reklama

Sprawdź jakość powietrza w Oławie

Stacja pomiarowa w Oławie znajduje się przy ulicy Żołnierzy AK. Klikając na mapie w odpowiednie miejsce, możemy sprawdzić szczegółowe wyniki pomiarów jakości powietrza. Dane udostępnia Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Zachęcamy do odwiedzania strony: http://air.wroclaw.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/stacja/18/parametry/wszystkie

Kategorie: Ciekawostki

Tagi: ,,,,,,,,

Komentarzy (10)

 1. Stacja stoi przy Oławce gdzie jest przewiew i przy blokach co mają centralne ogrzewanie.
  Przywieźcie tą stację na Lipową lub Broniewskiego to zobaczymy ile jest pyłu faktycznie.

  Komentarz
 2. Nie podaje niestety danych PM 10 i PM2,5 najistotniejszych i najgroźniejszych dla człowieka. Sprawdzam regularnie poziom zanieczyszczenia w Oławie i przy niskim poziomie SO2 i NO2- bo tylko takie dane są mierzone, PM’y we Wrocławiu i okolicach potrafią mieć stężenie alarmowe czyli ponad 300 ug/ m3. Nie wierzę, że w Oławie wtedy mamy „bardzo dobre” powietrze,jak pokazują nam stacje pomiarowe… Może warto pomyśleć o pomiarze własnie PM?

  Komentarz
  • Jechałem parę dni temu przez Bystrzycę póżnym wieczorem – myślałem,ze to mgła a to siwy dym – KOSZMAR!and

   Komentarz
 3. wjezdzajac do polski z niemiec myslelismy ze to mgla . lecz po chwili bylo jasne to smierdzacy dym z kominow.wszyscy maja smartfony i plazmy a domy ogrzewa sie dalej weglem.czas wkoncu na zmiany pomoc panstwa mile widziana

  Komentarz
 4. Wójt Kownacki ok 2 lata temu pytany o możliwośc podłaczenia do gazu wsi w gminie, ponieważ byl prowadzoany nowy gazociąg w strone Strzelina powiedział. „Zainteresowanie podłaczaniem jest mała bo ludzie maja piece węglowe i gazu nie będzie”. W mojej wiosce zainterewwanie wcale nie jest małe a kazdy kto ma butle z gazem chetnie by sie podłaczył. Wojt poprostu olał sprawe, Nikogo sie nie pytano, nikogo nie informowano i nie wykorzystano możliwości dysturbucji gazu do dużej ilości gminnych wiosek. W Polsce wybudowano gazoport. Jest wielka ndwyszka gazu na naszym rynku i jest smog. Dopłaty do pieców na wegiel nie ma mają sensu. Rozwiązaniem jest dostepnośc do gazu i racjonalana cena tego paliwa. Gaz mógłby być tani i dostępny jeśli panstwo ograniczy swoja pazernośc na kase.

  Komentarz
 5. ja w 1996 roku remontowalem na pl. zamkowym mieszkanie.ogrzewanie piece kaflowe.co mi wtady powiedzieli w urzedzie miasta.paaaanie tu w przeciagu dwudh lat wszyscy beda podlaczeni do sieci miejskiej co.minelo 20 lat a ja dalej pale weglem nigdy ale to nigdy niewierzcie urzednikom .

  Komentarz
 6. Problem znany od dawna, nagłośniony tej zimy, dotyczy głównie pyłów i wskaźnika PM (2.5 czy 10), których nasza stacja praktycznie nie mierzy (bodaj 1 pomiar w tym roku i to w momencie, gdy we Wrocławiu był bardzo niski). Zatem, z punktu widzenia np. matki, która zamierza wyjść na spacer z dzieckiem, podawana przez stronę ocena powierza (dobre albo bardzo dobre na podstawie badanych parametrów) nie mówi zupełnie nic.

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.