reklama

Muzycznie przed Wielkanocą

Jelcz-Laskowice Kultura

9 kwietnia w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego odbędzie się koncert pasyjny. Wystąpi zespół „Dźwięk Dobry”. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny

„Pasja – dawne pieśni” to program oparty na zabytkowych pieśniach religijnych, w głównej mierze średniowiecznych i renesansowych. We współczesnych aranżacjach z pogranicza jazzu i ethno, z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych i akustycznych.

Reklama

Muzycy opowiadają historię od upadku pierwszych ludzi. Dalej prowadzą przez Misterium Męki Pańskiej. Finałem koncertu jest Zmartwychwstanie. Artyści z Wrocławia wprowadzą słuchaczy w atmosferę wydarzeń wielkanocnych.

Zespół „Dźwięk Dobry” tworzą doświadczeni muzycy z Wrocławia, Dolnego Śląska i innych miejsc Polski. Muzycy zrealizowali wiele przedsięwzięć artystycznych – koncertów, spektakli audiowizualnych w przestrzeni miejskiej, sesji studyjnych, koncertów, a także projektów z muzyką ilustracyjną i komercyjną. Współpracowali m.in. z zespołem New Life Music, Ambendend, Teatrem Capitol i wieloma innymi instytucjami. W październiku 2015 roku zespół zarejestrował program dla TV Trwam pt. Księga Modlitw, w kościele Św. Marcina na Ostrowiu Tumskim we Wrocławiu. Od początku swojej działalności zagrał ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą.

(kt)

Kategorie: Kultura

Tagi: ,,,,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.