reklama

Co to jest?

Nie pomnik, nie rzeźba. Niedawno coś takiego stanęło na dawnym placu maneżowym w centrum dawnych terenów pokoszarowych przy ul.Młyńskiej

Jak tłumaczy sekretarz miasta Lilla Rzadkowska, instalacja, która powstała na placu przy ul. Młyńskiej, to przenośna, automatyczna kurtyna wodna, wykonana przez ZWiK w Oławie. – Jest pierwszym elementem nowego projektu „Przystanek relax” o nazwie: „Przystanek Młyńska – garnizonowa plaża” – mówi Lilla Rzadkowska. – Zostanie ona w pełni uruchomiona w przyszłym sezonie. W okresie świąt będzie jedną z dekoracji bożonarodzeniowych w mieście.
Kurtyna została wykonana przez ZWiK w Oławie.

(ck)

Reklama

Kategorie: Aktualności,Ważne

Komentarzy (16)

 1. W pobliskim parku stoi do dziś fontanna „Głowa naczelnika”. Przy Młyńskiej czyja to głowa? 😉

  Komentarz
 2. Mam powazne pytanie, czy woda jest uzywana w obiegu zamknietym, czy place za toto w moim, coraz wiekszym rachunku za wode? Przepraszam za brak polskich znakow;)

  Komentarz
 3. Nie można było tego postawić przed latem?Tylko teraz jak jesień idzie to po co?Mam tylko nadzieję, że woda z tej kurtyny nie będzie tryskać jak z wielkanocnego jajka sikawki (tak jak z tych pseudo kurtyny zwiku , które i tak czesciej były wyłaczone niż włączone) i będzie robić przyjemną mgiełkę .

  Komentarz
 4. To jest instalacja na skalę naszych możliwości. Czy Wy wiecie, co mu robimy tą instalacją? My otwieramy oczy niedowiarkom! Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. W grudniu będzie bombką, wiosną jajkiem wielkanocnym, a latem kurtyną wodną. Pasuje?

  Komentarz
 5. Oczywiście, pasuje oby tak było. (może byc jeszcze SŁONECZKIEM na niepogodę -na jesień, ŚNIEŻYNKĄ zimą, JABŁUSZKIEM z poczęstunkiem darów przyrody letnio – jesiennych, KASZTANEM jesienią, JAJEM złotym od złotej kury, … ). Niech stoją i niech będzie dużo więcej ozdób, fontann, postacie „”obrośnięte”” trawą oby jak najwięcej tego było.

  koscioły , klery, samochody -maybachy stroją się „”z bardzo ubogich ofiar””.
  A na PANA OWSIAKA to jadą jadem a ich dzieci i partnerki używają tego co ON zakupił.

  ubogi”” kler nie wystawi tacy, Bo im sie wszystko należy.
  A najbardziej te wszystkie urządzenia itp. co PAN OWSIAK przyczynił się do zakupienia.

  Komentarz
  • Wytrzeźwiej, tego bełkotu czytać się nie da. No chyba, że leki odstawiłeś, to zacznij je brać znowu.

   Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.