reklama

Jarosław Kłak i jego taaaaaaaaaaki sum!

Kolejny sum-olbrzym!

Lipki. Jarosław Kłak ze Ścinawy Polskiej upolował w rejonie jazu olbrzymiego suma

Pod względem wielkości jest to prawdopodobnie druga ryba, złowiona tam w ostatnich latach. W 2015 roku prezentowaliśmy na łamach „Powiatowej” zdobycz Pawła Tołłoczki z Brzegu, który także na Odrze, w rejonie jazu koło Lipek, na pograniczu powiatów brzeskiego i oławskiego, wyciągnął z nurtu rzeki suma o długości 205 cm, ważącego blisko 50 kg.
Trofeum Jarosława Kłaka nie jest aż tak imponujące, ale złowiona przez niego ryba też nie należy do małych – mierzy 170 cm, a waży 35 kg.
W połowie z pontonu, na coblera, metodą trolingową, pomagał Jarkowi kolega Rafał Szewczyk z Oławy. Wspólnie walczyli z rybą około 30 minut, zanim udało się wciągnąć ją na ponton oraz zważyć i zmierzyć.

Reklama

Szczęśliwemu wędkarzowi, który jest członkiem Koła Miejskiego PZW nr 16 w Oławie, gratulujemy rekordowego łowu!


(KAT)

Kategorie: Sport,Ważne

Tagi: ,,,,,,

Komentarzy (15)

 1. Pogromca potworów

  Ja tylko napiszę że na tym odcinku Odry w ciągu 2 lat 2015-2017 zpalano co najmniej 40 sumów ponad 1m o których wiem. Sam w roku 2015 dorwalem jednego prawie 2 m i prawie 50kg nie będę pisał szczegółowo. Także to nie jedyne okazy 😉

  Komentarz
 2. Naprawdę musicie je zabijać ? Naprawdę kręci was obserwacja, jak piękne i wielkie zwierzę, powoli traci siły i umiera?

  Komentarz
   • ręce opadają

    Kacper, rozumiem, ze umierasz z głodu, skoro, z ciężkim sercem, pozbawiasz życia niewinne stworzenie?
    To może zgłoś się do opieki społecznej! Dadzą ci darmową zupę… Nie będziesz musiał zabijać …z konieczności.
    No chyba, ze pozbawianie życia daje ci poczucie wyższości nad wszelkim stworzeniem. Wtedy współczuję ci kompleksów.

    Komentarz
  • zniesmaczona

   Chwastem to są obleśni , śmierdzący wędkarze, którzy zostawiają po sobie śmieci! Pokażcie mi, „rybni bohaterzy”, chociaż jedno czyste stanowisko wędkarskie!

   Komentarz
 3. Naprawdę musicie zabijać? nie możecie zaspokoić swoich potrzeb łapiąc np. elektroniczną plastikową rybę na baterię – możecie wtedy złapać nawet rekina. Zabijacie w kraju w którym jedzenie koni jest obciachem, nie jemy żab a zjedzenie psa to już zupełnie dewiacja. To co robicie, nie jest normalną postawą człowieka który nie musi polować na żywność. A poza wszystkim odbieracie mi prawo obserwowania żywych sumów. Najwyższy czas coś z tym zrobić.

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.