reklama

Janusz Radek – „Serwus do jutra”

Janusz Radek wystąpi w Ośrodku Współpracy Europejskiej „Odra”

Artysta zaczynał od klimatów poetyckich – komponował piosenki do tekstów Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, E.E Cummingsa. W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret „Zielone Szkiełko”. Śpiewał też w zespołach o ostrzejszym brzmieniu – punkrockowym „Gównoprawda” i rockowych: „Moonwalker”, „Obcy”, „Jutro”, „Zanderhaus”.

Nagrywał piosenki do filmów animowanych dla dzieci. Na jego stronie internetowej można przeczytać, że łapał Pokemony zanim to jeszcze było modne. W 1999 roku przygotował bowiem soundtrack do tej znanej serii anime. Zagrał rolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w fabularyzowanym dokumencie „Do potomnego” w reż. A. Krauzego. Z piosenką „Pocztówka z Avignon” zajął piąte miejsce w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004.

Reklama

Janusz Radek zagra w Oławie 15 maja. Początek koncertu w ramach trasy „Serwus do jutra” – o godz. 19.00. Bilety są już dostępne. Można je kupować w kasie „Odry” oraz przez stronę www.kultura-olawa.pl. Cena – 55 zł (normalne) i 40 zł (ulgowe).

(kt)

Kategorie: Kultura

Tagi: ,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.