reklama

Zwycięska drużyna OSP Domaniów, w towarzystwie starosty Brezdenia, burmistrza Uśaka, wójta Głogulskiego oraz komendanta gminnego OSP Stanisława Góry, z dumą prezentuje trofea, zdobyte w siechnickich zawodach

Dominatorzy z Domaniowa – biegali i gasili na „szóstkę”

W powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, rozgrywanych 11 czerwca, na stadionie lekkoatletycznym w Siechnicach, druhowie z OSP Domaniów po raz szósty z rzędu nie dali szans konkurentom

W tegorocznych zmaganiach, sprawdzających umiejętności techniczne oraz gotowość bojową jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, uczestniczyło 21 drużyn seniorskich z powiatu oławskiego oraz 4 z gminy Siechnice.

Rywalizacja rozpoczęła się od sztafety pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami. Tym razem jednak konkurencja ta okazała się bardzo wymagająca, bo była rozgrywana na czterystumetrowym torze lekkoatletycznym, z tartanową nawierzchnią. Rzadko której drużynie udało się zaliczyć ten trudny bieg bez punktów karnych.

Reklama

Druga część zawodów, to ćwiczenie bojowe, z udziałem motopompy i węży, którymi płynęła woda, służąca do gaszenia „pożaru”, imitowanego na jednym stanowisku przez słupki, które trzeba było przewrócić prądem wody, a na drugim – przez tarczę obrotową. Końcowy rezultat – to czas uzyskany przez drużynę, przeliczany na punkty, wraz z notami karnymi, za  nieprawidłowe wykonanie ćwiczenia. Tak więc im mniej punktów – tym wyższe miejsce w rywalizacji.

Ponieważ tegoroczne zawody miały rangę powiatowych, to oprócz klasyfikacji generalnej, wyłaniano najlepsze drużyny w powiecie oławskim oraz w poszczególnych gminach. Szczegółowe wyniki i relacja w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. W sprzedaży już w środę (21 czerwca) wieczorem.

Zmagania strażaków-ochotników oglądało ponad tysiąc widzów, wśród nich przedstawiciele władz samorządowych powiatu oławskiego i gminy Siechnice.

Tekst i fot.: Krzysztof A. Trybulski

Kategorie: Galeria

Tagi: ,,,,,,,

Komentarzy (2)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.