reklama

Sala widowiskowa od lat czeka na remont

Sala widowiskowa odzyska blask

Miasto rozstrzygnęło przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada. Remont obejmie wnętrze budynku i jego wyposażenie

 

Elewację odnowiono kilka lat temu, teraz przyszedł czas na przebudowę pomieszczeń, wymianę instalacji oraz nowe wyposażenie. Inwestycja obejmie roboty budowlane polegające na przebudowie części obiektu, w której mieszczą się sala widowiskowa, zaplecze dla artystów, toalety, miejsce na wystawy, hol główny i piwnice. Wykonane zostaną roboty ziemne, rozbiórkowe, malarskie i ślusarskie. Sala widowiskowa będzie miała akustyczne sufity i ściany – ma być wizytówką obiektu.

Reklama

Do przetargu stanęły dwie firmy. Wybrano „PC” Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Przemysław Ciepichał z Lewina Brzeskiego – za kwotę 2.381.000 zł.

Rada Miejska w Oławie przeznaczyła w tegorocznym budżecie 820 tys. zł na rozpoczęcie inwestycji. Ma się ona zakończyć pod koniec lutego 2018 roku.

 

(MON)

Kategorie: Aktualności,Ważne

Tagi: ,,

Komentarzy (6)

 1. Zaczynam się martwić o władze naszego miasta . Inwestują bardzo duże pieniądze w rzeczy nie koniecznie potrzebne mieszkańcom . 25 mln na basen ( najdroższy w Polsce !!) gdzie będzie służył kilkadziesiąt dni w roku . Teraz ośrodek kultury który jest po remoncie i jest dobrym stanie!! Przecież mamy centrum sztuki które nie jest wykorzystane . Mam wrażenie jakby nikt tego nie przemyślał !!!😢 Panie burmistrzu za te pieniądze + pomoc urzędu wojewódzkiego mielibyśmy obwodnice !!

  Komentarz
  • Owszem mielibyśmy obwodnicę, którą wszyscy omijaliby to niezwykle kulturalne miasto, a poziom kulturalny spadłby poniżej stanu i tak już niskiego 😉 Tak więc będziemy mieli dwie chluby kulturalne z salami kinowymi studiami nagrań (ciekawe dla kogo i z kim) i wieloma atrybutami ku czci kultury i do tego prywatna kinowa inicjatywa w nowej galerii. Będziemy tak kulturalni, że normalnie ku**a mać 🙂 Był kiedyś OK i to Oławianom wystarczało, teraz mamy piękne nowe obiekty i dalej Oławianie narzekają – to wszystko nic nie zmieni, bo zmienić musi się nasza mentalność, która ciągle jest na poziomie „jak się nie obrócisz zawsze dupa z tyłu”. Niedawno wszyscy buczeli gdy zamknięto basen do remontu, teraz jak coś się ruszyło to się zaczyna biadolenie, że nie tak miało być – za drogo… Powstanie obwodnica to się okaże, że asfalt nie taki lub pasy złe. Nie ma gdzie parkować, zaczęto budowę parkingu przy 11 listopada… źle, bo skwer zlikwidowano (siedlisko pobliskich żuli). Aż strach pomyśleć co będzie gdy będą rynek remontować… Plany remontu OK to już dawna sprawa i obecny burmistrz jest kontynuatorem realizacji tych planów, więc nie ma się co czepiać. Ludzie opanujcie się…!

   Komentarz
  • oczywiście za czasów PO kilometr autostrady kosztował 10 mln zł , wygrał przetarg Niemiec i polskim firmom podwykonawczym nie zapłacił . Teraz te ceny są normalne a pieniądze zostają w Polsce . Koszt budowanych teraz obwodnic to 1,5 mln / km .

   Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.