reklama

Remonty szkół i pierwsze pieniądze na basen

Rada Miejska przyjęła zmiany w tegorocznym budżecie. Ponad 15 mln zł przeznaczono na wydatki inwestycyjne i zakupy. Co zaplanowano?

W tym roku rozpocznie się spłata budowy dróg na osiedlu Zaodrze, które wybudowano w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Tegoroczna rata wynosi 240 tys. zł. W 2018 będzie to 300 tys. zł, a całość inwestycji będzie spłacana przez 10 lat.

1,2 mln zł przeznaczono na rozpoczęcie budowy kolejnych dróg, a 200 tys. zł na ich remonty. 150 tys. zł – na remonty chodników. Trwa I etap rewitalizacji starówki, w tym roku ma zostać wyłoniony wykonawca parkingu przy ul. 11 Listopada (miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego). 150 tys. zł Oława przeznaczy na rozpoczęcie procesu budowy parkingu przy dworcu kolejowym (Park & Ride). Zakończone mają być prace projektowe oraz uzgodnienia z PKP. – Pod koniec roku chcemy przystąpić do przetargu – mówił na kwietniowym posiedzeniu Rady Miejskiej burmistrz Tomasz Frischmann. – Inwestycja jest zaplanowana na lata 2017-2018.

Reklama

O 8,3 mln zł zwiększono wydatki w dziale „oświata i wychowanie”. 2,5 mln zł przeznaczono na modernizację Szkoły Podstawowej nr 5 (miasto stara się o zwrot 85% kosztów inwestycji). W tym roku ma się rozpocząć także długo oczekiwana termomodernizacja budynku Gimnazjum nr 1 (od września Szkoły Podstawowej nr 6). Remont ma potrwać 2 lata, wkrótce ma być wyłoniony wykonawca. W tegorocznym budżecie na rozpoczęcie inwestycji przeznaczono 700 tys. zł. Około 1 mln zł będą kosztowały działania związane z reformą systemu oświaty – modernizacja placówek gimnazjalnych i ich dostosowanie do potrzeb szkół podstawowych (nowy sprzęt, place zabaw, itp.). Ponad 1,3 mln zł przeznaczono na remont pracowni przedmiotowych w szkołach podstawowych i gimnazjach oraz zakup pomocy naukowych (zadanie ma być kontynuowane w 2018 roku).

W tym roku rozpocznie się modernizacja Miejskiego Przedszkola nr 2 przy ul. Lipowej –  przeznaczono na nią 730 tys. zł. Ma się zakończyć w 2018. Elewacja będzie remontowana również w Szkole Podstawowej nr 1. Pierwszy etap ma kosztować 430 tys. zł.

Po wakacjach rozpocznie działalność nowe przedszkole na osiedlu Nowy Otok. Miejska dotacja wyniosła 230 tys. zł.

Milion złotych ma kosztować rozpoczęcie przebudowy wnętrza Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada – sala widowiskowa będzie odnowiona i unowocześniona. Wyremontowany będzie również dach.

Ponad 3,3 mln zł miasto przeznaczyło w 2017 roku na budowę basenu odkrytego.

(MON)

Kategorie: Aktualności,Ważne

Tagi: ,,,,,,,,,

Komentarzy (5)

  1. zniesmaczony

    Rewitalizacja rynku jak na razie leży, basen odkryty leży a już w listopadzie 2018 roku wybory. Pewnikiem na druki rok w kampanii wyborczej ustawi się banery reklamowe rozpoczynające rewitalizację- znana strategia z poprzednich kadencji.

    Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.