam nadzieje, ze spełni swoją funkcję. Jednak czytając komentarze i to co piszą inni co do koloru jeśli to prawda to ktoś trochę tego nie przemyślał. Jeszcze wersja RS. Takie auto rzuca się w oczy z daleka. Może Policja zdecyduje sie na zmianę koloru 🙂

  Komentarz
 8. Dobrze że to tylko wideorejestrator a nie wideoradar i nie powinien być używany jako dowód w sprawie przekroczenia prędkości bo bardzo łatwo popełnić nim błąd pomiarowy – a jedynie do rejestrowania wszelakich wykroczeń typu przekroczona podwójna ciągła 😉 Gratuluję zakupu.

  Komentarz
 9. Wideorejestrator – urządzenie które może rejestrować wykroczenia drogowe; oraz jeśli ma dokladnie katalogowe ciśnienie w oponach; idealnie stałe utrzymaną prędkość do jadącego przed nim pojazdu; bieżnik prawidłowej wysokości czy choćby nie używa funkcji zoom w czasie pomiaru – w praktyce jest to nie osiągalne … nie lepiej było doinwestować i kupić wideoradar ? Każdy uświadomienie kierowca odmówi przyjęcia mandatu za prędkość z wideorejestratora

  Komentarz
 10. Fajnie – tylko kto go będzie utrzymywał tj. serwisowanie pojazdu? legalizacja urządzenia? – Tak tylko pytam i Pozdrawiam kierujących tym pojazdem? Powodzenia bez straszenia 🙂

  Komentarz
 11. Pewnie miał trafić do Straży Pożarnej a trafił do Policji stąd zmiana koloru /srebrno-szary/ Pozdrawiam.

  Komentarz
 12. Będą zap***dalac po naszych dziurach to szybko płacz będzie. Prostowanie felg a są chyba 18/19? :p

  Komentarz
 13. Skończyła się kasa z fotoradaru Straży Gminnej to trzeba było wymyśleć coś innego.
  No i jest czerwony Ford.
  Nikt mnie nie przekona że tu chodzi o bezpieczeństwo

  Komentarz
  • Tylko wpływy z mandatów wystawionych przez policję nie idę do kasy gminy a do budżetu centralnego. Wpływy z mandatów wystawionych przez straż gminną szły do kasy gminy.

   Komentarz
 14. Jestem ciekaw kiedy spotkam ich na drodze nie moc sie liczy i predkosc ktora grozi na drodze. Lecz nieumiejetnosc jazdy ludzi. Bez obrazy ale jak widze jak policja jezdzi to poziom amatorski… Wiec ich 250km To nic nie znaczy pozrawiam Mk2 Rs

  Komentarz
 15. Naszej Policji nawet 500km nic nie da . Przekonalem sie jak wyglada ich poscig poziom amatorski . Pozdrawiam mk2 RS

  Komentarz
 16. ten policyjny czerwony st to i tak cienias w porównaniu z tym nowym niebieskim focusem mk3 rs 350 4 wd co jeżdzi po oławie

  Komentarz
 17. Auto jest wybrane tak aby mandat zapłacił nawet kierowca, który w danym momencie jechał by wolniej, ale dał się sprowokować – czysta psychologia.

  Nabijanie kasy tak jak pomiar prędkości zaraz za znakiem: obszar zabudowany, albo postawienie ograniczenia do 40km/h + 10 innych znaków na prostej nowiutkiej drodze w polu za lasem z Miłoszyc do Nadolic, bo 3 razy na dobę zatrzyma się tam autobus. Na tym odcinku 90% kierowców jest piratami drogowymi.

  Oczywiście można wiele pisać że nikt nie może się dać sprowokować, należy przestrzegać przepisów bo to bezpieczeństwo itd, ale szara skoda z wideo rejestratorem bardziej by oddawała rzeczywistość na drodze niż sportowy czerwony samochód, który agresywnie „siedząć” na ogonie podwyższy wpływy do budżetu.
  Także po wyborze auta od razu widać czy naszej policji chodzi o bezpieczeństwo czy o ilość wystawionych mandatów i statystykę.
  Jedyny plus że miejscowi auto będą poznawać z daleka 🙂

  Komentarz
 18. Dziś widziałem go w akcji jadąc na Strzelin, on od N.Otoku wyrwał na sygnale za jakimś „pędziwiatrem”. I b. dobrze, bo niektórym wydaje się, że ciągle jeszcze są na autostradzie!

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.