reklama

„Przyrzeczenie” w Odrze. Do zdobycia wejściówki

Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu, Rekreacji i Młodzieży Rady Miejskiej w Oławie, Witold Niemirowski oraz Centrum Sztuki zapraszają mieszkańców naszego powiatu na specjalny i jedyny pokaz filmu produkcji amerykańskiej „Przyrzeczenie”.

Projekcja filmu odbędzie się w niedzielę 25 czerwca o godzinie 12.15 w kinie „Odra”.

Impreza ta wpisuje się w obchody 650. rocznicy obecności Ormian w Polsce. Współorganizatorami pokazu filmu są: Towarzystwo Ormian Polskich we Wrocławiu i Biblioteka „Koronka” w Oławie.

Reklama

– Serdecznie zapraszam na ten film, który ukazuje jedną z największych i najskrzętniej skrywanych zbrodni w historii ludzkości – mówi Witold Niemirowski. – „Przyrzeczenie” opowiada o rzezi Ormian podczas I wojny światowej w latach 1915-1917. W filmie występuje zdobywca Oscara Christian Bale. Film ten, jak przystało na dobre amerykańskie kino, opowiada w sposób poruszający nie tylko o rzezi Ormian, ale o prawdziwej miłości w czasach nienawiści. Fabuła filmu jest oparta na faktach. Występują wielcy aktorzy. Oszałamiający budżet (100 milionów dolarów). Ten film trzeba zobaczyć, a jest to jedyny pokaz w Oławie.

Radny Witold Niemirowski wspólnie z Towarzystwem Ormian Polskich i Biblioteką „Koronka” ufundowali 50 darmowych biletów. Bilety te można odbierać od 19 czerwca w czytelni biblioteki w ratuszu, na II piętrze, w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 18.00, po udzieleniu odpowiedzi na dwa łatwe pytania. Jedna osoba może otrzymać dwa bilety. Natomiast Centrum Sztuki na ten jedyny seans wyznaczyło cenę biletu tylko na 15 zł (bilet normalny).

Patronatem honorowym przedsięwzięcie objęli ambasador Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan oraz burmistrz Oławy Tomasz Frischmann. Przed filmem słowo wstępne wygłosi Prezes TOP dr Adam Domanasiewicz.

(ck)

 

Kategorie: Aktualności,Kino Odra

Tagi: ,,

Komentarzy (4)

  1. Super. Nie widziałam wcześniej, a teraz będzie w Oławie. Z chęcią zobaczę. Dobrze, że pomyślano o ufundowaniu darmowych biletów.

    Komentarz
  2. JA NIE widziałam ale chętnie zobaczę ===czy mam szansę otrzymać wejściówkę . PROSZĘ BARDZO == pozdrawiam

    Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.