reklama

Pogryzł młodą kobietę. Był bardzo agresywny. VIDEO

Pies rasy american bully zaatakował dziewczynę. Wybiegł z niezabezpieczonej posesji, przewrócił i pogryzł 18-latkę. Wołanie o pomoc usłyszał mężczyzna z pobliskiego sklepu i odgonił psa. Przybiegli inni mieszkańcy, aby pomóc, po tym przyjechała policja i pogotowie. Ratownicy opatrzyli rany.

Pies był bardzo agresywny, trudno go było odłowić. Zrobiła to osoba do tego uprawniona. Mężczyzna będący na posesji, z której uciekł pies, mówił, że odławiający sobie nie poradzi. Na szczęście udało się dzięki temu, że dysponował odpowiednim sprzętem. Zwierzę trafiło na obserwację. Już wiemy, że posiada wszystkie badania i szczepienia. Sprawę bada policja. Do zdarzenia doszło w Osieku.

Dotarliśmy do nagrania tego zdarzenia:

Reklama

(WK)

 

.

Kategorie: Na sygnale

Tagi: ,,,,,,,,,,

Komentarzy (61)

 1. Właściciel powinien zostać surowo ukarany a dziewczyna powinna wystąpić o odpowiednie odszkodowanie.

  Komentarz
   • Mojego syna pogryzł zwykły mały kundel w Oławie,syn wracał ze szkoły!! Nie ma reguły mały ,duży ,grożny,zależy od wychowania psa i jego agresji !!!!Te małe kundle czasami są bardziej agresywne, niż te uważane za grożne!!To właściciel wychowuje psa i jesli szczuł go na ludzi ,to taki pies zawsze będzie agresywny ,niezależnie od rasy !!!

    Komentarz
    • To prawda. W Marcinkowicach w ten sposób dwa kundle sterroryzowały całą ulicę. Całe szczescie ,że nikomu nic sie jeszcze nie stało .

     Komentarz
     • miała szczęście, że ten samochód przejechał chwilę wcześniej bo by pod niego wpadła.

     • Potwierdzam także. Właściciel – agresor szczuje swoje dwa kundle na wszystko co żyje , nie sposób tamtędy przejść bezpiecznie. Psy stroszą się, warczą na wszystkich,pokazują kły, są agresywne , wyciągają druty z siatki ogrodzeniowej. Leci im piana z pysków , napierają na ogrodzenie i próbują za wszelką cene wydostac się na ulicę i zaatakować.Siatka jest z dużymi oczkami, stara i nie wiadomo jak dlugo jeszcze wytrzyma . Jest tam tak bardzo niebezpiecznie,że od dluższego czasu nie posyłam podobnie jak moi sąsiedzi tamtędy dzieci do szkoły.
      Dla bezpieczeństwa nasze dzieci chodzą okrężną drogą, bo niestety nic nie można zrobić, mimo że wszyscy okoliczni mieszkańcy łącznie z policja wiedzą,że psy są agresywne.

     • Wlasciciel tych dwóch psów łata dziury w siatce zużytymi suszarkami do bielizny, folią i, deskami. To ma zapobiec wg niego wydostawaniu się psów na ulicę. Ludzie przestali tamtędy chodzić , bo boją się ataku rozwscieczonych, agresywnych psów.

   • a nie wina właściciela? że nie zabezpieczył posesji przed tym aby tak niebezpieczny pies nie uciekł? buraku jeden! do budy! razem z tym psem

    Komentarz
   • A czyja to w takim razie była wina?

    1. zostawił otwartą furtkę.
    2. źle wychował psa.

    A tak w ogóle po co takie psy trzymać w domu? Nie są ładne, do tego niebezpieczne.

    Komentarz
   • do Grzegorz

    A niby czyja to miała być wina? Psa? zobacz sobie poniżej komentarz kancelari to będziesz wiedział do kogo należy obowiazek upilnowania psa.

    Komentarz
   • Tak to była wina właściciela, bo on ma mózg i powinien tak zabezpieczyć posesję aby pies nie wyszedł. Dlatego to on kupił psa a nie pies wprowadził się do niego. To się nazywa ODPOWIEDZIALNOŚĆ. A to czy stało się to umyślnie czy nie- to już inna sprawa. Wina leży po stronie WŁAŚCICIELA.

    Komentarz
   • Chcesz powiedzieć, że właściciel psa, którego rasa widnieje na liście ras niebezpiecznych, wybiegając z niezabezpieczonej posesji, gryząc dotkliwie 18-latkę jest w Twoim przekonaniu bez winy?
    Odpowiedz nam proszę jak doszedłeś do takiej konkluzji.

    Komentarz
  • Nie rozumiem po co jest ten filmik upubliczniony,czemu on ma słuzyć!!?Ktoś się lansuje,czy ktos chce kobietę gryzioną wpędzić w depresje!

   Komentarz
 2. www.twkancelaria.eu

  Szanowni Państwo,

  posiadanie zwierzęcia to bardzo duża odpowiedzialność.

  O zwierzę należy nie tylko dbać tzn. karmić je, wychodzić z nim na spacery, pilnować aby w upalne dni nie zabrakło mu wody, czy generalnie zapewnić odpowiednie warunki życiowe. Posiadanie zwierzęcia to także szereg obowiązków jak choćby szczepienie na wściekliznę czy odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie posesji na której dane zwierze się znajduje. Zwrócić uwagę należy, że szczególną ostrożność przy chowaniu psów powinni zachować posiadacze ras, uznawanych za tzw. rasy agresywne. W przypadku niedochowania należytej ostrożności i nie dopełnienia obowiązków w sprawowaniu należytej opieki i nadzorze nad danym zwierzęciem, posiadaczom grożą bowiem nie tylko sankcje karne wynikające z przepisów poszczególnych ustaw ale także ciąży na posiadaczach odpowiedzialność za szkody jakie dane zwierze swoim zachowaniem wyrządzi. Co może wydać się Państwu nieco śmieszne ale za uciążliwe i naruszające nasze dobra może być uznane także zbyt głośne i zbyt częste szczekanie psa sąsiada.
  Podstawę odpowiedzialności odszkodowawczej stanowi w tym zakresie szereg przepisów Kodeksu Cywilnego w tym m.in. art. 431 kc „§ 1. Kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, zobowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy. § 2. Chociażby osoba, która zwierzę chowa lub się nim posługuje, nie była odpowiedzialna według przepisów paragrafu poprzedzającego, poszkodowany może od niej żądać całkowitego lub częściowego naprawienia szkody, jeżeli z okoliczności, a zwłaszcza z porównania stanu majątkowego poszkodowanego i tej osoby, wynika, że wymagają tego zasady współżycia społecznego.”
  Wszystkim posiadaczom zwierząt domowych lub osobom, które noszą się z zamiarem wejścia w posiadanie danego zwierzęcia polecamy zatem zapoznanie się z przepisami mówiącymi o obowiązkach wynikających z faktu posiadania danego zwierzęcia, natomiast wszystkim tym, którzy doznali jakichś krzywd ze strony danego zwierzęcia polecamy zapoznać się z przepisami dotyczącymi odpowiedzialności odszkodowawczej posiadaczy.
  Wszystkim z Państwa życzymy słonecznych, udanych wakacji i oczywiście jak najmniejszej ilości wszelkiego rodzaju przykrych zdarzeń.

  Z pozdrowieniami.
  Zespół Kancelarii Prawnej Turek & Wróbel
  http://www.twkancelaria.we

  Komentarz
  • zażenowana

   to naprawdę żenujące reklamować się w takim sposób i w takim miejscu. najwyraźniej kiepska z was kancelaria, skoro posuwacie się do takich tanich chwytów

   Komentarz
  • Bogdan, nie istnieją psy -bestie. Są właściciele BESTIE. Doczytaj, doucz się, zadbaj o samorozwój…

   Komentarz
  • Hakuna Matata

   Sam jestes bestia! Amstaffy i inne psy Pitbulowate to normalne psy! Nie zadne bestie! Zalezy jak sie psa wychowa od urodzenia. Jesli facet go „karmil agresja do ludzi” nie ma co sie dziwic 🙂

   Komentarz
    • Nie wiem czy Państwo wiedza ale American Stafordshire terrier nie jest na liście psów agresywnych.
     Z poważaniem

     Komentarz
     • Kol poważniej poważniej

      Nie wiem czy Państwo wiedzą ale „poważniej” jest chyba mało kompetentna osobą. Już w wikipedii znajdziemy informację o tym, że jest to pies obronny.
      Więcej z gazety krakowskiej:

      „Resort Spraw Wewnętrznych i Administracji rozważa wpisanie amstafów na listę. W praktyce jednak, to która rasa trafi na listę, ustala Polski Związek Kynologiczny. Ma on wznowić pracę po wakacjach i jeśli uzna to za stosowne, poszerzyć ją. Ministerstwo podkreśla, że musi w określaniu, które psy są niebezpieczne, zasięgać opinii z zewnątrz, nie ma bowiem własnych ekspertów znających się na psach. Wojciech Muża z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zauważa, że w Polsce są dopuszczone do hodowli rasy psów, które gdzie indziej są zakazane. Przypomina, że w wielu krajach dąży się do tak zwanego wygaszenia rasy amstaf. Psy są przymusowo sterylizowane. Nie wolno też ich przywozić z zagranicy. Wojciech Muża przestrzega przed zabraniem amstafa w podróż na przykład do Wielkiej Brytanii czy Niemiec, ponieważ można w ten sposób stracić psa. Policja w tych krajach ma prawo uśpić niebezpiecznego czworonoga.W przekonaniu redaktor naczelnej pisma „Cztery Łapy”, powinniśmy śladem innych krajów unijnych wprowadzić bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące hodowli psów. Zdaniem Doroty Szulc-Wojtasik, za nieumieszczeniem amstafów na liście psów agresywnych kryje się silne lobby: taka hodowla, to wysoce dochodowy interes. Redaktor dodaje, że jednocześnie na liście ras niebezpiecznych znajdują się psy mniej niebezpieczne niż amstafy. Prezes Fundacji w Ochronie Zwierząt „Maja” jest zdania, że w Polsce nie ma dobrego prawa dotyczącego tych kwestii, a to, które jest, nie jest egzekwowane. Joanna Zaniewska-Janusz uważa, że przede wszystkim, nie ma kar dla ludzi, którzy bezwzględnie na karanie zasługują. Jej zdaniem, należy wprowadzić wysokie mandaty dla właścicieli psów, wyprowadzających je bez kagańca czy smyczy. Na dotychczas obowiązującej liście ras agresywnych są: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, pies kanaryjski, tosa inu, rottweiler, akbash dog, anatolian karabash, moskiewski stróżujący i owczarek kaukaski. Polski Związek Kynologiczny wznowi pracę po wakacjach. Wtedy – jeśli uzna to za stosowne – poszerzy listę, by MSWiA mogło ją następnie umieścić w swoim rozporządzeniu.

      http://www.gazetakrakowska.pl

 3. Dołożyć sankcje pozwem cywilnym i karnym – niech zapłaci. Podać do wiadomości – niech inni wiedzą, że to kosztuje.

  Komentarz
  • to wymienić chociaż imiona tych 5 osób które pogryzl cwaniaro co w DUP….bylas i go w…..no widzialas

   Komentarz
 4. Brawo dla tych Panow! A wlasciciel chyba musi byc idiota zeby takiego psa trzymac w nie zamknietej posesji, zwlaszcza jezeli nie jest on odpowiednio.wytresowany.

  Komentarz
 5. vvkoorvviony

  Durny kundlarz. Wie, że kundel jest groźny i go nie pilnuje. S******* powinien zapłacić taką karę, żeby się ze**ał.
  Jakby to auto jechało chwilę później to akurat laska wpadłaby prosto pod koła.

  Komentarz
 6. WIELKI Szacunek dla tych Panów za interwencję,a tego zasrańca to poszkodowana i policja powinni trochę finansowo przetrzepać.
  To może by nabrał rozumu.

  Komentarz
 7. mieszkaniec

  Czasami na podwórku w samym centrum Kościuszki Rynek bez kagańca, bez właściciele łazi sobie bezpańsko podobne bydle, chodzą tędy przychodnie , dzieci grają w plikę i dużo nie trzeba aby doszło do tragedii.
  Nieodpowiedzialni ludzi nie powinni mieć tak groźne psy .

  Komentarz
 8. Daro Londyn

  Witam ludzie jakie bestie posiadam American bully extreme ten przy moim to jak chomik jest. To są świetne psy a pamiętajcie ze agresora idiotę to z jamnika da się zrobić

  Komentarz
 9. Moze wkoncu policja powinna zrobic porzadek bo wiemy wszyscy ze to nie jedyny grzeszek tej calej gromady pseudo mafii z osieku.

  Komentarz
  • angie jolie

   zgadzam się, patologia i recydywa trzęsie całą okolicą.
   a Młoda Poszkodowana niech pilnuje dobrze swojego konia, bo ta pseudo mafia może się mścić.

   Komentarz
 10. Wystąpić o 100.000 zł odszkodowania za uszkodzenie ciała i straty moralne to właściciela psa trochę na przyszłość ostudzi.
  Polećcie jakąś dobrą kancelarię prawną dla tej dziewczyny.

  Komentarz
 11. Kancelaria tylko nie z OŁAWY,wiem co piszę adwokaci z słynnej rodziny nawet nie potrafią się odezwać w sądzie na sprawie!!Tylko Wrocław!

  Komentarz
 12. To jest szok !!!!!!! Gdyby szło sobie dziecko tragedia gotowa. Tak jak jest napisane w niektórych postach pies jak pies ale WŁAŚCICIEL ??????? Dobry adwokat i jechać z właścicielem ile się da aby to była nauczka dla tzw. właścicieli czworonogów.

  Komentarz
 13. Jeszcze raz powtarzam nie ma znaczenia jaki pies,były przypadki ,ze owczarek niemiecki pogryzł swojego właściciela i tez nie jest na liście agresywnych!To właściciele sa agresorami nie psy !!!

  Komentarz
 14. Właściciel powinien za to porządnie „beknąć” .. a dziewczyna powinna dostać od niego odpowiednie odszkodowanie .. nie rozumiem ludzi którzy piszą „czy to aby na pewno wina właściciela psa” ? a czyja kur*a ? dziewczyny? bo przechodziła w złym momencie ? czy psa ? ja je*ie .. pewnie ze właściciela .. złe wychowanie i niedopilnowanie pupilka skutkowało pogryzieniem .. to właściciel jest winny .. nikt inny .. jak ma się agresywnego psa , nie ważne czy to kundel czy american bully , to trzeba go pilnowac , proste ..

  Komentarz
 15. Ja mam na każdego psa taką metodę jak na mnie szczeka to podnoszę rękę jakbym chciał rzucić kamieniem.
  Jeżeli przestaje szczekać, to ok. Jeżeli nie przestaje, to rzucam.

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.