reklama

Na tym oddziale wykonuje się około 1300 operacji dziennie

Czy szpital straci laryngologię?

Prawie 7 000 pacjentów rocznie może zostać bez opieki laryngologa, bo Narodowy Fundusz Zdrowia nie uwzględnił ryczałtowego finansowania oddziału i poradni laryngologicznej w oławskim szpitalu. Co będzie dalej? Pod znakiem zapytania stoi także poradnia okulistyczna

Na pytanie jak będzie, dyrektor oławskiego szpitala Andrzej Dronsejko odpowiada, że minister zdrowia mówi, że będzie lepiej. W ubiegłym tygodniu do dolnośląskiego oddziału NFZ wpłynęło odwołanie szpitala w Oławie od sieci zaproponowanej przez ministerstwo. Sieci, która wyrzuca z finansowania bardzo dobry, nowoczesny i obłożony pacjentami oddział, a co za tym idzie – także poradnię laryngologiczną.

Jak działa sieć?

Reklama

Reforma w służbie zdrowia ruszyła pełną parą. Z opublikowanej pod koniec czerwca sieci szpitali wynika, że w Oławie nie będzie finansowanego z NFZ, w ramach ryczałtu, oddziału laryngologicznego oraz poradni laryngologicznej i okulistycznej. Niektóre poradnie specjalistyczne mają być finansowane w inny, nieryczałtowy sposób. CZYTAJ TEN ARTYKUŁ W CAŁOŚCI: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2017-07-13

Ordynator Marek Malczewski nie wyobraża sobie likwidacji oddziału laryngologicznego

Tekst i fot.: Monika Gałuszka-Sucharska msucharska@gazeta.olawa.pl

Kategorie: Aktualności,Ważne

Tagi: ,,,,,,,,,,,,

Komentarzy (18)

 1. 1300 / 24 = 54,17 operacji na godzinę, czyli co minuta, całą dobę operacja !!! No no…i zamkną TAKI oddział ? 😉

  Komentarz
 2. Masakra co wyptawia NFZ. To jakis kabaret !!! Zeby zlikwidowac poradnie laryngologiczna,okulistyczna i zeby brakowalo chirurga dzieciecego !!! Coraz gorzej ! Powinni zlikwidowac ten dziadowski NFZ.

  Komentarz
 3. Oddzial laryngologii jest uwazany jako jeden z lepszych w województwie i teraz jakis NFZ sobie tak skreśla z listy!!!!Kabaret jakich mało!!!! A ordynator super specjalista polecam dla osob chorujących na angine.

  Komentarz
 4. A co na to wybitny starosta Brezdeń i kreatywny Hołyński – cisza, wstyd Panowie. Nawet jakby nic z tego to Wasz głos jest wsparciem a wy co ?

  Komentarz
 5. No to jak przewidywałem w mieście robi się tylko sypialnia i emerytowo. Coś poważniejszego to do Wrocka. Dobrze że blisko.

  Komentarz
 6. OŁAWA TO PRAWDZIWA DŻUMA!!TAKI BRZEG MA WSZYSTKO I JAKOS NIKT IM NIC NIE ZAMYKA !O CO CHODZI !!!!!!!!!!!!!W OŁAWIE STOI BEZUŻYTECZNY TOMOGRAF ,A W BRZEGU FUNKCJONUJE I TAM PŁACI NFZ????????????!!!!!!!!!!

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.