reklama

Niebezpiecznie przy drodze do szkoły

MINUS (-) Domaniów

Powybijane witryny, sterczące ostre kawałki szyb i szkło rozsypane przed budynkiem – tak wygląda stary sklep GS w Domaniowie. Niczym niezabezpieczona nieruchomość stoi przy drodze do szkoły i stwarza zagrożenie dla przechodzących tamtędy dzieci.

– To prawda, budynek znajduje się przy drodze do szkoły – potwierdza wójt gminy Domaniów  Wojciech Głogulski. – Niestety, jest to własność prywatna, więc jako gmina mamy ograniczone możliwości wpływu na właściciela. Kilka razy prosiliśmy go o zabezpieczenie tego budynku, ale bez skutku. Oprócz wezwania do zachowania porządku nic więcej nie możemy zrobić.

Reklama

Właścicielem zniszczonego budynku jest ta sama osoba, która ma obok sklep metalowy. W rozmowie z nami nie przyznała się do tego, że jest właścicielem zniszczonego budynku. W odpowiedzi na zainteresowanie tematem usłyszeliśmy tylko pytanie „dlaczego się tym interesujemy ” i zostaliśmy odesłani do urzędu gminy.


(WK)

Kategorie: Minus,Ważne

Tagi: ,,,,,,

Komentarzy (13)

 1. Moza ta kobieta nie ma pieniedzy na to, aby to sama zabezpieczyc. Wojt powinien pomoc i dla dobra mlodych mieszkancow to zabezpieczyc. Korona by mu nie spadla. Zeby w centrum domaniowa takie cos bylo? Mniej imprez … a pieniadze sie znajda panie wojcie.

  Komentarz
  • Może Ty przyjdziesz Panie Syfie i pokażesz jak to się powinno zrobić na prywatnym terenie, prywatnej nieruchomości? Nie mają pieniędzy – niech sprzedadzą. Chętnie kupię. Pozdrawiam

   Komentarz
 2. domaniow ma atrakcje na caly kraj sklep metalowy pewnie i szyby w oknach sa z metalu.a moze to chodzi o 666 ave satan sklep dla fanow mocnego brzmienia

  Komentarz
 3. Rolf Michałowski

  Wójt ma różne instrumenty administracyjne do dyspozycji, włącznie z możliwością nałożenia grzywny włączenia prokuratury, a nawet uzyskania nakazu rozbiórki, aby zmusić prywatnego właściciela nieruchomości dostępnej publicznie do zadbania o bezpieczeństwo przechodniów a także o niezbędną estetykę. Wójt musi tylko chcieć, a właściciel prywatnej nieruchomości nie może być członkiem lokalnej sitwy trzęsącej całą gminą z tylnych siedzeń. Widać, że dobra zmiana do Domaniowa jeszcze nie dotarła.

  Komentarz
 4. „Trzeba przeciąć wiele sitw siatek powiązań, różnego rodzaju patologicznych układów, które w samorządzie w wielu miejscach mają miejsce; urząd i samorząd powinien być dla ludzi, a nie odwrotnie”

  Nie, to nie jest kolejny atak Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców na Bogu ducha winnych oławskich samorządowców. Te słowa wypowiedziała premier Beata Szydło na środowym spotkaniu z mieszkańcami Pułtuska.

  Premier powiedziała też, że nie wszędzie tak jest. Nasuwa się zatem zupełnie retoryczne pytanie, czy tak jest w oławskich samorządach? Kto ma wątpliwości, temu polecamy dokładną lekturę wszystkich zakładek tematycznych na naszej stronie internetowej.

  Wybory samorządowe za dwa lata. Żadne fałszerstwa, ani żadna korupcja wyborcza już nie przejdą. Czas więc zastanowić się, kogo w przyszłości chcemy mieć za naszych radnych, wójtów i burmistrzów. Czas dobrze się rozejrzeć, bo jak nie znajdziemy w porę odpowiednich kandydatów, to mimo zablokowania wyborczych fałszerstw przez PiS, Kluby Gazety Polskiej i Ruch Kontroli Wyborów, znowu takie Kownackie, Frischmany, Brezdenie i inne ikony lokalnych sitw wygrają wybory i dalej będzie, jak było.

  Idzie czas na dobrą zmianę również na Ziemi Oławskiej i Jelczańsko-Laskowickiej. Najwyższy czas!

  Komentarz
 5. Co tu dużo pisać tylko czekać aż któreś dziecko zrobi sobie tam krzywdę.. wtedy pani wlascicielka tez powie idźcie do gminy.. tylko ze krzywdy dziecka nikt nie naprawi… to się nazywa brak sumienia i zero odpowiedzialnosci.. ta pani chyba nie ma dzieci albo jest całkowita znieczulica

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.