reklama

Święty Józef odrodził się z płomieni. ZDJĘCIA i VIDEO

30 maja 2013 roku. To wtedy doszczętnie spłonął kościół pw. św. Józefa. Od tamtego feralnego dnia minęły cztery lata. Dziś świątynia wygląda jak nowa. 1 lipca ksiądz arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski poświęcił kościół i odprawił uroczystą mszę.
Już kilka godzin po pożarze pojawiły się pytania, czy warto kościół budować na nowo. Wszak parafia pw. NMP Matki Pocieszenia ma jeszcze trzy inne budynki, które również oczekują na remont. Decyzję o odbudowie podjęto jednak błyskawicznie. Powstała rada odbudowy kościoła i wraz z ówczesnym proboszczem, ks. Pawłem Cembrowiczem, już trzy dni po tragedii rozpoczęła działania.


Najpierw konieczna była ekspertyza i dokumentacja oraz załatwienie wszystkich zezwoleń. Odbudowa wystartowała po sześciu miesiącach. Budowlańcy rozpoczęli od dachu – jego zamknięcie było najważniejsze. W czerwcu 2014 roku nowym proboszczem został ks. Tomasz Czabator. Od samego początku swojej posługi w Oławie podkreślał odwagę decyzji, którą podjął jego poprzednik. Był też pod wrażeniem ogromu prac, które zostały wykonane rok po pożarze.

Reklama

Więcej w papierowym wydaniu „Powiatowej”.

Foto i video: Grzegorz Jankowski

 

Kategorie: Aktualności,Galeria,Ważne

Tagi: ,,,,,,,,,

Komentarzy (30)

 1. ŻAL PATRZEĆ

  To Enklawa jest już oficjalnie kościelną knajpą? Tak gdzie nie ma kleru tam nie ma biznesu. Ot czasy nastały na kłanianie sie i całowanie w rękę księdza, jak w średniowieczu.

  Komentarz
 2. Koniec z Konkordatem

  Moze gazeta przytoczy kolejny skandal na salonach Watykanu. Gejowskie orgie i wyplukanie 0.5 Euro z klasztoru gdzie klechy schowały swojego towarzysza.

  Komentarz
 3. Role się odwróciły

  Żenujące jest ostatnie zdjęcie. Teraz kobiety całują żebraków po niestrudzonych łapach

  Komentarz
  • Katusie! A jakim ty musisz być zaściankiem i w jakim ciemnogrodzie się chowałeś, że zasad pisowni nie znasz. Cytuję: „Jakim jesteśmy zaściankiem i ciemnogrodem, to widać po ww. zdjęciach.” Interesuje mnie ostatnia część tego durnego zdania. Mianowicie: „ww. zdjęciach”. Wyżej wymienionych? Wytłumacz w jaki sposób zdjęcia mogą być wyżej wymienione?

   Jakim jesteśmy zaściankiem i ciemnogrodem, to widać po twoim komentarzu.

   Komentarz
 4. Jest dobrze, same babcie i dziadki, młodzi otwierają oczy , zaczynają myśleć i mieć swoje zdanie o tym całym czarnym cyrku!

  Komentarz
 5. Fajna impreza

  Tak sobie poogladalem ten film. Impreze koscielna zaczeli pod namiotem restauracji. Czy tam byl oltarz? Trudno szukac. Na pewno nic tam nie zjedli przyszli do kosciola i gosc zaczal rozlewac olej na blat jakby mieli schabowe smazyc. Jaki kraj taki obyczaj

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.