reklama

Jak stworzyć stronę na szablonie WordPress?

 

Chciałbyś stworzyć na własną rękę stronę internetową dla swojej firmy lub po prostu dla siebie? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Opowiemy w nim co musisz zrobić, aby stworzyć na prostą stronę internetową na szablonie WordPress.

Na samym początku musisz zakupić domenę i serwer. Domena to adres strony, pod którym będzie pojawiała się strona w Internecie. Serwer natomiast to miejsce, w którym będą znajdowały się wszystkie pliki strony internetowej, jaką tworzymy. Gdy już wykupiliśmy obie usługi, to musimy podpiąć domenę pod serwer ( najłatwiej jeśli obie te usługi / produkty będą kupione w jednej firmie t.j. hekko czy nazwa ). Jeśli nie wiesz jak podpiąć domenę pod serwer, to skorzystaj z pomocy klienta w miejscu gdzie kupiłeś usługi. Napewno otrzymasz szybką pomoc telefoniczną.

Kolejny krok – pobieramy WordPressa, czyli system na bazie którego powstanie strona. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce Google WordPress download i pobierzesz pliki z oficjalnej strony. Kolejno pobrane pliki w grywamy na serwer. W tym celu logujemy się na wykupiony serwer (dane otrzymasz mailowo przy zakupie) przez program taki jak Filezilla lub Total Commander. Kolejno po stronie serwera szukamy folderu z zakupioną domeną i wrzucamy tam wszystkie elementy widoczne we wcześniej pobranym pliku WordPress. Po przegraniu wchodzimy w przeglądarkę i wpisujemy adres naszej strony. Pojawia się okno instalacji. Wpisujemy wszystkie dane i instalujemy system ( instalator poprosi Cię m.in. o nazwę bazy danych, nazwę użytkownika bazy danych i hasło do niej. Aby je podać na swoim serwerze ( w panelu admina ) musisz założyć bazę, którą tutaj podepniesz.

Reklama

Gdy już system został poprawnie zainstalowany musimy wybrać i pobrać z Internetu szablon strony. W sieci możemy znaleźć zarówno darmowe, jak i bardziej profesjonalne płatne szablony. Niezależnie od wyboru pobrane pliki szablu wgrywamy na serwerze do folderu themes. W tym momencie szablon pojawi się w dziale Motywy w panel WordPressa. Wybieramy go i jesteśmy coraz bliżej najlepszej zabawy. Teraz musimy zainstalować wszystkie pluginy ( o czym poinformuje nas system ) oraz zainstalować wersję demonstracyjną strony ( w ustawieniach szablonu w panelu WordPress lub poprzez import pliku xml, więcej informacji znajdziecie w internecie ).

Pozostała już tylko konfiguracja szablonu pod nasze predyspozycje. Zależnie od szablonu dokonuje się tego w różny sposób. Najpopularniejszym sposobem przy płatnych szablonach jest Visual Composer, który pozwala w bardzo prosty sposób na zasadzie przenoszenia i uzupełniania bloków budować stronę internetową. W przypadku darmowych szablonów czasami istnieje możliwość konfiguracji szablonu wyłącznie przez Personalizację. Musisz sprawdzić jakie możliwości posiada Twój szablon. Pamiętaj jednak, że prostą stronę w naszej agencji za sprawą oferty – tanie strony internetowe – zrealizujesz już za 600 zł netto. Zajmujemy się też projektowaniem plakatów, projektowaniem wizytówek, projektowaniem ulotek i innych materiałów graficznych. Zapraszamy do Heron Art Network.

(tekst sponsorowany)

Kategorie: Ciekawostki

Tagi: ,,,

Komentarzy (2)

  1. Janusz Kamiński

    Stronę www można stworzyć samemu używając darmowe oraz płatne motywy dla WordPress. 🙂

    Komentarz
  2. http://netpoint.systems

    Utworzenie prostej strony na darmowym czy komercyjnym szablonie to faktycznie nie problem jesli ktos wie jak utworzyc baze danych wgrac pliki na serwer, ale firma ktora oczekuje okreslonego efektu, albo budowy sklepu internetowego raczej wybierze profesjonalna usluge w firmie ktora sie w tym specjalizuje.

    Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.