reklama

Atak na szkołę! Antyterroryści w akcji

Krzyki, strzały, panika i śmierć…

To działo się dziś o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie. Terroryści wzięli zakładników. Uczniowie byli uwięzieni na ostatnim piętrze szkoły. Wezwano antyterrorystów. Akcja powiodła się, ale nie obyło się bez ofiar.

 

To na szczęście tylko pokaz. Uczniowie klas wojskowych wpadli na pomysł, aby w ciekawy sposób zachęcić młodzież z gimnazjów do wybrania właśnie tej szkoły. Na tym, aby wszystko przebiegło sprawnie czuwał absolwent ZSP nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie – Piotr Partyka

Reklama

– Już w tamtym roku uczniowie wpadli na pomysł, aby przeprowadzić właśnie taki pokaz, ale on był wtedy na małą skalę – mówi Piotr. – Po prostu uczniowie chcieli zaprezentować swoje hobby, bo nie ukrywamy, że to nasza pasja, poświęcamy na to czas i pieniądze. Teraz stwierdziliśmy, że chcemy zrobić coś więcej i postanowiliśmy podpiąć to pod promocję szkoły i zachęcić do wybrania klas mundurowych. Chodziło o to, aby zrobić to z większym rozmachem, z konkretnym planem i żeby było bardziej widowiskowe. Plan jest dopracowany i rozbudowany, żeby uczniom gimnazjów się na tyle spodobało, aby chcieli zostać w naszej szkole. Być może za jakiś czas okaże się, że zaraziliśmy kogoś ta pasją.

Piotr Partyka był uczniem ZSP nr 2 im. Zjednoczonej Europy, skończył technikum o profilu logistycznym. – Niestety do klasy mundurowej się nie załapałem, bo ta innowacja weszła bezpośrednio po tym jak skończyłem szkołę. Teraz jestem studentem Bezpieczeństwa Narodowego o profilu zarządzanie kryzysowe, więc jestem związany z tym, co się dziś tutaj dzieje od strony merytorycznej. Poświęciliśmy sporo wolnego czasu, aby pokaz dopracować, bo są tu elementy tak zwanej taktyki. Ćwiczyliśmy to przez kilkadziesiąt godzin, aby wszystko wyglądało profesjonalnie i płynnie.

Zanim rozpoczęto pokaz uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3 obejrzeli krótki film o tym, jak powinni zachować się podczas ataku terrorystycznego na szkołę.

(AH)

Fot. Agnieszka Herba

Kategorie: Aktualności,Galeria

Tagi: ,,,,,,,,,,,,,,

Komentarzy (6)

  1. Przynajmniej nie siedzimy w domu przed komputerem i nie wylewamy swojego żalu do świata obrażając pracę innych…
    Pozdrawiam kolegę serdecznie 😉

    Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.