reklama

Kto może być objęty ubezpieczeniem na życie dla rodziny?

Wielu klientów pyta, kto może być objęty ubezpieczeniem na życie dla rodziny. Czy możemy w niej zawrzeć również nasze dzieci oraz dalszych członków rodziny, np. ojca czy teściową, oraz czy będą mieli zapewnioną taką samą ochronę jak my, czyli właściciele polisy?

Doświadczenie pokazuje, że znacznie korzystniejsze jest wykupienie jednej polisy rodzinnej niż kilku ubezpieczeń indywidualnych. Firmy ubezpieczeniowe oferują więc polisy rodzinne, które zazwyczaj mają postać pakietów obejmujących dołączane do podstawowej polisy umowy dodatkowe.
Wielu ubezpieczycieli stosuje korzystne zniżki na kolejne ryzyka, od jakich chcemy uchronić siebie i naszych bliskich. Wykupując kilka umów dodatkowych, możemy więc zyskać znacznie większą ochronę. Niektóre firmy ubezpieczeniowe nie uzależniają wysokości składki od liczby dzieci objętych ubezpieczeniem, oferują również w ramach polisy na życie możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Reklama

Ubezpieczyciele a Karta Dużej Rodziny
Fakt wprowadzenia przez polski rząd Karty Dużej Rodziny został zauważony przez ubezpieczycieli i wykorzystany do przyciągnięcia klientów atrakcyjnymi zniżkami. Pierwsza odważyła się na ten krok Aviva, oferując dla każdego dziecka w rodzinie w wielu powyżej 2 lat darmową polisę dodatkową od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warunek jest jeden: przynajmniej jedno z rodziców musi być objęte polisą na życie Nowa Perspektywa. Jest to ubezpieczenie na życie online dostępne na www.ubezpieczeniazyciowe.pl. Takie rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze, bo zapewnia wyższe świadczenia od powszechnych na rynku szkolnych ubezpieczeń NWW. Rodzice mają więc realną możliwość zaoszczędzenia na składkach.

Polisa zapewnia również dzieciom 20% zniżki w składce za ubezpieczenie Bądź Zdrów w wersji rodzinnej. Zapewnia ono dostęp do lekarzy i diagnostyki w sieci prywatnych przychodni na terenie całej Polski. Można ją dołączyć do podstawowego ubezpieczenia na życie lub wykupić jako odrębną polisę. Składka za to ubezpieczenie w wersji rodzinnej jest stała bez względu na liczbę dzieci w rodzinie, jest to więc korzystna opcja dla rodzin wielodzietnych.

Kogo z naszej rodziny obejmie polisa?
Do rodzinnego ubezpieczenia na życie możemy zgłosić siebie, współmałżonka i dzieci (najczęściej do 26. roku życia), a w ramach umów dodatkowych w przypadku większości polis grupowych i niektórych indywidualnych możemy również ubezpieczyć się na wypadek śmierci dziecka, naszych rodziców (lub rodziców przybranych, jeśli to oni formalnie sprawowali nad nami opiekę) czy teściów.

Pamiętajmy jednak, że główna suma ubezpieczenia wypłacana jest rodzinie zazwyczaj tylko na wypadek naszej śmierci, a w ramach umowy dodatkowej – śmierci współmałżonka. Na wypadek śmierci dziecka czy teściowej świadczenia oferują tylko niektórzy ubezpieczyciele w ramach polis indywidualnych – częściej występuje to przy polisach grupowych.

Małżonkowie mogą również wspólnie przystąpić do ubezpieczenia i być nim objęci oboje jako główni ubezpieczeni, ale w takich wypadkach składka będzie wyższa. Podobnie jest w przypadku związków pozaformalnych, czyli tzw. konkubinatu.

Czy rodzina zyska na polisie tyle co ja?
Wszystko zależy od tego, w jakich kategoriach spojrzymy na ten „zysk”. Bez wątpienia żona i dzieci zyskają więcej na wypadek naszej śmierci w ramach polisy podstawowej. My w odwrotnej sytuacji zyskamy mniej, tzn. ubezpieczyciel wypłaci nam mniejsza kwotę.

Wbrew pozorom jest to jednak logiczne i sprawiedliwe, gdyż to my jesteśmy głównym żywicielem rodziny i wykupujemy polisę właśnie po to, by zapewnić rodzinie ochronę materialną na wypadek tragedii. W przypadku niezdolności do pracy, utraty pracy czy nieszczęśliwego wypadku zyskuje cała rodzina.

W przypadku ochrony zdrowia wszystko zależy od umów dodatkowych – zazwyczaj to główny ubezpieczony otrzymuje świadczenia na wypadek zawału czy zachorowania na jedną z chorób objętych ubezpieczeniem, ale nie jest to norma.

Niektórzy ubezpieczyciele pozwalają objąć polisami zdrowotnymi dalszych członków naszej rodziny. Podobnie jest w przypadku ubezpieczeń grupowych, z tym pracownik danej firmy płaci za taka umowę niższa składkę niż inni członkowie jego rodziny.

Porównaj polisy i wybierz najlepszą
Dlatego decydując się na ubezpieczenie rodzinne z www.ubezpieczeniazyciowe.pl, warto porównać oferty, a potem spotkać się z agentem ubezpieczeniowym i bardzo szczegółowo przeanalizować zarówno propozycje ubezpieczeń grupowych (jeśli takowe oferuje nasz pracodawca), jak i indywidualnych. Warto też rozważyć ze współmałżonkiem lub partnerem różne scenariusze, jakie może przynieść nam życie, aby zapewnić naszej rodzinie jak najlepszą ochronę.

(tekst sponsorowany)

Kategorie: Ciekawostki

Tagi: ,,,

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.