reklama

Do Oławy wróciła SP nr 6

Nie da się nie odczuć skutków reformy

Duże pieniądze włożone przez oławski samorząd w dostosowanie szkół do nowych wymogów i gorsze warunki pracy nauczycieli – to pierwsze skutki reformy oświaty w placówkach prowadzonych przez miasto. Władza zapewnia, że włożono dużo wysiłku, aby uczniowie, rodzice i nauczyciele jak najmniej odczuli zmiany

W Oławie wydano już na konieczne zmiany ponad milion złotych, a to nie wszystkie koszty, jakie trzeba będzie jeszcze ponieść. Z budżetu państwa, z rezerwy oświatowej, zwrócono miastu ponad sto tysięcy.

– Byliśmy spokojni o przebieg wdrażania reformy w mieście – mówiła na sierpniowej sesji Rady Miejskiej zastępca burmistrza Małgorzata Pasierbowicz. – Nie było problemów, ale włożyliśmy dużo wysiłku, aby osoby związane z reformą nie odczuły tego znacznie.

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 6 powstała w budynku po Gimnazjum nr 1 (ciągle uczą się tam II i III klasy wygaszanego gimnazjum). Potrzeba było dostosować obiekt na przyjęcie najmłodszych uczniów z pierwszego naboru do SP nr 6 oraz wykonać prace związane z dostosowaniem budynku do wymogów przeciwpożarowych, przygotowaniem sal lekcyjnych i świetlic oraz innymi remontami. Kosztowało to 695 700 zł. Podobne prace wykonywano w budynku po Gimnazjum nr 2 – obecnie Szkoła Podstawowa nr 3. Czytaj artykuł w całości: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-09-07

Monika Gałuszka-Sucharska msucharska@gazeta.olawa.pl

Kategorie: Ważne

Komentarzy (6)

 1. Nie nazywajcie procesu niszczenia polskiej oświaty – reformą. To słowo nie pasuje do tego co się dzieje. Szkoda dzieciaków.

  Komentarz
  • „cde
   Nareszcie koniec z wylęgarniami patologii u dzieci, koniec z gimnazjami !”

   To rodzice mają wychowywać dzieci a nie szkoła.

   Komentarz
 2. Chyba każdy się zgodzi, że głownym celem reformy było przywrócenie 4letniego liceum. I chyba większość jest tutaj za. Ale po co z tajim przytupem, rewolucją itd, to nie bardzo rozumię. Można było po prostu 2 letnie gimnazjum zrobić.

  Komentarz
 3. Można było zrobić reformę, ale ta mizeria intelektualna wolała rozwalić wszystko dla samej przyjemności niszczenia. Stado wandali. Można było zrobić 3 razy cztery: 4 podst, 4 gimn. i 4 liceum. Byłoby bardzo prawidłowo i bez niszczenia dorobku pokoleń. Ten gamoń powyżej zapewne nie słyszał o kumulacji roczników w 2019. A ten dyrektor gimnazjum im świętego – co zrobi ze sztandarem? do muzeum czy na śmietnik? Na śmietnik nie wypada – bo haftowały zakonnice, może odesłać prezesowi? niech spali komisyjnie w ramach chorej zmiany. Wytrzymamy, jeszcze tylko dwa lata. A Polski szkoda.

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.