reklama

Zdjęcie ilustracyjne

Budują boiska do plażówki

Dwa boiska do gry w piłkę plażową powstają przy Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach

Na czerwcowej sesji radni zatwierdzili zmiany w budżecie przeznaczając 50 tys. zł na zadanie pod hasłem „Budowa bazy rekreacyjnej przy CSiR”. Wcześniej samorząd zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję  210 tys. zł, ale jedyna oferta, złożona przez firmę Muller z Jelcza-Laskowic, opiewa na kwotę 256 167,36 zł.

Chodzi o dwa boiska do piłki plażowej i plac zabaw dla dzieci, które powstają na działce gminnej między halą sportową a skateparkiem. Obiekt ma być gotowy jeszcze przed końcem wakacji.

Inicjatorem budowy obiektu jest Krzysztof Konopka, prezes jelczańskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Mówi, że takie boiska powstają coraz częściej i cieszą się sporym zainteresowaniem. W J-L jest jedno boisko do piłki plażowej nad jelczańskim stawem, ale brakuje tam odpowiedniej infrastruktury i zaplecza, dlatego zdaniem prezesa plac obok hali jest lepszym miejscem na taką inwestycję. Prezes jest pewien, że obiekt będzie dobrze wykorzystany. Rozmawiał już na ten temat z Towarzystwem Siatkarskim „Volley”, ale to dopiero początek. Twierdzi, że trudno coś konkretnie ustalać i się umawiać, gdy inwestycja jeszcze nie jest zrealizowana.

Reklama

(WK)

Kategorie: Aktualności,Ważne

Tagi: ,,,,,,,,,,

Komentarzy (5)

 1. Bardzi się ciesze, że owe boiska powstaną. Biorąc pod uwagę to, że w Jelczu-Laskowicach od września bedzie funkcjonowało Liceum Mistrzostwa Sportowego Piłki Ręcznej z elementami piłki ręcznej plażowej 🙂
  Wreszcie młodzież będzie mogła aktywnie spędzać czas 😀

  Komentarz
  • A co ma siatkówka plażowa do piłki ręcznej? To zupełnie inne boiska i dyscypliny! !! A swoją drogą, kto otwiera klasy sportowe bez bazy? ?? Będą ćwiczyć na plaży nad stawem pewnie… DESPERACJA czy przerost ambicji panów trenerów?

   Komentarz
 2. stary oławianin

  Brawo dla szefostwa CSiR J-L i samorządowców!!! Szkoda, że w Oławie nie ma podobnych inicjatyw a szefostwo OCKF’u koncentruje się tylko na kontrolowaniu czy pasek z wypłatą się zgadza. Przy hali OCKF’u co najwyżej chwasty mogą wyrosnąć mimo, że potencjał nie jest wcale mniejszy niż w J-L:(

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.