reklama

Nowy rok szkolny w zupełnie nowym miejscu! ZDJĘCIA

To największa inwestycja w historii powiatu oławskiego. 21 marca otwarto Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjne z Zespołem Szkół Specjalnych w Oławie, a dziś (4 września) odbyła się tam wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2017/18.

Więcej w papierowym wydaniu „Powiatowej”

Fot. Agnieszka Herba

Reklama

 

Kategorie: Aktualności,Galeria

Komentarzy (41)

 1. Zaproszeni byli wszyscy samorzadowcy z powiatu Olawskiego oraz dyr.szkół Olawskich , nie przychodząc pokazali jak interesują ich dzieci bo tu one są najważniejsze!!!! Brawo panie burmistrz pokazal pan ze 80 procent dzieci które w tej szkole są z Olawy nie bardzo pana interesują.Myślę że rodzice dzieci za rok przy wyborach panu to przypomną.

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Tak? Nastały bardzo złe czasy dla postkomunistycznej mafii. Koniec ogłupiania dzieci i młodzieży lewackimi zboczonymi ideami. Koniec fałszowania historii w szkołach. Koniec idiotycznej testomanii oduczającej konstruktywnego myślenia. Nowy rząd nie musi ogłupiać Narodu, bo nie boi się rozumnego myślenia obywateli, czego panicznie bały się rządy postkomunistów. Młodzież będzie teraz wychowywana w duchu patriotycznym i na chrześcijańskich wartościach. Nie ma w Polsce miejsca dla lewacko-islamistycznych zboczonych i bezpaństwowych ideologii.

   Komentarz
 2. Pani Anno to takie teraz obecne domysły i wnioski . A może dyrektorzy oławskich szkół chcieli być ze swoimi dziećmi i ich rodzicami, to chyba ładnie z ich strony. Może czas najwyższy na życzliwość bez wnioskowania.Pozdrawiam.

  Komentarz
 3. Panie Dawidzie czy nawet przy rozpoczęciu roku musi być polityka. Czy to było najważniejsze wydarzenie. Pozostałe dzieci tez chciały być uroczyście przywitane w swoich szkołach, czas odejść od tych zlotów. Wszystkie dzieci i wszystkie szkoły są ważne. W tej chwili wszystko to polityka, zaczyna to przybierać tak mocno na sile, nie ma miejsca na spokój i refleksję lecz na wszechobecną ocenę z własnych punktów widzenia. Pozdrawiam .

  Komentarz
 4. Polityka jest wszędzie. Burmistrz Oławy też „promocję wewnętrzną” dziś w szkołach intensywnie uprawiał. Jazdy orze, jak może.

  Skupmy się jednak przy tym artykule nabi bym zagadnieniu. Czy Państwo wiedzą, że w wielu krajach nie ma „szkół specjalnych”? Serio! Mądrzy ludzie doszli tam do wniosku, że lepsze efekty daje tzw. edukacja włączająca.

  CDN

  Komentarz
  • Burmistrz promował się w SP 6 zastępczyni w SP 3 a piękna Violetta w jednej z najbardziej odstawionych ze szkół. Ciekawe czy w innych szkołach też są takie ładne toalety i tereny wokół budynku?

   Komentarz
 5. Smutne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pseudo zmiany, demolka polskiej edukacji, odebranie szansy rozwoju dla przyszłych pokoleń. W szkołach zamieszanie, brak podręczników (te „niewłaściwe” poszły na przemiał), kumulacja roczników już wkrótce. Szkoda, że dorobek pokoleń i przyszłość narodu jest marnowana przez głupotę jednej formacji. Z czego tu się cieszyć ?

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   To typowa załgana komunistyczna propaganda oparta wyłącznie na kłamstwach. Łżesz Lechu aż się żelbetowe belki w tej nowej szkole wyginają. To wyście zdemolowali szkolnictwo, bo chcieliście wychować pokolenia zdemoralizowanych głupków nie potrafiących samodzielnie myśleć, nie znających historii, wstydzących się polskości, naćpanych lewackimi zboczonymi ideami i niezdolnych do obiektywnej oceny kryminalnych wyczynów i gigantycznego złodziejstwa rządzącej sitwy.

   W szkołach nie ma żadnego zamieszania, a podręczniki są i to dobre, dające faktyczną wiedzę, uczące godności, uczciwości i dbania o interesy własnego kraju.

   Wasz „dorobek”, który teraz będzie „marnowany”, to demoralizacja i degradacja polskiego społeczeństwa, biernie akceptującego rozkradanie przez was majątku narodowego i służenie obcym agenturom. Dorobek nowego rządu, to dynamiczny rozwój społeczny i gospodarczy, którego efekty uznają już największe autorytety na świecie. Tempo tego rozwoju zapiera dech w piersiach, a Ty, lewacka siermięgo, piszesz coś o „głupocie” nowego rządu i o „marnowaniu przyszłości narodu”?

   Jesteś żałosny i tak głupi, że aż mi ciebie żal. Naprawdę nie stać Cię na uczciwe zarabianie pieniędzy?

   Komentarz
   • Nie dość, że stary to jeszcze głupi. Opowiadaj te brednie u siebie w domu. Twój rozwój zatrzymał się gdzieś w okolicy lat 70-tych.

    Komentarz
   • Rolf jeszcze troche, a zylka peknie tobie w oku. Sfrustrowany zyciem rodzinnem chlopino zajmij sie lepiej podlewaniem ogrodka stanowickiego.

    Komentarz
   • Panie Rolfo, jedzie pan po bandzie i to na pełnych obrotach . Gdyby żył Bareja miałby pan zapewnioną pierwszą planową rolę w komedii ,, Dobre zmiany – trzeba zjeść banany”. Rozwala mnie pan cytatem ;,,Dorobek nowego rządu, to dynamiczny rozwój społeczny i gospodarczy, którego efekty uznają już największe autorytety na świecie. Tempo tego rozwoju zapiera dech w piersiach”. Jak widać Pański optymizm jest powalający .
    Te efekty dostrzegł sam Kim Dzong Un .w reżimowej TV. Jeśli tempo rozwoju zapiera dech piersi, to musi pan uważać bo można dostać rozedmę płuc.
    Pozdrawiam i proszę o więcej takich politycznych dyrdymał na temat tych mord siermiężnych lewackich agentur. To dzięki panu dowiaduję się o naszej prawdziwej jakże niewiarygodnej historii.

    Komentarz
 6. Jarosław K.

  Rolf przestań przepisywać opinie i przemówienia Urbana z 1984 roku, zacznij myśleć i wyciągać wnioski. Mamy w Polsce dramat ,demolkę systemu edukacji i powolną likwidację państwa prawa. Już nawet wasz Duda widzi, że przekraczacie granicę niekompetencji a może świadomego dyktatu i zaczął wetować. Twoja pisiorkowa dyktatura proletariatu wkrótce się skończy, będzie można pokazać stagnację i prawdziwe koszty oraz konsekwencje absurdalnych pomysłów. Twoje sowieckie koncepcje są interesujące wyłącznie dla ciebie. Spróbuj pisać po polsku – nie wiem czy potrafisz, nie zaczynaj wywodu od „to wyście”.

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   To wasza dyktatura oszustwa, złodziejstwa i zdrady się skończyła. Nie możecie się tym pogodzić? Wasze czarne scenariusze o upadku budżetu, gospodarki itd. są już dawno w koszu na śmieci. Właśnie jedna z trzech największych agencji ratingowych na świecie (Moody´s) znacznie podniosła prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski i obniżyła przewidywany deficyt budżetowy.

   Co do likwidacji państwa, to chyba wasz minister powiedział, że za jego rządów państwo nie istniało, a jeśli istniało, to w formie h. d. i kamieni kupy. Na tej kupie kamieni PiS buduje właśnie sprawne prawdziwe państwo i prężną gospodarkę. Rozkradane przez PO/PSL i upadające pod tymi rządami spółki Skarbu Państwa, nagle pod rządami PiS generują wysokie zyski. Górnictwo węglowe nagle jest bardzo opłacalne, przemysł stoczniowy nagle ożył. To jest dla Ciebie dramat?

   Rozwój gospodarczy i podniesienie poziomu życia obywateli, to dla Ciebie „absurdalny pomysł”. To Ty mówisz załganym Urbanem, nie ja.

   Słowo „wyście”, choć potoczne, jest poprawne i jest w słownikach, ale Ty pewnie czytasz tylko GW-no.

   Jeśli nie podajesz swojego pełnego i prawdziwego imienia i nazwiska i nie jesteś ze mną faktycznie na „ty”, to nie tykaj mnie, bo tak się po Tobie przejadę, że ci kapcie pospadają. Jak podasz pod wpisem swoje prawdziwe imię i nazwisko, to i ja będę pisał do Ciebie przez Pan. Anonimowi internauci na „panowanie” nie zasługują.

   Mam przyjaciela Jarosława K. Powiem mu, że się pod niego podszywasz i brukasz jego dobre imię. On Ci tego nie daruje.

   Komentarz
 7. Panie Rolfie miałem Pana za rozsądnego obywatela. Pamiętam Pana zaangażowanie w walce z wójtem i starostą. Jak i sprawę słusznej krytyki prezesa PKSu.
  A teraz taka zmiana?! Wychwala pan PiS?
  Nie mogę tego pojąć.
  Może powinien pan poczytać książkę o Macierewiczu?

  Komentarz
  • też wyborca

   Ja tu żadnej zmiany nie widzę. Pan Rolf zawsze był zwolennikiem przestrzegania prawa i walczył o sprawiedliwość społeczną, a to po prostu pokrywa się z programem i z działaniem PIS. Nie kumasz tego, czy zapłacili ci za ten obrzydliwy hejt? A co do lektury, to polecam ci serię „Resortowe dzieci”.

   Komentarz
  • też wyborca

   Tym, że mafią postkomunistyczną kierują ludzie z dawnych komunistycznych służb specjalnych, a cynglami są politycy (PO, PSL, SLD) skorumpowani przez tych pierwszych. Zwykłe mafie są złożone z pospolitych przestępców.

   Komentarz
  • 26 NRDX 321

   Jak grneral by zyl to ani ciebie ani pisu by nie bylo.Byl by porzadek a nie balagan na kolkach.Kurdupla by nie bylo, ojca/dyrektora.

   Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.