reklama

Elementy progów się kruszą, a śruby wystające z progów niszczą instalacje samochodowe

Szybciej przez zniszczone progi

Gmina Oława Interwencja

Progi zwalniające na ul. Niecałej w Bystrzycy się rozpadają, a wystające z nich kołki powodują uszkodzenia opon i samochodów

Progi zamontowano ponad rok temu na wniosek mieszkańców, ale już kilka miesięcy później coś, co miało pomóc, stało się problemem. – Od jakiegoś roku progi się rozpadają, a kotwiące je śruby niebezpiecznie wystają powodując uszkadzanie opon i wyrywanie kabli z instalacji samochodowych – pisze nasz czytelnik. – Gmina, właściciel drogi, jakby problemu nie zauważa. Zniszczone progi stoją strasząc wyglądem i uszkadzają samochody, za co i tak nikt nie zapłaci.

Reklama

Czytelnik dodaje, że od początku „śmieszną sprawą” były też ustawione na drodze znaki. Przy wjeździe na ul. Niecałą z ul. Kościuszki stoi zniszczony znak, mówiący o ograniczeniu prędkości do 20 km/h, a kilkanaście metrów dalej, tuż przed progami zwalniającymi ustawiono znak informujący o tym, że można przez nie jechać z prędkością 30 km/h. – Czyli co, przed progami mamy przyspieszać, zamiast zwalniać? – pyta czytelnik. Zniszczony próg jest także na ul. Leśnej przy szkole.

Przy wjeździe na ul. Niecałą znaki ograniczenia prędkości do 20 km/h

…ale tuż przez progami zwalniającymi można jechać szybciej. – To nielogiczne, bo przed progiem powinno się zwalniać – pyta czytelnik

Arkadiusz Grzesik z Urzędu Gminy w Oławie, odpowiedzialny za administrowanie dróg gminnych, twierdzi, że mieszkańcy nie zgłaszali mu tego problemu. Zapewnia, że progi są na gwarancji i jak tylko śnieg stopnieje firma, która je montowała naprawi powstałe zniszczenia. Nie umiał nam jednak wyjaśnić, dlaczego przed progami  ustawiono znak pozwalający jechać szybciej, niż ten przy wjeździe na ulicę. – Sprawdzimy to i jeżeli rzeczywiście tak jest, usuniemy znak ograniczający prędkość do 20km/h – mówi.

Zgodnie z zapowiedzią pracownika UG kilka dni po naszej interwencji ze słupa przy wjeździe na ul.Niecałą zabrano znak ograniczenia prędkości do 20 km/h.

(WK)

Kategorie: Minus

Tagi: ,,,,,,,,,,,,,,,

Komentarzy (8)

 1. kaczy łeb poniemiecki

  Bystrzyca to KONIEC ŚWIATA.Tam wrony zawracają.Widziałem tam wrone jak leciała.Jednym skrzydłem oczy zasłaniała a drugim machała co sił zeby tylko odlecieć z tamtąd jak najszybciej.Jakies 50km/h.Tam trzeba szybko jechać zeby tą dziure przejechac

  Komentarz
  • A ty kaczy łeb to gdzie mieszkasz ,napewno na Sobieskiego czyli skupisko wiesniakówi buraków.Cały dzień spędzacie na promocjach w Biedronce!!Moim marzeniem jest mieszkac w Bystrzycy,i jak najszyciej uciec z wioski Oława!

   Komentarz
 2. chyba zbyt wielu redaktorów powiatowej tam mieszka, że tylko Bystrzyca i Bystrzyca… innych wiosek to już nie ma w gminie?

  Komentarz
 3. Śruby wyrywaja kable elektryczne z pojazdów ? To jak te kable sa zamontowane że wleką sie po drodze ?

  Komentarz
 4. Bystrzyca to najlepsze miejsce do zamieszkania w okolicy.Mają przedszkole ,szkołę ,gimnazjum,przychodnie, apteke,sklepy.A niby wioska. A przede wszystkim świeże powietrze nie tak jak w tej śmierdzacej Oławie,okno nie można otworzyć taki smród !!!Gdybym tylko miała kasę odrazu kupiłabym działke i wybudowała nowoczesny, pachnący nowością domek przy lesie MARZENIE!!!!!!!!!!!

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.