reklama

Śmiertelnie na przejeździe

19-letnia rowerzystka dziś rano ok.godz.6.00 zginęła na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jelczu-Laskowicach (ul.Treski).

Dziewczyna przejeżdżała z osiedla Jelcz w kierunku Laskowic i na przejeździe wjechała wprost pod szynobus jadący w kierunku Jelcza-Laskowic. Maszynista dostrzegł ją, użył sygnału dźwiękowego, ale nie reagowała. – Wtedy było bardzo ostre światło, może ją oślepiło – mówił maszynista prokurator Agnieszce Kawalec, która była na miejscu zdarzenia.

Przez parę godzin trasa kolejowa była zamknięta, podobnie przejazd. Ruch wrócił na trasę ok. godz.9.00.

Reklama

fot. Jerzy Kamiński

 

(ck)

Kategorie: Na sygnale

Tagi: ,,

Komentarzy (66)

 1. Pociąg jechał do Laskowic z Miłoszyc. Rano słońce świeci nad Laskowicami, więc mogło oślepiać jedynie maszynistę.
  Dziewczyna jak by popatrzyła w stronę pociągu słońce miała by za sobą, więc pociąg powinien być wtedy jeszcze lepiej widoczny.

  Mam nadzieje że nie miała słuchawek na uszach i nie zapomniała że czasami na tych torach jeżdżą pociągi.

  Komentarz
 2. To nie jest polna droga, tylko osiedle domów jednorodzinnych, pociag bardzo długo trabil, hamował ale niestety . Szlaban powinien byc tam juz dawno ponadto przejazd powinien byc wyremontowany, jest stary i mozna nogi połamać.

  Komentarz
  • Jedna z Radnych się starała o wyremontowanie i odpowiednie zabezpieczenie tego przejazdu kolejowego ! Szkoda tylko że nasi szanowni włodarze go odrzucili.. brak słów!

   Komentarz
   • Co ma rada miejska do własności koleji dolnośląskich? Proszę pokaż mi akt prawny który by to umożliwił . A jak nie wiesz o czym mówisz to zamilcz i nie urządzaj kampani wyborczej na czyimś grobie .

    Komentarz
 3. Nagminne słuchawki w uszach i brak myślenia, Szkoda dziewczyny, wyrazy współczucia dla rodziny 🙁

  Komentarz
 4. Przykra sprawa i złośliwe komentarze są tu nie na miejscu. Tzw. przejazd czy też raczej przeprawa przez tory powinna być tu wykonana w taki sposób by umożliwić bezpieczne przejście nie tylko osobom dorosłym ale i dzieciom, które nie raz ram widziałem. Odpowiedzialność za to spada wg. mnie nie tylko na kolej ale władze naszego miasta, które to mają w nosie. Nie wiem czy zdajecie sobie Państwo sprawę z tego, że ta droga prowadzi prosto do szkoły!!!!!!! Ja naprawdę czekałem tylko kiedy coś się tam wydarzy.I może zamiast pisać, ze wypadek miał miejsce na ul. Treski, trzeba by było uczciwie napisać ul. Gimnazjalna ….może to ruszy włodarzy naszego miasta do działania.

  Komentarz
  • Pierniczysz farmazony! Jest to przejazd/przejście odpowiedniej kategorii wynikającej z kategorii linii kolejowej. Wszystko jest poprawnie. Częstotliwość i prędkość przejeżdżających tamtędy pociągów jest tak niska, że winą za kolizje należy obarczyć tylko przekraczających tory. Obecność dzieci… Jak nie będzie przejazdu to po czynnych torach będą biegać, postawisz płot to dziurę zrobią lub górą przejdą…
   Natomiast jeśli ktoś czuje się zagrożony to przed wejściem na tory powinien DOKŁADNIE się rozejrzeć, a widoczność w obie strony jest tam doskonała !!! „Miasto” a tym bardziej Kolej nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za całe zdarzenie, bo to nie pociąg zjechał z torowiska tylko ktoś wszedł własnie pod koła pociągu. Miejsce jest wyraźnie oznakowane, widoczność b.dobra i nie potrzeba instalować tam szlabanów, a przekraczając szlak kolejowy na przejściu/przejeździe niestrzeżonym należy bezwzględnie się zatrzymać i upewnić czy droga jest wolna !!! Tam jest znak STOP ! Zdarzenie to należy porównać z notorycznym i bezmyślnym zachowaniem pieszych i rowerzystów na drogach, ale to temat rzeka i oczywiście nie mam racji… 😉

   Komentarz
   • Oczywiście nie masz racji, ponieważ mieszkam niedaleko tego przejazdu i pociągi jeżdżą wg mnie często (przynajmniej jeden na godzinę).

    Komentarz
    • Znak STOP !jest tam jak byk tak szkoda dziewczyny ale nie stety ja mieszkam daleko od tego przejazdu ale pociąg słychać więc to że ona tam się znalazła to albo słuchawki miała lub był to cel który sobie obrał. Teraz nie ma co gdybać czasu się nie cofnie. Wyrazy współczucia dla rodziny

     Komentarz
  • Nie pleć bzdur ! Samorząd nie ma prawa ingerować w własność koleji jakim są przejazdy kolejowe . Patrz na walkę o wyremontowanie i przebudowę dworca . Wszystko leży tylko i wyłącznie w dobrej woli DLK

   Komentarz
 5. Dziewczynie życia już nikt i nic nie przywróci. Jak linia będzie modernizowana, (kiedyś w końcu to nastąpi) to ten przejazd zostanie zlikwidowany. Takie obecnie obowiązują przepisy. Szkoda młodej osoby, przed którą było całe życie (*)(*)(*)

  Komentarz
 6. Owszem..przykro, że ludzie giną w tak bezsensowny sposób.. Lecz temat jest poważny.!!!. Ja jeżdżę samochodem i to co robią ludzie młodzi czy starsi woła o pomste… notoryczne wchodzenie na pasy bez sprawdzenia drogi., jak jakieś cyborgi..albo słuchawki w uszach albo tak w patrzeni w telefon, jak w lusterko. Naprawdę współczuję rodzinie dziewczyny..niech spoczywa w spokoju.. Tylko pamiętajcie rodzice, nauczeciele, że to na Was spoczywa życie Waszych podoopiecznych..ratujcie Wasze dzieci.. Pozdrawiam.

  Komentarz
  • Żal dziewczyny i jej bliskich. Wyraz współczucia. Ale przepraszam co nauczyciele mają do tego? Walka z telefonami na lekcjach to walka niemal z wiatrakami, zwłaszcza jak wpadnie do szkoły „nowoczesny, nowomodny” rodzic z awanturą – jakim prawem nauczyciel odebrał telefon dziecięciu podczas lekcji. Dzieci już w pierwszej klasie na wycieczkach mają zdjęcia jak to rządkiem siedzą na ławce, a każde telefon w ręce. Telefon przydatna rzecz, ale trzeba wiedzieć gdzie, kiedy i jak używać.

   Komentarz
 7. Najmniej ludzie wiecie a najwiecej gadacie, jak nie macie nic mądrego i tego co wiecie do powiedzenia to nie udzielajcie się wcale.

  Komentarz
 8. Jedna z Radnych starała się jakiś czas temu o wyremontowane i odpowiednie zabezpieczenie tego przejazdu kolejowego, szkoda tylko że nasi włodarze odrzucili jej wniosek.. brak słów!! Może po takim wypadku w końcu Panowie się ważniejszym sprawami zajmą..

  Komentarz
  • Co masz na myśli wyremontowanie i odpowiednie zabezpieczenie przejazdu? Na linii 132 już w Oławie jest przejazd na ul Kilińskiego i jest on wyremontowany i odpowiednio zabezpieczony, czyli równa nawierzchnia oraz półrogatki. W czasie 1,5 roku na tym przejeździe zginęło 2 rowerzystów przy opuszczonych rogatkach.

   Komentarz
  • Burmistrz nie ma możliwości remontować przejazdów kolejowych należących do koleji:/ Radna powinna interweniowac w DLK jeśli chciała coś załatwić . Widzę teraz że nie chodzi tu o poprawę bezpieczeństwa tylko bicie piany , pomawianie i szkalowanie władz gminy w celach politycznych ! Współczuję mieszkańcom tego osiedla że są reprezentowani w taki sposób .

   Komentarz
 9. Unas się robi wszystko jak juz jest zapuźno i tyle tragedii można było by uniknac
  To moja codzienna trasa do pracy spotykałem ja na trasie .

  Komentarz
 10. Wyrazy współczucia dla rodziny za wcześnie odeszła całe życie przed sobą miała aż się płakać chce

  Komentarz
 11. MIMO WSZYSTKO TEN PRZEJAZD POWINIEN MIEC NIE TYLKO ZNAK STOP ALE TEZ PRZEJAZD POWINIEN BYC ZAMKNIETY PODOBNIE JEST W PIEKARACH NIE MA STACJI NIE MA PRZEJAZDU SZKODA DAGMARY I WSPOLCZUJE RODZINIE

  Komentarz
 12. mieszkaniec

  Rada Miasta Jelcza -Laskowic powinna w trybie natychmiastowym łacznie z DKP wyremontować ten przejazd

  Komentarz
 13. Wyrazy współczucia dla rodziny szkoda że taka młoda i miła dziewczyna odeszła. 😢😢kto pisze takie komentarze bez sesu nie powinien bo nie wie co to znaczy ból dla rodziny. .zastanów się co pirzesz. .

  Komentarz
 14. o ten przejazd i zabezpieczenie go walczyła radna Dekret ale nic nie załatwiła. jedyne co zyskuje to kpiny i docinki jakie ją spotykają ze strony innych radnych i niestety ze strony Gazety Powiatowej (ukłony dla pani piszącej pod pseudonimem SÓL).
  podobno jak próbowała załatwiać zabezpieczenie tego przejazdu to usłyszała od jednego z v-ce burmistrzów (tego znanego z przeklinania) , że są „ważniejsze sprawy”

  Komentarz
  • Jakim trzeba być człowiekiem żeby robić kampanię na grobie tej biednej dziewczyny ! Ogarnij się i idź po rozum do głowy! Co ma burmistrz do koleji ? Co ma jego kultura osobista do śmierci młodej dziewczyny ? Radna jakby chciała cokolwiek zrobić interweniowała by tam gdzie mają na to wpływ czyli w kolejach dolnośląskich. obserwując z boku pewne działania wydaje się że ważniejsze od dobra mieszkańców jest chorobliwa nienawiść do władz gminnych . Przykro na to patrzeć

   Komentarz
 15. Dobrze oznaczony, widoczny przejazd, niezakryte za drzewami/krzakami tory, stosunkowo rzadki ruch pociagów o dosyć małej prędkości. Ja bardzo przepraszam, ale co jeszcze potrzeba? Naprawdę osobiście trzeba informować każdego, że po torach może jechać pociąg? Lizakowego postawić, jak przed szkołą, czy maszyniście kazać zwalniać i ewentualnie się zatrzymywać przed każdym przejazdem?
  Wydaje mi się, że w tym wypadku winę ponosi tylko i wyłacznie ofiara.

  Komentarz
 16. Jasiu ciekawe jak byś „śpiewał” gdyby taka tragedia dotknęła kogoś z Twojej rodziny.
  Czego oczywiście ani Tobie ani nikomu innemu nie życzę.
  Wyrazy współczucia dla rodziny dziewczyny, która zginęła.

  Komentarz
  • Jedną kwestią jest tragiczna śmierć 19latki, przed którą było całe życie oraz dramat jej rodziny. Drugą – przyczyny wypadku i szukanie winnych. Czy tego wypadku można było uniknąć? – moim zdaniem tak: zachowując ostrożność.

   Komentarz
 17. Przerażające jest wykorzystywanie tragedii do zbijania kapitału politycznego pewnej radnej . Zero opamiętania
  Jeszcze biednej nie pochowali a tu takie skandaliczne zachowanie , rzucanie fałszywych oskarżeń i upolitycznianie takiej tragedii. Zero szacunku dla bliskich i rodziny. Pomysleliscie co czuje matka czy ktoś bardzo bliski czytając te bzdury ? Patrząc na takie zachowanie jestem za przeprowadzaniem obowiazkowych badań psychiatrycznych dla kandydatów do rady miejskiej ! Wyrazy wspolczucia dla rodziny i bliskich. Niech da Pani w spokoju i ciszy przeżyć tym biednym ludziom te okropne dla nich chwile!

  Komentarz
 18. zastanuwcie sie co wy piszecie i dajcie spokuj dla jej rodziny wcale niejest to latwe i nie oceniajcie dagmary bo to byla dobra i kochana osoba a kolej niech wezmie sie do roboty

  Komentarz
 19. Bardzo dziwne zjawisko.Musiał być dym na kolei.
  Od momentu tego wypadku każdy pociąg który zbliża się do tego przejazdu trąbi.
  Wcześniej tak nie było

  Komentarz
 20. Fakt remont by się przydał, 19 dorosła osoba 👤 ona wjechała na tory gdzie czasem jeździ pociąg, nie pociąg na drogę gdzie czasem jeździ rower. bardzo przykro.

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.