reklama

zrzutka.pl

Zginął tragicznie, przyjaciel prosi o wsparcie dla jego rodziny

Roman Kliś, sztangista Górnika Polkowice, który sportową karierę rozpoczynał w LKS Polwica Wierzbno, zginął tragicznie 2 czerwca w Gogolinie – jadąc na motocyklu. Pisaliśmy o tym:  http://gazeta-olawa.pl/sport/63388-zyje-roman-klis/
Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla rodziny tragicznie zmarłego. Jego przyjaciel pisze:

„Reprezentant Polski, wielokrotny mistrz oraz rekordzista Polski w podnoszeniu ciężarów, wracał do domu po swoim treningu. Miał żonę, dwoje dzieci i dopiero 29 lat. Niestety w wyniku ludzkiego błędu, inny kierowca wymusił pierwszeństwo i doszło do tej tragedii.

Reklama

Roman, „Chudy”, miał kochającą żonę Agnieszkę, córkę Laurę – 8 miesięcy i syn Roman – 2,5 roku.
Ponad rok temu postanowili się przeprowadzić z Opola do Gogolina do nowego domu…

Jako przyjaciel, chciałbym w jakikolwiek sposób wesprzeć Romana rodzinę w tych trudnych chwilach. „Chudego”, znałem dobrze, razem trenowaliśmy 12 lat, jego pasją były ciężary, ale na pierwszym miejscu stawiał zawsze rodzinę. Był dobrym ojcem i mężem. Spokojny, systematyczny i nikomu nie wadził. W każdy możliwy sposób starał się rodzinie zapewnić jak najlepszy byt, a sam nie wymagał niczego. Był wielokrotnym mistrzem i rekordzistą Polski a sam by Ci tego nie powiedział.

Tutaj można wesprzeć rodzinę Romana: https://zrzutka.pl/wsparcie-dla-dzieci-i-zony-tragicznie-zmarlego-romana

Jak ktoś miał pytanie z tematu: podnoszenie ciężarów – to bardzo chętnie pomagał – oprócz tego, że był wspaniałym sportowcem to potrafił laików nauczyć poprawnie podnosić ciężary.

W całej swojej karierze sportowej borykał się z kontuzjami i zawsze z nich wychodził, systematycznie nad sobą pracował i były tego efekty.

Po śmierci oddał potrzebującym wszystko, co można było pobrać. Teraz, jego rodzina jest w potrzebie. Bo dzieci, dom, rachunki itp. Jeśli w jakiś sposób można pomóc, chociażby finansowo, to próbuję, bo w innych kwestiach nie jesteśmy w stanie zapełnić tej pustki. Pozostawił po sobie same dobre wspomnienia, ale to nie znaczy, że wypadku nie było.

Zapewniam Was, że każda złotówka trafi do rodziny Romka i zostaną dobrze wykorzystane.”

Tomasz Rosoł
(upoważniony przez rodzinę do zbiórki)

ZBIÓRKA TRWA TUTAJhttps://zrzutka.pl/wsparcie-dla-dzieci-i-zony-tragicznie-zmarlego-romana

Kategorie: Aktualności,Ważne

Tagi: ,,,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.