reklama

Starsza młodzież zaczyna rok

Trwają zapisy słuchaczy do Akademii Złotego Wieku, działającej przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury. Rozpoczęcie roku odbędzie się 2 października, o godz. 10.00

W trakcie uroczystej inauguracji roku 2017/2018 słuchacze AZW będą mieli okazję uczestniczyć w wykładzie Jolanty Szwalbe „Rozwijaj się póki sił i czasu”. Wykład przygotowany został na podstawie zbioru cytatów „Szczyty i przepaście – 900 inspirujących myśli do czego dążyć, a co przezwyciężać?”

Reklama

– Jest i refleksyjny, i bardzo zabawny – mówi Jolanta Szwalbe. – Zebrane cytaty traktują min. o: prawdzie i kłamstwie, odwadze i strachu, niezależnym myśleniu, o czasie i radości. Jest w nim też wiele zabawnych anegdotek i dowcipów. Wykład na pewno wprowadzi wszystkich w doskonały humor.

Drugą atrakcją inauguracyjnego poranka będzie klimatyczny koncert Jadwigi Tomczyńskiej-Ambroziak. To absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku Muzykoterapia oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku muzykologia. Od kilku lat prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi i młodzieżą w różnych placówkach na terenie Dolnego Śląska. Jako aktywnie występująca wokalistka oraz harfistka koncertuje w wielu miejscach Polski i za granicą. Udziela się w projektach licznych kompozytorów i wykonawców (Piotr Rubik, Paweł Pudło, Projekt Volodia i inni). Związana jest obecnie z grupą muzyki irlandzkiej „Irish JAM”, tworzy także autorski projekt muzyczny o nazwie „Harfoterapia”. Za swoją działalność naukową i zapoczątkowanie idei terapii z użyciem harfy w Polsce została nagrodzona na X edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”.

(kt)

Kategorie: Kultura

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.