reklama

Źle i dobrze o rajdzie. Gdzie imprezy?

Oława

Radny Józef Urbańczyk mówi o skargach, burmistrz Tomasz Frischmann – o pozytywnych opiniach. Miasto nie zrezygnuje z organizacji imprez w Rynku

 

Mowa o wyścigach samochodów terenowych Super Rally, które odbywały się niedawno, a ich organizatorami były miasto i gmina Oława. Start rajdu zlokalizowano w Rynku. I o tym mówił na niedawnym posiedzeniu Rady Miejskiej radny PiS Józef Urbańczyk: – Dotarły do mnie skargi mieszkańców, że samochody jeździły po trawnikach, do Rynku naniosły błota, zwracano uwagę także na hałas.

Reklama

Radny uważa, że wpuszczenie aut do Rynku to nie był najlepszy pomysł. Inne zdanie na ten temat ma burmistrz Tomasz Frischmann. Twierdził, że do Urzędu Miejskiego dotarły pozytywne opinie, ale uwagi mieszkańców – także te krytyczne – będą brane pod uwagę. Burmistrz mówił, że motoryzacja już się dobrze zakorzeniła w Oławie, a jako przykład podał zlot pojazdów zabytkowych. Wtedy też rozjeżdżane i deptane są trawniki, ale wydarzenie jest atrakcją dla mieszkańców. – W Rynku był start honorowy, błoto uprzątnięto na drugi dzień – mówił burmistrz. – Aby Rynek tętnił życiem, muszą na nim być imprezy i będzie ich więcej. Żeby tętniło życie, musi się coś dziać.

(MON)

Kategorie: Aktualności,Ważne

Tagi: ,,,,,,,,,,

Komentarzy (20)

 1. Mam nadzieje ze ludzi starszej daty kiedys zrozumieja ze ludzi potrzebuja motoryzacji a takie imprezy nakrecaja zy ie w maszym smutnym miasteczku

  Komentarz
 2. Proponuję aby burmistrz tym razem przy zlocie pojazdów zabytkowych miejsca parkingowe dla przyjezdnych wyznaczył u siebie pod domem, a nie przy ul. 1 Maja, 3 Maja, Kasprowicza gdzie i tak na co dzień jest problem z zaparkowaniem. Jak mu tak zależy żeby się działo to niech sobie organizuje pod domem. Ciekawe czy wtedy też będzie taki zadowolony?

  Komentarz
   • Jak teren jest spółdzielni, to należy do spółdzielców, więc w pewnym sensie jest to miejsce prywatne moje i moich sąsiadów i ja i moi sąsiedzi płacimy na to w czynszu. Szkoda tylko, że straż miejska nie reagowało również na to jak przyjezdni parkowali w przejazdach, na trawnikach itp?
    Skoro burmistrz megaloman ma potrzebę organizacji tego typu imprez, niech organizuje je u siebie pod domem, a ty koleżanko z ratusza, weź się za robotę, a nie przesiadujesz na portalach w pracy.

    Komentarz
 3. Ja tez uważam że najlepiej jakby wyscigowali się wokół ratusza. Co im zrobiły drobne zwierzeta i ptaki żeby je płoszyc po polach i lasach. Niech frischke czy jak mu tam sobie ich zaprosi blisko siebie

  Komentarz
 4. Mamy na terenie kilka kopalń żwiru i piasku. Te maszyny sa skonstruowane by w takich warunkach dać sobie radę.

  Komentarz
   • Bardzo dziękuję za Twój wzwód. Przepraszam, wywód. Ocenię go jednym słowem. Żeby nie utrudniać Ci zadania, użyję słowa, które jest zapewne bliskie Twojemu sercu: bomba!

    Komentarz
 5. Róbmy coś ale najlepiej nie u siebie tylko u innych pod oknami. Tak to wygląda niestety. Jak PO chciała bardzo przyjąć uchodźców to owszem chcieli przyjąć ale żaden poseł nie do siebie tylko do kogoś. Tak tutaj Burmistrz chce coś organizować ale niech jeżdżą u innych pod oknami nie u siebie. Porozjeżdżali polne drogi, podeptali uprawy i tyle pożytku z tej imprezy. Najważniejsze, ze miasto może się pochwalić ” coś się dzieje” otóż nic się nie dzieje w Oławie totalnie po za tym, ze powstają to nowe sklepy, galerie itd….nawet nie ma komu dziur w drogach połatać po zimie.

  Komentarz
 6. Mieszkaniec

  I tak źle i tak niedobrze! Nie było imprez ludzie marudzili że nic się nie dzieje… Są imprezy, marudzą że złe miejsce, że za głośno, że nie ma miejsc parkingowych heloooooo

  Komentarz
 7. Po pierwsze rajd to nie pomysł burmistrza . Organizatorzy sami przyjechali do wójta a burmistrz sie jak zwykle podczepil pod imprezę za friko . On nie ma żadnych pomysłów i w Oławie nic sie nie dzieje . Jemu zależy żeby na każdej imprezie zrobić zdjęcie i wywiad . Ale ze on tego nie widzi ???? Wszystko organizują inni ludzie , a w szczególności wójt Kownacki . Miasto tylko sie dołącza , tak było też z zespołem Boys na dzień kobiet . Facet nie ma zdania i pomysłów a wszystkie decyzje wykrzykuje jego zastępczyni wszechwiedzącą . Ogólnie porażka , już 2 lata działają a w mieście nie ma inwestycji !!! Remonty które sie odbywają to przez inne zarządy dróg

  Komentarz
  • Jak inni zarządcy remontują to widać na wiadukcie gdzie robota się niemiłosiernie wlecze, a miasto jak zamykało przejazd na Wiejskiej to oddali kilka godzin przed terminem.

   Komentarz
 8. Rynek to strefa mieszkalna należy dążyć do ograniczenia hałasu i ruchu nie uspokojonego a nie organizować smród spalin i wycie silników ku uciesze gawiedzi…

  Start i meta zawodów powinny zostać zlokalizowane pod oknami budynków zamieszkałych przez organizatorów i włodarzy miasta którzy na takie pseudokulturalne imprezy wydają zgody.

  Pozostanie jeszcze problem zapewnienia bezpieczeństwa osobom postronnym ubezpieczenia imprezy oraz odpowiedzialności za wszelkie szkody wyrządzone w mieniu miasta i przyrodzie przez jej uczestników.

  Ale to chyba w PL nie nastąpi …

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.