reklama

Laryngologia do końca marca

Na pół roku przedłużono umowy na prowadzenie oddziału laryngologicznego i poradni w oławskim szpitalu

Od 1 października weszła w życie sieć szpitali, ale laryngologii w niej nie ma. Oznacza to, że nie będzie finansowana w formie ryczałtu (na razie szpital otrzymał ryczałt na pozostałe oddziały na 3 miesiące).

Po nieudanych próbach odwołania się o decyzji w sprawie sieci, dyrektor szpitala Andrzej Dronsejo zwrócił się do dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia o interwencję. NFZ wnioskował o ratowanie oławskiej laryngologii do prezesa NFZ w Warszawie, argumentując, że to oddział bardzo potrzebny dla powiatu oławskiego i całego regionu. Centrala zgodziła się na przedłużenie obowiązującej umowy na te usługi do 31 marca 2018.

Reklama

Na razie nie wiadomo, co będzie dalej. Ze wstępnych informacji NFZ wynika, że w lutym 2018 ma być ogłoszony konkurs na prowadzenie oddziału laryngologicznego i oławski szpital na pewno w nim wystartuje.

**
Na oddziale laryngologicznym jest 19 łóżek. Co roku jest na nim leczonych około 1600 pacjentów, z czego 1300 przechodzi operacje – migdałki, przegrody nosa, operacje zatok, krtani, ucha. To usługi wykonywane na wysokim poziomie i nowoczesnym sprzęcie. Od dwóch lat w Oławie przeprowadza się operacje endoskopowe zatok. Oddział cieszy się zaufaniem i popularnością. Około 1000 osób czeka na przyjęcie, a kolejka zahacza o 2019 rok. Z poradni laryngologicznej korzysta rocznie ponad 6000 pacjentów.

(MON)

Kategorie: Ważne

Komentarzy (11)

  • Nie mieszaj polityki do szpitala. Sądzę, że ten Oddział jest jeden z najlepszych w woj.dolnośląskim mam nadzieję,że nie zostanie zlikwidowany.

   Komentarz
    • Rolf Michałowski

     PiS, a właściwie Zjednoczona Prawica, rządzi dopiero niecałe dwa lata. Zaniedbania w służbie zdrowia są dziełem dwudziestoparo-letnich rządów postkomunistów, w tym PO i PSL, więc ta uwaga jest zwykłym ordynarnym hejtem. Nie da się naprawić w dwa lata tego, co było psute przez prawie trzydzieści lat, tym bardziej, że różne mafie rozkradły państwo korzystając z ochrony polityków postkomuny.

     Najpierw trzeba dobrze rozkręcić gospodarkę, żeby były pieniądze na zmiany i rozwój służby zdrowia. Aktualny rząd i tak zrobił już bardzo dużo i to na prawie wszystkich polach społeczno-gospodarczych. Wiele państw stawia dziś Polskę za wzór w wielu sprawach.

     Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Kto pyta, nie błądzi, więc odpowiadam, np. USA, UK, cała Grupa Wyszehradzka, Finlandia i pozostałe państwa nadbałtyckie, a nawet Izrael i wiele innych.

   A Ty, trzeci świecie, najpierw naucz się poprawnie pisać po polsku. Nie nauczyli Cię w Moskwie?

   Komentarz
  • jak masz kase na prywatne ubezpieczenie to opieka super.ale zwykly robol na prowincji nawet w niemczech ma zla opieke zdrowotna .polscy lekarze sa super.niemccy widza tylko stan konta .no i jeszcze masa powiklan i zakazen.brak przestrzegania norm czystosci.takie sa niemcy.panie sepsa i gronkowiec .tu zamyka sie cale oddzialy szpitalne.

   Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.