reklama

Budynek komisariatu jest w złym stanie technicznym

Nie tak łatwo wybudować komendę, ale warto spróbować

Komendant powiatowy policji kom. Paweł Urbańczyk rozpoczął starania o budowę nowego komisariatu w Jelczu-Laskowicach

Wprawdzie szef policji mówił nam niedawno, że łatwiej wybudować komendę, niż zmienić mentalność policjantów, jednak przyznał na niedawnej sesji Rady Powiatu, że to równie trudne zadanie.

Policja pracuje nad ustawą modernizacyjną na najbliższe lata. Komendant rozpoczął procedury, mające na celu wpisanie do niej budowy jelczańskiego komisariatu. Stan obecnego jest tak zły, że przebudowa jest nieopłacalna. – Jelcz-Laskowice zasługuje na prawdziwy komisariat z krwi i kości, aby dorównywał temu, co jest w Oławie – mówił kom. Paweł Urbańczyk. – Były wstępne rozmowy. Nowy komisariat mógłby powstać na obecnej działce, gdzie teraz są garaże. Wstępny koszt to 4-6 mln zł z wyposażeniem. Jest szansa, że budowa będzie wpisana do ustawy modernizacyjnej.

Reklama

Dotychczasowy budynek komisariatu byłby wyburzony.

(MON)

Kategorie: Ważne

Tagi: ,,,,,,,,

Komentarzy (3)

    • Do anonim. A jak ci zapie***lą rower to co ? Pójdziesz do stodoły sołtysa zgłosić kradzież i poprosisz żeby jeździł furmanką i szukał roweru. Żal dupe ściska ale jak coś się dzieje to zapie*****ją na komende.

      Komentarz
  1. Już wystarczy że pan komendant rozwala oławską policję. Dlatego ręce precz od komisariatu. Rekomenduje iść do biedronki po pudełko i zacząć się pakować. Warszawa czeka na naszego wirażkę oławskiego.

    PS. Pozdrowienia dla pana urbanczyka od sąsiadów z ul. Brzeskiej. Czemu już pan nie odwiedza naszej klatki?

    Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.