reklama

Chcecie, aby tutaj także doszło do tragedii? AKTUALIZACJA

List do redakcji

MINUS

– Szanowne kierownictwo ZWiK, bo – jak się domyślam – to Wasza praca – pisze Anna z Oławy. – Proszę ten kanał zabezpieczyć, a nie zostawiać tak na kilka tygodni. Mija już drugi tydzień, a kanał, jak był otwarty, tak nadal jest z koleboczącą się pokrywą. Zrozumiałe, że trwają roboty, ale czy nie ma ogrodzeń stabilnych, aby to zasłonić? Zdajecie sobie sprawę, że na nowo powstającym osiedlu przy ul. Zacisznej mieszka bardzo dużo dzieci, które bardzo często wraz z rodzicami chodzą na pobliskie pola, aby się pobawić bądź wyprowadzić psa? Chyba zapomnieliście o wypadku z niedalekiej miejscowości Brzeg, gdzie zginął mały chłopiec. Chcecie, aby tutaj także doszło do tragedii? Panie Burmistrzu, proszę wpłynąć na prace budowlane w naszym mieście, bo to już za długo trwa taka samowolka. Jak przychodzi nadzór budowlany, to wszystko jest na tip top… A w tygodniu bądź co bądź. Aż się włosy jeżą.

Reklama

(ck)

AKTUALIZACJA 13 czerwca – otrzymaliśmy odpowiedź od spółki ZWiK

W odpowiedzi na list Pani Anny z Oławy, zamieszczony na stronie internetowej Gazety Powiatowej, dotyczący niewłaściwego zabezpieczenia studzienki na terenie budowy na ul. Iwaszkiewicza w Oławie, przede wszystkim pragniemy podziękować Pani Annie za czujność obywatelską i zwrócenie nam uwagi na – być może – niewłaściwy sposób zabezpieczenia miejsc niebezpiecznych na terenie prowadzonej budowy.
Po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia od Pani Anny o niezabezpieczonej studzience, niezależnie od stałego nadzoru terenu budowy zarówno przez naszych pracowników na budowie jak i pracownika ochrony nadzorującego teren budowy po zakończeniu ich pracy, dokonaliśmy dodatkowego zabezpieczenia studzienki przed dostępem osób postronnych, za pomocą trwałego ogrodzenia z barier siatkowych.
Z informacji pracowników na budowie wynika, że Pani Anna jest stałym obserwatorem postępu naszych działań w tym rejonie i przy okazji spacerów ze swoim pieskiem kontroluje postęp prac na naszej budowie jak i wydajność pracy pracowników.
Pragniemy w tym miejscu podkreślić, że każdy taki sygnał o wystąpieniu awarii (lub innej sytuacji stwarzającej realne zagrożenie), który otrzymujemy od mieszkańców Oławy, policji lub straży miejskiej, jest przez nas szczegółowo sprawdzany i w zależności od stopnia zagrożenia podejmowane są przez nas działania zabezpieczające.
Ze względu na fakt, że ZWiK posiada dyżury całodobowe służb technicznych, w wielu sytuacjach to nasze służby zabezpieczają zapadnięte lub uszkodzone nawierzchnie dróg, otwarte wpusty uliczne w drogach po kradzieży kratek, czyli generalnie te miejsca, za które powinni odpowiadać zarządcy dróg lub terenu. Wielu spośród lokatorów telefonuje najpierw do nas w sprawie przysłowiowej „cieknącej spłuczki”, a nie do swojego zarządcy budynku, który powinien za te sprawy odpowiadać. Wszystkie takie zdarzenia są sprawdzane
i wyjaśniane, a lokator informowany o instytucjach, do których winien dany problem zgłosić.
Dlatego wszystkie zauważone przez mieszkańców nieprawidłowości, zarówno na prowadzonych przez nas budowach, jak i na naszych sieciach wodociągowych i kanalizacji sanitarnej prosimy zgłaszać do Biura Obsługi Klienta lub na numer awaryjny 994.

Kategorie: Minus

Tagi: ,,,,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.