reklama

Pościg zakończony zderzeniem. Staranował radiowóz i uciekł

Jelcz-Laskowice

W nocy ze środy na czwartek w Jelczu-Laskowicach w pobliżu stacji paliw doszło do zdarzenia z udziałem radiowozu

Policjanci udali się w pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli. Według jednego z mężczyzn, którzy byli w pobliżu zdarzenia, funkcjonariusze chcieli zablokować drogę i wtedy doszło do wypadku. – Nowy radiowóz został zniszczony – mówi mężczyzna. – Moim zdaniem funkcjonariusze chyba nie do końca postąpili prawidłowo, ponieważ wiem, że jeśli dojdzie do wypadku, to nie wolno przestawiać samochodów, a tutaj tak się stało. Po chwili radiowóz stał w innym miejscu. Kiedy dotarłem na miejsce, człowieka, którego ścigali nie było, udało mu się uciec.

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy podisnp. Alicję Jędo z KPP w Oławie. Oficer prasowy potwierdza, że tej nocy doszło do pościgu i zdarzenia z udziałem radiowozu. Na tym etapie jednak nie udziela szczegółowych informacji. – Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia – mówi.

Reklama

Zapytaliśmy również o stan zdrowia policjantów, którzy byli w rozbitym radiowozie, ponieważ na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. – Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – zapewnia Jędo.

Z naszych informacji wynika, że ścigany mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli w Oławie i uciekał do Jelcza. Oławscy policjanci ruszyli w pościg,  powiadomili funkcjonariuszy z Jelcza-Laskowic, którzy zablokowali drogę, ale kierowca staranował radiowóz i uciekał dalej. Audi porzucił kilkadziesiąt metrów dalej. Tablice rejestracyjne przyczepione do audi pochodziły z innego auta.

(AH)

Fot. Maciej Kopczyk

Kategorie: Na sygnale

Tagi: ,,,,,,,,,,

Komentarzy (24)

 1. To jest nie prawdą ponieważ ten radiowóz został rozbity ponad miesiąc temu za stacją PKP zaraz obok przejazdu przez olawke.

  Komentarz
  • tak inteligencie a ulica Niklowa jest w Oławie! I właśnie tej nocy przyjechali do J-L żeby go tam podrzucić.

   Komentarz
 2. Do autorow dwoch powyższych komentarzy..d****e takie radiowowzy policja dostala dwa… to tak na marginesie..

  Komentarz
 3. jak zwykle policja nie ma sobie nic do zarzucenia to ze ktoś się nie zatrzymał do kontroli to nie znaczy że trzeba mu się na czołówkę pchać nie zatrzymanie się do kontroli to nie przestępstwo a wykroczenie

  Komentarz
  • Powinni zatrzymać a nawet odpalić bo jak ktoś ucieka to ma grubo na sumieniu. A ucieczka przed policja to już jest przestępstwo (Ziobro zmienił). W Stanach to by sami go staranowali i byliby bohaterami a za zniszczenia zapłaciłby uciekający.

   Komentarz
   • jesteś w błędzie kolego dopiero trwają pracę na zmianą kwalifikacji z wykroczenia na przestępstwo

    Komentarz
 4. Jakby twoje auto ukradli to byś inaczej gadał.
  Powinni go zastrzelić a później zapytać dlaczego uciekał.

  Komentarz
  • Dokładnie 😉 strzał w kolano i wtedy by sie zobaczylo co dalej. A tak niewiniewiadomo kogo obciążyć za szkody.

   Komentarz
 5. Jeżeli radiowóz blokował drogę czyli nie był ruchu ro dlaczego wystrzeliły w nim poduszki powietrzne

  Komentarz
 6. Dla negatywnych komentarzy , zycze wam , zebyscie nigdy nie potrzebowali pomocy policji .
  Ja potrzebowalam pomocy, Za co do konca zycia bede dziekowac . Policja pracuje tak jak ma dostosowane warunki . I nie nam jest oceniac i krytykowac . !

  Komentarz
 7. dla mnie polskie prawo jest z***ane . wystarczy tylko byc obywatelem USA a tam sobie poradza u nas za mala kara

  Komentarz
 8. mądrale,znawcy, biegli i inne niedojdy – najpierw zapoznajcie się z całym zdarzeniem od początku do końca a nie tylko z artykułem, który opisuje końcowy efekt i dopiero wtedy komentujcie.

  Komentarz
 9. Haha już mówiłem ten radiowóz rozbili miesiąc temu za PKP… I dlatego przód wygląda jak by uderzyli w jakiś słupek… A po za tym murek w który uderzyli wtedy zaraz za olawka dalej jest uszkodzony

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.