reklama

Może być potrzebna każdemu! (ZDJĘCIA)

Od rana na oławskim Miasteczku trwa Motoserce, akcja jest organizowana już czwarty raz i ma na celu zachęcenie do oddania krwi. Organizatorzy przekonywali, że warto to zrobić, gdyż w każdej chwili ktoś z naszych bliskich lub my sami możemy potrzebować takiej pomocy. Aby bardziej wpłynąć na wyobraźnię zorganizowano realistyczny pokaz – dwoje młodych ludzi uległo ciężkiemu wypadkowi, do akcji wkroczyli strażacy i pogotowie. To właśnie w takich chwilach krew bywa niezbędna i bardzo często od tego zależy, czy poszkodowany przeżyje wypadek.

Do godziny 13.00 krew oddało 40 osób. Rejestracja dawców trwa do 17.00, warto wziąć udział w akcji, do wygrania są cenne nagrody. Losowanie o godzinie 18.00. Na Miasteczku są dwa autobusy, w których możemy podzielić się życiem. W ubiegłym roku 119 osób oddało krew. Czy uda się pobić rekord? Możesz się do tego przyczynić.

AKTUALIZACJA krew oddało 90 osób – ponad 40 litrów.

Reklama

Fot. Agnieszka Herba

Kategorie: Galeria

Tagi: ,,,,,,,,,,,,

Komentarzy (6)

 1. Klub HDK PCK w Oławie

  Warto również wspomnieć że zaraz przed symulacją wypadku samochodowego mieliśmy przeprowadzone szkolenie z zakresu działania przy wypadku również podobnego lecz z udziałem motocyklisty!

  Nasi przyjaciele czyli Powiatowa Grupa Wsparcia Ratowniczego przeprowadziła symulację wypadku motocyklisty z pojazdem osobowym przedstawiając nam prawidłowy sposób działania oraz udzielając szybkiego szkolenia z zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak zawsze wypadek był tak przygotowany by odwzorować prawdziwe zdarzenia drogowe. Poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy, zabezpieczono rany a następnie przekazano ratownikom medycznym wraz z pełnym wywiadem dzięki czemu udało się mu pomóc i znacząco skrócić czas wymagany do ratowania! Grupa wsparcia Ratowniczego nie zapomniała również o sprawcy wypadku, który doznał lekkich obrażeń ale w większym stopniu potrzebował wsparcia psychicznego i uspokojenia niż pomocy medycznej. To również bardzo ważny aspekt o którym często zapominamy! Profesjonalne działania i podstawy Pierwszej pomocy przedmedycznej jak i również szkolenia to największe atuty naszych przyjaciół z Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego dlatego też Nasz Klub HDK PCK w Oławie uwielbia z nimi współpracować przy każdej sposobności tak jak to zrobiliśmy również na Motosercu!
  Dziękujemy Wam wszystkim!

  Komentarz
 2. Brawo sanepid. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie. Jestem pod wrażeniem, że wychodzicie do ludzi i przekazujecie cenną wiedzę. Pozdrawiam tata z córeczką

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.