reklama

O niesfornym Julku

Jelcz-Laskowice

Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy na widowisko plenerowe „Tuwim Julek – Para buch Frazy w ruch”

3 maja o godz. 16.00 na placu przy Centrum Sportu i Rekreacji spektakl zaprezentuje Teatr Wędrowny „Małe Mi”. Wspólna podróż w świat dzieciństwa Julka Tuwima i parafrazy jego wierszy, sprawią dużo frajdy oraz pobudzą wyobraźnię zarówno młodszych jak i starszych widzów.
Autorka scenariusza Marta Guśniowska z dużą dozą literackiej finezji i humoru połączyła wiersze z książeczek „Rany Julek” i „Tuwimowo” autorstwa m.in. Agnieszki Frączek, Wandy Chotomskiej, Marcina Brykczyńskiego czy Michała Rusinka, inspirowane twórczością Juliana Tuwima. Motywem przewodnim przedstawienia jest dzieciństwo Tuwima Julka, który jako niesforny malec zabawia się w chemika,

Reklama

strażaka, magika, hodowcę jaszczurek, rusza w podróż do Ameryki, a „leżąc na łące marzy, że wierszyk o słoniu wysmaży”.

Całości dopełnia mobilna, przeobrażająca się podczas przedstawienia scenografia, wysmakowane lalki – ilustracje Katarzyny Szpilkowskiej oraz brawurowa muzyka Jacka Szymkiewicza, lidera zespołu Pogodno. Spektakl reżysersko wsparł Piotr Bikont.

Marta Guśniowska to wielokrotna laureatka konkursu na sztukę dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, oraz konkursu na wystawienie sztuki współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Teatr Narodowy. Laureatka brązowego medalu „Zasłużony dla Kultury Gloria Artis”, autorka wielu przedstawień dla dzieci, wystawianych na polskich i zagranicznych scenach.

(kt)

Kategorie: Kultura

Tagi: ,,,,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.